400 лв за газова!?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
ivanenev
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 14 ное 2005, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4i CLX
Местоположение: Sofia, Mladost :)
Контакти:
Status: Извън линия

400 лв за газова!?

Мнение от ivanenev » 20 май 2006, 18:47

Здравейте,вече се реших и аз да си сложа газова бутилка в колата!Поразпитах насам натам и отидох при един газаджия(познат) и той ми каза че цялта уредба ЛОВАТО с всички документи и монтаж и там диагностики ще ми струва 400 лв!Е как мислите цената добра ли е?


П.П. Колата е моноинжекция
Изображение

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 22 май 2006, 10:45

Като гледам че си в София цената е добра в по-малките градове е с около 50 лв. по-евтина. Така, че слагай смело и газ до дупка

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 22 май 2006, 18:25

на мен ми се струва много 400 лв за Ловато, аз ако бях на твое място щях да потърся поне за 350 лв.

Потребителски аватар
ivanenev
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 14 ное 2005, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4i CLX
Местоположение: Sofia, Mladost :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ivanenev » 22 май 2006, 19:08

shark написа:Като гледам че си в София цената е добра в по-малките градове е с около 50 лв. по-евтина. Така, че слагай смело и газ до дупка
благорадя за подкрепата
jasonsmith написа:на мен ми се струва много 400 лв за Ловато, аз ако бях на твое място щях да потърся поне за 350 лв.
да цената е там някаде но като сметнеш настроиката след това и диагностиката пак ти става 400 лв а при този това е вклучено така че си мисля че цената е реална
Изображение

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 22 май 2006, 23:46

Настройката и диагностиката при монтажа и след разработването на инсталацията си влиза в цената на монтажа!!!
Друг е въпроса, че преди две-три години, преди тунджата да тръгне нагоре цената беше от 350 нагоре, а след като бензина започна да поскъпва започна по-голямо търсене на газови инсталации и съответно, както е нормално за търговията в България, цените на инсталацийте скочиха нагоре.......

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 23 май 2006, 07:08

Аз също мога да потвърдя казаното от valboy, единственото което се заплаща допълнително е 5 лв. за газ от най - близката газостанция, за да могат да и направят диагностиката.

runtavguz
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 25 ное 2005, 19:02
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1,3mi.`95, центр. закл., ел стъкла, 2Airbags SRS, LPG system
Местоположение: Sofia, д`ге
Status: Извън линия

Мнение от runtavguz » 23 май 2006, 10:00

Ако всичко е "Ловато"...цента е прилична. Зависи колко гъст ти е този приятел. Разсъждавам така понеже съм виждал човек, който кара АГУ Ловато...ама само ключа в купето Ловато...а другото - куче марка: изпарител някакъв турски, бутилка БГ, сондата с неизяснен произход...марка "Bash Majstor":) и т.н.
Пазари се и год. техн. преглед с узаконяването да влезе в цената. Гледай всичко което ти слагат дали е това, което плащаш.
-----

Има един сервиз в Захарна фабрика...само веднъж съм ходил там за настройка на стенд(газанализатор)...още бях с москвича. Просто майстора с помощта на техниката направи чудеса. Настрои ми АГУто, направи ми центровка на запалването.... машинката мъркаше.

Ако някой знае мястото да каже, че и аз съм се замислил за АГУ. Тогава ме водиха и не запомних пътя. На комп. клуб THE NET-Ст. град колите там монтираха АГУта ---Може, ако някой ги познава да ги пита.

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 23 май 2006, 11:22

Преди 3 години си сложих мойта в Ловеч, пазарлъка беше 340 лв уредбата и 60 лв. монтажа. Като смятах че и озаконяването влиза в тази цена 400 лв. Е какво стана после оказа се че друг човек идвал да я озаконява и на него се давали 10 лв. Гадно е не съм за тези 10 лв ама това са "дребни селски хитринки" :evil:
П.П. Изрично питай озаконяването влиза ли в обявената цена, да не е после да се сбиете за 10-15 лв.

Потребителски аватар
ivanenev
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 14 ное 2005, 19:44
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4i CLX
Местоположение: Sofia, Mladost :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ivanenev » 23 май 2006, 12:39

дааа разпитах го всичко си ми влиза там докумените на бутилката там паспорти някакви озаконяване всичко си е в цената!Иначе всичко е ЛОВАТО тои работи само с тях и си внася частите и ботилката и изпарителя и това вътре!Преди 2-3 години бащами си сложи газ при него и всичко е ок цената беше точно като обявената тогава(беше доста по малко :( ) та сега на 30 имам записан час и после ще пиша какво е станало :)
п.п. благодаря на всички за мненията!!!
Изображение

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 23 май 2006, 13:10

Имай в предвид, че Lovato не е от най-икономичните. По-добре Landi те са най-икономичните.
FORD - Feel the difference.

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 23 май 2006, 16:15

Polly написа:Имай в предвид, че Lovato не е от най-икономичните. По-добре Landi те са най-икономичните.
Защо никай не споменава нищо за марката Stargas само аз ли съм с нея, въпреки че въобще не се оплаквам доста съм доволен

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 23 май 2006, 20:18

petkoff_pl написа:
Polly написа:Имай в предвид, че Lovato не е от най-икономичните. По-добре Landi те са най-икономичните.
Защо никай не споменава нищо за марката Stargas само аз ли съм с нея, въпреки че въобще не се оплаквам доста съм доволен
И аз съм с нея! От почти 4 години...не е пипана

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 25 май 2006, 15:59

Моята е fema Турска е и нямам никакви проблеми, и като разход е отлична. За справка http://www.fema.com.tr" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта