странен разход

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

странен разход

Мнение от lubomirov89 » 27 мар 2012, 23:27

Добър вечер на всички колеги,въпроса ми е следния,как може извън града да ми гори около 8/100 газ,а в града да гори около 15/100.Може и да има логика ама аз не мога да я открия.Градското е в Русе и в Левски,коренно различни градове като големина и светофари.Колата не я юркам не я пришпорвам карам си я съвсем нормално до към 2500 оборота.Просто разликата от двойно качване на разхода не мога да си я обясня.Има и от време на време някакви аномалии като например прибирам се от Плевен и точно преди Левски ми свърши газта.Отивам зареждам 21 лева и минавам 170 километра,110 от които извън града ,а останалите градско и ми даде разход 8 и малко.Зареждам 5 лева и минавам има няма 24 километра в града.Ще се намери ли някои който да каже какво иска тая кола,че взе да ми писва от нея.Как ги правите тея разлики в градско и извънградско,защото на мене ми се струват непостижими.

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от peigera » 28 мар 2012, 09:28

Направи засичането с пълни бутилки и заредени все от едно и също място. С 5лв. няма как да се засече автомобил. Аз, като започна да засичам повтарям цикъла 2 пъти или 3 и смятам средния вариант.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 28 мар 2012, 12:12

А каква е разликата дали е с 5 лева или с пълна бутилка след като е на същия принцип,свършва ми газта зареждам и пак зареждам.И да има някаква разлика не вярвам да е повече от 1 литър от различните бензиностанции,а дефакто имам най-различни аномалии.Всеки казва извън града ми гори 7 в града ми гори 9-10.И как става това,че при мене не се получава?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от OgiDogi » 28 мар 2012, 18:43

lubomirov89 написа:Добър вечер на всички колеги,въпроса ми е следния,как може извън града да ми гори около 8/100 газ,а в града да гори около 15/100.Може и да има логика ама аз не мога да я открия.Градското е в Русе и в Левски,коренно различни градове като големина и светофари.Колата не я юркам не я пришпорвам карам си я съвсем нормално до към 2500 оборота.Просто разликата от двойно качване на разхода не мога да си я обясня.Има и от време на време някакви аномалии като например прибирам се от Плевен и точно преди Левски ми свърши газта.Отивам зареждам 21 лева и минавам 170 километра,110 от които извън града ,а останалите градско и ми даде разход 8 и малко.Зареждам 5 лева и минавам има няма 24 километра в града.Ще се намери ли някои който да каже какво иска тая кола,че взе да ми писва от нея.Как ги правите тея разлики в градско и извънградско,защото на мене ми се струват непостижими.
Неправилно регулиран изпарител (вероятно от безименен "майстор" и на слух), при ниски до средни обороти вероятно пуска повече газ от необходимото. При по-високи, като извън града и без преходни режими на работа, съотношението отива към по-оптимални стойности.
Диагностика с помощта на газ-анализатор ще покаже колко точно трябва да се намали газта при ниските обороти и съответно, ако се наложи - да се отпусне малко при високите.
Това е при положение, че си с обикновен изпарител с 2 врътки - 1 на изпарителя и 1 на маркуча (или 2, ако се раздвоява). Лесно можеш да установиш, дали не е силно обогатена сместа при празен ход, като бавно затягаш врътката на изпарителя. Вдигнат ли се леко оборотите - силно обогатена смес. Продължаваш да затягаш до момента, в който започнат леко да падат - там спираш.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 31 мар 2012, 13:19

Koлега това го направих да видим какъв ще е резултата.Някой други предложения ?

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от kimi666 » 31 мар 2012, 13:38

Здр. колега. Мога да ти кажа, че според мен засичането на разхода на газ е много относително. Давам пример. Брат ми има рено 5 1,4 моноинжекцион. Обикновено на дълго ми дава разход около 6 газ. Веднъж преди две години пътувам от Стара Загора към Плевен , като точно преди Шипка напълних бутилката до горе. В Плевен отново я напълних и о чудо... 4л на 100 км. След това брат ми я е засичал няколко пъти и под 6 не може да свали. Миналата седмица ходи от София до Плевен, като в София пълни до горе на екото в младост и като се връща същия ден на същата бензиностанция пак пълни до горе и о чудо ...3,8 л на 100 км. така , че си прави изводи.

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 31 мар 2012, 17:33

Колега не знам за тебе ама честно ти говоря под 15 в града немога да я смъкна ако ще и само на едно място да работи.Например оня ден си идвам от Русе и после малко и в града карах и ми даде 10 смесено като са минати 40 км в града и 110 извън града.Тази кола според мене е по нередовна и от мене :D.Егаси космическия разход,че то едно 150 коньово GSI гори много по малко.Почва да ме нерви тая кола и ще иде за боклука наи накрая.

Потребителски аватар
lazarkk
потребител
потребител
Мнения: 195
Регистриран: 10 мар 2010, 14:49
Модел на автомобила: Ford Mondeo MKII 2.0 16V 130hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lazarkk » 03 апр 2012, 18:34

lubomirov89 написа:Колега не знам за тебе ама честно ти говоря под 15 в града немога да я смъкна ако ще и само на едно място да работи.Например оня ден си идвам от Русе и после малко и в града карах и ми даде 10 смесено като са минати 40 км в града и 110 извън града.Тази кола според мене е по нередовна и от мене :D.Егаси космическия разход,че то едно 150 коньово GSI гори много по малко.Почва да ме нерви тая кола и ще иде за боклука наи накрая.
Виж си въздушния филтър да не е задръстен. Иначе колегата по горе беше казал много точно, изпарителя 99% е с много богата смес в ниските. В какви обороти я караш градско около 2000-3000? защото при мен разликата да превключвам на 2000 и на 3000 е около 2л. градско. И то без да я насъпвам просто повече време да я задържам във високите.
Изображение

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 03 апр 2012, 20:26

Филтъра е сравнително нов на около 4000 км максимум,инъче я карам около 2000 оборота.Сега малко я отпуших че ми се струва че беше много удушена.Даде ми разход 18/100 в града :D и с 16 лева минах 111 км извън града и има още ама колко никои незнае :D .Понеже преди като писах в темата бях оставил единия винт на троиника развит до толкова колкото да върви до към 3000 оборота,а 2-та клапа беше затворена.Сега съм си развил и втората клапа малко по малко отколкото първата.Оставил съм си я колкото да ми върви нормално за газ,ама след като отвих малко втората клапа и се качи разхода и то доста прилично с 3 литра в града.

Потребителски аватар
lazarkk
потребител
потребител
Мнения: 195
Регистриран: 10 мар 2010, 14:49
Модел на автомобила: Ford Mondeo MKII 2.0 16V 130hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lazarkk » 03 апр 2012, 22:51

lubomirov89 написа:Филтъра е сравнително нов на около 4000 км максимум,инъче я карам около 2000 оборота.Сега малко я отпуших че ми се струва че беше много удушена.Даде ми разход 18/100 в града :D и с 16 лева минах 111 км извън града и има още ама колко никои незнае :D .Понеже преди като писах в темата бях оставил единия винт на троиника развит до толкова колкото да върви до към 3000 оборота,а 2-та клапа беше затворена.Сега съм си развил и втората клапа малко по малко отколкото първата.Оставил съм си я колкото да ми върви нормално за газ,ама след като отвих малко втората клапа и се качи разхода и то доста прилично с 3 литра в града.
ти трябва да пипаш крана който е на самия изпарител. не на маркучите. Тея на маркучите са за високи обороти, където на теб ти е работила добре щом имаш нисък разход извън града, стегни крана който е на изпаритела и виж как е.
Изображение

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 04 апр 2012, 14:30

Малко като го разбутам този на изпарителя и край,няма обороти или като е студена или като загрее,а в момента съм си я направил да има стъбилни обороти и в двата режима.Малко бутна ли го и всичко се прецаква.

Потребителски аватар
lazarkk
потребител
потребител
Мнения: 195
Регистриран: 10 мар 2010, 14:49
Модел на автомобила: Ford Mondeo MKII 2.0 16V 130hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lazarkk » 04 апр 2012, 15:59

на колко време е този изпарител, защото ми се струва, че си за мембрани, може и от там а е проблема с разхода.
Изображение

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 04 апр 2012, 19:28

Ми старичък си е обаче ми се струва че мембраните не са скъсани,не мирише на газ в разшрителния съд,а може и да си прав и ще помисля за смяна да видим какво ще се получи.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от OgiDogi » 04 апр 2012, 19:50

lubomirov89 написа:Ми старичък си е обаче ми се струва че мембраните не са скъсани,не мирише на газ в разшрителния съд,а може и да си прав и ще помисля за смяна да видим какво ще се получи.
Малко по малко, мненията в темата ще повторят всичко, което ти обясних на лични съобщения :)
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: странен разход

Мнение от lubomirov89 » 04 апр 2012, 20:07

Реших да си сменя мембраните да видим какво ще се получи и ще ви информирам за резултатите.Благодаря за мненията дано да има ефект.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта