Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
resistor
потребител
потребител
Мнения: 116
Регистриран: 05 авг 2008, 11:52
Модел на автомобила: 1997 Fiesta TECHNO 1.25 16V Zetec-S; 1998 Mazda 323F BA 1.8 16V
Местоположение: Пловдив/София
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Мнение от resistor » 23 ное 2009, 10:22

Аз мога да споделя какво съм карал на газ :)
Опел Астра 1.6i - колата има монтирано обикновено АГУ от май 2006та. Оттогава е минала над 100К от които поне 70 при мен. Мога да кажа, че тази кола като че ли е правена за газифициране. Никакви проблеми от каквото и да е естество. Перфектна за настройка даже и с по-простата система АГУ. Нито 1 детонация за тези години.
Мазда 323Ф 1.8 (1998) - С Газов Инженкцион ФОБОС от юни 2008ма - изминати над 40К всичките от мене :) - Освен за една донастройка на разхода с лаптопа миналата есен друг повод да ходя при фобос сервиза не съм имал :)
Фиестата от април 2008ма насам е на малко над 20К - ама тя си е на жена ми и засега е на бензин.
Изображение

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Мнение от Peet » 23 ное 2009, 17:47

Според мен мнението на човек, който има автомобил с АГУ е много по-важно от изказвания от типа "Един мой приятел ми каза...." Понякога, разбира се и това е е от полза, но все пак трябва да се внимава със съветите. Относно АГУ-досега не съм чул някой да си е махнал газовата уредба поради проблеми с нея и липса на полза. По-скоро хората си я ремонтират и настройват. Тук човека има нужда от практически съвет, а не от предположения и разсъждения от типа "Отговор на литературен въпрос". Иначе има опасност, в старанието си да помогнем, да объркаме човека.
От моя опит-това ми е трета кола на газ, на нито една не съм сменял задни амортисьори-каква е разликата дали имам 40кг. газ или 30-40 литра бенз в резервоара :?: или гърнета-и при бензина има конденз, нито ми е горяла л-сондата-от какво да изгори точно.Няма никаква логика нещо от това да се случи.
По темата е писано толкова много и има най-разнообразна информация. Най-общо зависо от това, колко км. изминаваш на ден и на година, колко пъти на ден спираш за дълго време, в какъв градград се движиш, какъв вид АГУ искаш да слагаш. Чак тогава си правиш сметката на разхода с молив и лист.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Мнение от bateto_toshko » 23 ное 2009, 18:22

Peet написа:Според мен мнението на човек, който има автомобил с АГУ е много по-важно от изказвания от типа "Един мой приятел ми каза...." Понякога, разбира се и това е е от полза, но все пак трябва да се внимава със съветите. Относно АГУ-досега не съм чул някой да си е махнал газовата уредба поради проблеми с нея и липса на полза. По-скоро хората си я ремонтират и настройват. Тук човека има нужда от практически съвет, а не от предположения и разсъждения от типа "Отговор на литературен въпрос". Иначе има опасност, в старанието си да помогнем, да объркаме човека.
От моя опит-това ми е трета кола на газ, на нито една не съм сменял задни амортисьори-каква е разликата дали имам 40кг. газ или 30-40 литра бенз в резервоара :?: или гърнета-и при бензина има конденз, нито ми е горяла л-сондата-от какво да изгори точно.Няма никаква логика нещо от това да се случи.
По темата е писано толкова много и има най-разнообразна информация. Най-общо зависо от това, колко км. изминаваш на ден и на година, колко пъти на ден спираш за дълго време, в какъв градград се движиш, какъв вид АГУ искаш да слагаш. Чак тогава си правиш сметката на разхода с молив и лист.
За това последното съм съгласен.И въпреки всичко за мене газовата уредба съкращава живота на ДВГ.Това е като перфектното убийство.Всички знаят кой е убиеца , но няма преки доказателства. :mrgreen: Не съм сигурен но мисля , че колегата НАСКО си е махнал газовата уредба.А повярвай ми е той разбира доста от автомобили.
Все пак мисля , че малко разводнихме темата.Въпроса беше дали някой е слагал ГИ na fiesta mk4
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Вече сме ОФФ

Мнение от The seven » 23 ное 2009, 21:45

bateto_toshko написа:да лична кола на газ не съм поддържал ....и слава богу.Жена на опашката не ми е казала, но имам двама много добри приятели с които се срещам всеки ден които карат на газ , както и още дузина колеги от службата ми които са поддържали кола на газ.Странно защо всички проклинат деня в който са сложили газово? :roll: Вярно това не е представителна извадка , затова изказвам лично мнение , не претендирам "целия свят да е зад мене"
А ти какви автомобили си карал на газ? Кажи марката и най -вече година на приозводство?

В семейството ми от 1980 година се карат коли на газ. Марките на колите които аз съм карал са две Лади, три форда и едино служебно деу дамас, което фабрично е само на газ. Последното е произведено 2005 година, а от фордовете "най-младият" е 1992 година. Както може да се предположи ладите и фордовете са карбуратор и моноинжекции, а дамаса е пълен инжекцион. Разбрал си каква беше идеята на репликата ми към тебе.
От значение както и колегите преди мен са казали са много неща за решението да се сложи или не газ е комплексно. В конкретният случай този двигател няма проблем с прегарящи клапани. Разбира се колкото по нов е автомобилът толкова по сложен е двигателят а от там се иска и много по разбиращи майстори поставящи АГУ.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
vancata
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 23 май 2011, 15:54
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 16v ZtecS mk4 1996г,
Fun серия.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Мнение от vancata » 16 мар 2012, 14:24

Привет :)

Не, че съм тръгнал да слагам газ, запитването е по-скоро информативно и с цел да видя дали ще клъвна :D Един приятел наскоро си сложи обикновено АГУ на пълен инжекцион форд мондео мк1 2.0 16в, газовата му има някаква електроника която контролира обогатяването на сместа, а когато стигне към 2000 оборота колата автоматично минава на газ. Има и там разните кихалки, щракалки с пластмасови колектори е, което за 2ка двигател си е ШОК! Преди да му я монтират го накараха да си смени свещи и кабели. Цялата процедура му излезе 600лева преди година и половина и до сега проблеми няма. Поне той така твърди. Та идеята ми е за двигател като моя 1.4 16в струва ли си да монтирам обикновена газова с тая джаджа? С пластмасов колектор съм, но просто не виждам смисъл да давам пари колкото още една фиеста за газов инжекцион. Не, че съм се засилил за АГУ, но ако е възможно и що годе надеждно 600лева си ги изплащам точно за една година и бих си монтирал такава уредба.
Моля изкажете вашето мнение по въпроса?
Също така не ме разбирайте погрешно, просто търся мнение, засега не мисля да монтирам АГУ.

gM.MacHine
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 ное 2008, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97g
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е ГИ на Fiesta Mk4 1.25?

Мнение от gM.MacHine » 28 май 2012, 23:45

Моята фиеста е с газов инжекцион на Фобос и съм доволен от системата. Колата се движи вече близо 3 години с Газовата уредба и единственият проблем,който ми направи е датчика за налягане- повреди се и още не съм го сменил. Единственото което губя без него е вървежа на колата на гас (в сравнение като е на бензин) и автоматичното превключване когато свърши гаста. разход градско около 8.5/100.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта