Въпрос за начин на свързване на газова - Решен!

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Въпрос за начин на свързване на газова - Решен!

Мнение от mirro_23 » 29 фев 2012, 15:32

Здравеите колеги,преди 2 дни си взех мондео 1.8 115кс,зетек 16 в,с газова уредба.
Нещата които ме интересуват са начина на свързване на уредбата.
Взето е ток за газовата от кабелите на свещите и е пробита директно без плочка.До сега не съм виждал подобен начин на свързване и бих бил благодарен,ако някои ми каже дали да я закарам да я монтират правилно и дали има проблем да си я карам така,тоест дали ще трупа грешки или няма да работи добре?
За сега си работи,но леко придърпва и мени обороти,навярно защото още не съм сменил още филтрите и свещите и не зная дали да купувам нови кабели,защото старите са пробити и вързани с изолирблант,защото е взето ток от тях,както вече казах.Газовата е обикновенна Ловато.
Благодаря Ви!
Последна промяна от kEFi на 28 мар 2012, 20:30, променено общо 1 път.
Причина: Проблема е локализиран и отстранен!

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от peigera » 29 фев 2012, 16:28

Кабела на свещите не се пробива и не се взима ток от него.Върху кабела БЕЗ ДА СЕ ЗАГОЛВА се увива друго кабелче,също без да се заголва и се овива с изолирбанд.Това се прави за да може платката(управлението)на газовото да разбира кога двигателя е запален и на колко оборота е.Газовото ти ще е направено да пали на бензин и след достигане на някакви обороти тогава да превключва на газ.
По добре е да е с плочка.Ще върви по добре и ще гори по малко а и предпоставката за гърмене ще е по малка.Кабели и свещи ако не са сменяни е желателно да ги смениш, тъй като газта е капризна към тези неща.А Мондеото доколкото си спомням е с пластмасови смукатели и ако гръмне на газ има вероятност да ги пукне дори и да имаш бум клапа.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от Didibao » 29 фев 2012, 16:34

Колекторите трудно ще ги строши мондеото при гърмене на от газовото, чупи се пластмасата след дебитомера на която е температурния датчик отдолу и кутията дето на дросела, ако ти мени оборотите и на бензин си за чистене на дросел и байпас клапан, ако е само на газ си реглаж на газовото, а как разбра, че няма плочка кутията отпред челно ли е пробита?

Моята е така монтирано холандска е но вътре има плочка която лежи на дросела отгоре с 2 опръстена.
Изображение

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от mirro_23 » 06 мар 2012, 15:03

Газаджията ми каза,че няма плочка,това ми е първата кола на газ и не съм много на ясно със системата.
На бензин си работи чудесно,тих като мушица,не хаби грам масло и не мени оборотите,само на газ прави мизерий.
До тук сменени филтри,вкл. и газовия,свещи,газовата система е прегледана цялостно и настроена,както и мембраните и изпарителя(вакумен)са изчистени,но пак мени оборотите на газ.
Майстора каза,че единствено ключа за прехвърляне остава,като евентуален проблем(комутатора газ-бензин),моя е автоматичен и прехвърля на 2000 оборота на газ.Така и така ще го сменям и искам да си взема такъв ключ дето ми показва нивото на газ във бутилката(със диотчетата дето светят колко ти остава),та въпроса ми е трябва ли да сменя и новомера с по-нов,такъв дето има букса на него или не.
Да сложа ли плочка на МПХ?
Благодаря Ви!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от HACKO » 06 мар 2012, 16:27

Да ти кажа, започни със смяна на газаджията.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от Didibao » 07 мар 2012, 23:17

За да ти отчита газта ти трябва друга сонда, обаче този мотор без плочка забрави да заработи, снимай кутията над дросела да я видим.

Ето как е при мен плочката, монтирана е вътре в кутията и външно не се вижда.

Изображение
Последна промяна от Didibao на 27 мар 2012, 00:55, променено общо 1 път.
Изображение

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от mirro_23 » 17 мар 2012, 20:42

Нямам възможност да я снимам,но ходих при друг газаджия и ми каза същото-плочка няма.Не писах по темата,защото на бензин работи по същия начин(мени обороти и гасне),но това го прави само в движение,а аз съм я оставял само на място за 1-2 мин и обръщам на газ,та проблема надали е в газовата.Утре ще рестна компа(с бушон 11 и 14,ако не се лъжа?)или направо от акумолатора.Ако това не помогне ще изчистя дросела и МАФА,които не знам къде се намира де,би трябвало да е около МПХ?И ще огледам за спукани вакуми,но това не е за този раздел.
Когато ги оправя тези неща и пак мени обороти на газ ще пиша.
Имам само една питанка-нормаен ли е разход 10.5/100км газ,при 90-100км/ч извън градско,спазване на всички ограничения(с бебе съм)и добри атмосферни условия.По мои сметки би трябвало да е 8.5-9л газ?

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от bateto_toshko » 17 мар 2012, 23:34

mirro_23 написа: Имам само една питанка-нормаен ли е разход 10.5/100км газ,при 90-100км/ч извън градско,спазване на всички ограничения(с бебе съм)и добри атмосферни условия.По мои сметки би трябвало да е 8.5-9л газ?
По сегашните цени 10,5 л газ са около 15 лв .Да кажем че на бензин при същите условия ще ти гори 5 л х 2,60лв =13 лв.
Мисля , че сам ще си отговориш на въпроса :roll:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от kEFi » 20 мар 2012, 20:03

mirro_23 написа:Здравеите колеги,преди 2 дни си взех мондео 1.8 115кс,зетек 16 в,с газова уредба.
Нещата които ме интересуват са начина на свързване на уредбата.
Взето е ток за газовата от кабелите на свещите и е пробита директно без плочка.До сега не съм виждал подобен начин на свързване и бих бил благодарен,ако някои ми каже дали да я закарам да я монтират правилно и дали има проблем да си я карам така,тоест дали ще трупа грешки или няма да работи добре?
За сега си работи,но леко придърпва и мени обороти,навярно защото още не съм сменил още филтрите и свещите и не зная дали да купувам нови кабели,защото старите са пробити и вързани с изолирблант,защото е взето ток от тях,както вече казах.Газовата е обикновенна Ловато.
Благодаря Ви!
Можеш ли да метнеш снимка на изпълнението без плочка?

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от mirro_23 » 24 мар 2012, 09:59

Няма проблем,само не знам къде точно да снимам?
Проблема ми си остана,след още 200лв набити в маистори.Смених и изпарителя,но ефект нямаше.
След почистването на дросела и маф-а,оборотите се оправиха на бензин,но придърпването на бензин остана.Почти съм обеден,че гълта въздух от някъде,но вече в 2 сервиза не можаха да намерят от къде.
Имам още една питанка-има един въздухопровод между кутията на въздушния филтър и кутията над дросела,на него по принцип пише кубатурата и кс.(дето е по продулжение на колата),та при мен го няма.Дали не е от това?

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от Edinuser » 24 мар 2012, 12:02

Огледай колектора отзад - от към купето - там има вакуумни тръбички и разни щуцери за тях (мястото е тясно и не се вижда много добре).
Гърмяла ли ти е на газ ?
За придръпване - има голяма вероятност да е кабели/свещи, особено щом го прави на бензин и ако гръмва от време на време на газ.

Да при по-новите мотори (мисля че беше след 95-96), този пластмасов резонатор го няма вече.
А и не съм прочел смислено обяснение за какво служи !

Снимай двигателя от горе, така че да се вижда целият и след това снимай маркуча на газовата който влиза в колектора по-отблизо !

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от mirro_23 » 25 мар 2012, 21:11

От един час се опитвам да кача снимката и не мога.http://mirrrooo.snimka.bg/automobiles/k ... 711382.big#" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;Не е гърмяла на газ.Кабелите и свещите са сменени.Забелязах,че когато дръпна клапата отгоре на кутията над дросела и колата гасне и взех че я уплатних и залепих и проблема се реши.Нямам представа каква роля играе тази клапа,но и аз не видях смислено обяснение.Може би извежда изгорелите газове и не им дава да се наслоят в кутията или де да знам.
С една дума проблема се реши с оплътняването и залепянето на тази клапа на кутията над дросела,от там е гълтала въздух гадината.

Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова.

Мнение от HACKO » 26 мар 2012, 20:31

Това е предпазен клапан (така наречената гърмялка), който изпуска налягането при възпламеняване на сместа в колекторите (гърмене), за да предпази всмукателния колектор от спукване. Явно е пропускала и затова колата не е работела, но така както си я "поправил", рискуваш да останеш без всмукател, по-добре я смени с нова.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Въпрос за начин на свързване на газова - Решен!

Мнение от mirro_23 » 30 мар 2012, 09:27

Да да смених я,залепванто беше само да видя дали е от там,защото гумените й уплатнения бяха изнсени и напукани.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта