Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
stanli35
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 24 юли 2009, 15:30
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,3
Status: Извън линия

Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от stanli35 » 24 юли 2009, 16:17

Здравейте!Преди два месеца си закупих Ford Fiesta 1,3 93г моно инжекция с монтирано АГУ(някаква сборна конфигурация:изпарител renzo landi,бутилка-руска-60 литра/в сервиза казаха че е от хубавите/,превключвателя ми е обикновенно ключе/аматьорски поставяна,но с правилен монтаж-мнение на сервизните работници/).Това не ми е първата Fiesta, но ми е първия автомобил с АГУ и честно казано нищо не разбирам от тази газ.Та проблема който ме кара да пиша тук е следния:при скорост над 65-70 км/ч като пусна колата по инерция след около 10 секунди започват да намаляват оборотите (вижда се на оборотомера) и двигателя гасне.Ако подържам скорост до 70 км/ч няма проблеми .По принцип на градско от време на време го прави същото,особенно когато е свършила газта и заредя отново-ден два е така и после се оправя-не гасне на всеки светофар.Та това ми е болката....Ако някой може да даде съвет....Предварително благодаря!

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от The seven » 24 юли 2009, 21:11

Ти или "майсторите" обръщате въздухозаборника да не взима въздух от пред а да се завърти настрани или назад.
Поздрави
Изображение

stanli35
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 24 юли 2009, 15:30
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,3
Status: Извън линия

Re: Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от stanli35 » 26 юли 2009, 22:20

Благодаря за бързия отговор!(малко бях без компютър,затова закъснях с благодарностите :) )При първа възможност ще се отбия до сервиза да го оправя.Благодаря отново!

Потребителски аватар
vasko0045
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 юни 2009, 00:12
Модел на автомобила: Форд фиеста 1990г 1.1бензин,газ....Форд фиеста 1999г,1.8д
Status: Извън линия

Re: Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от vasko0045 » 26 юли 2009, 22:43

Или другия варянт е да си увиличиш оборотите на празния ход от испарителя...това няма нищо общо с разхода на гориво :)

stanli35
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 24 юли 2009, 15:30
Модел на автомобила: Ford fiesta 1,3
Status: Извън линия

Re: Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от stanli35 » 26 юли 2009, 23:37

При първа възможност ще пробвам и двата варианта -пък който стане :lol:

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с АГУ на fiesta 1,3 93г.

Мнение от madboy » 29 юли 2009, 17:32

vasko0045 написа:Или другия варянт е да си увиличиш оборотите на празния ход от испарителя...това няма нищо общо с разхода на гориво :)
Мда, сигурно вкарваш повече въздух по този начин.... Пусни две коли да бръмкам на празен ход, при еднакви други условия, но на едната и увеличи оборотите от врътката, и виж коя ще изгасне първа от преразход.

Колега stanli35, надени на въздуховода от тези алуминиевите тръби, които са покрити със нещо като картон и я закриви наобратно. В магазините за части ги имат, само виж какъв диаметър ти трябва. След това я прикрепи с изолирбанд към пласмасовия въздуховод, примерно.
Ако имаш под ръка може и нещо друго, примерно от някой гумен въздуховод, ае имаш представа какво трябва да се получи. Само не затапвай въздуховода.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта