изпуска газ от сондата на бутилката

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
goro_89
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 20 ное 2012, 19:10
Модел на автомобила: fiesta 1.25z tech
Status: Извън линия

изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от goro_89 » 03 апр 2013, 01:00

колеги установих че при отворен кран на отвора за зареждане ф8 изпуска минимално количество газ ,но постоянно,Как да отремонтираме сондата

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от S_C » 03 апр 2013, 01:59

Свършва газта, разкачаш всичкия тръболяк, вадиш бутилката, отваряш кранчето да изфиряса остатъка и после сваляш сондата.Ремонтът на сонда си заслужава само ако има от къде да намериш читави уплътнения...Иначе по-добре нова сонда.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от HACKO » 03 апр 2013, 14:04

Защо да вади сондата? Кранчето се развива, точно както се развива кранчето на батерията в къщи и се подменя с ново или му се сменят уплътненията. Аз съм за смяната.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от S_C » 03 апр 2013, 15:28

Между тялото на сондата и гърловината на бутилката също има уплътнение.Поне на сондата, която ми беше на Сиерата, имаше.Може и от там да изпуска.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от Kamazabg » 03 апр 2013, 17:11

Притегни си свръзките между сондата и тръбичките. може да е от буренцата
Изображение Изображение

goro_89
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 20 ное 2012, 19:10
Модел на автомобила: fiesta 1.25z tech
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от goro_89 » 03 апр 2013, 19:00

от горе описаното трябва да сменя кранчето за зареждане

andiS
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 09 ное 2015, 14:58
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от andiS » 25 ное 2015, 17:12

Със сапунена гъба намажи навсякъде и виж от къде прави балончета,тогава предприемай мерки.
Но ако сондата е стар модел и няма газов клапан по добре я смени с нова.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от slavei2003 » 25 ное 2015, 17:18

Сондата може да се свали за ремонт или подмяна и при наличие на газ в бутилката.

Потребителски аватар
lordextra
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 02 юни 2012, 15:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 16v lpg
Местоположение: Слатина
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от lordextra » 28 ное 2015, 22:55

slavei2003 написа:Сондата може да се свали за ремонт или подмяна и при наличие на газ в бутилката.
=====================
И С К А М Д А Г О В И Д И М Н А Ж И В О ????????????????????

"а да знаеш , ще си пушим цигарата за теб "за бог да прости .... ", нищо че ги отказах през 2010 година ... "

" .... напраааво не се стърпех, да ме прощааа "модерацията" ...."


-----------------------------
АЛО МОДОВЕТЕ, ИЗТРИЙТЕ мнението на "славей", някой ще вземе да му поверва, след това кой ще е виновен. ???
Най-Мразения. Не е скъп бензина, Заплатите са Ниски. "Бяло,червено, зелено - цитат на 3-те Б-та за знамето на България.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от OgiDogi » 29 ное 2015, 07:28

lordextra написа:
slavei2003 написа:Сондата може да се свали за ремонт или подмяна и при наличие на газ в бутилката.
=====================
И С К А М Д А Г О В И Д И М Н А Ж И В О ????????????????????

"а да знаеш , ще си пушим цигарата за теб "за бог да прости .... ", нищо че ги отказах през 2010 година ... "

" .... напраааво не се стърпех, да ме прощааа "модерацията" ...."


-----------------------------
АЛО МОДОВЕТЕ, ИЗТРИЙТЕ мнението на "славей", някой ще вземе да му поверва, след това кой ще е виновен. ???

И кое му е невероятното?
При бавно изпускане на газта, налягането пада и се понижава температурата, до степен газта да остане течна (бутилката се заскрежава отвън и направо се вижда до къде е газта). Правил съм го не веднъж, при съответните мерки за безопасност. Просто няма друг начин за ремонт/смяна на нивомера на автомобил с изгоряла бензинова помпа, работещ само на газ.

П.П.
Пропанът има точка на кипене (течност->газ) около -42°, а бутанът - около и малко под 0°. С други думи, при определена температура на пропан-бутановата смес, в бутилката ще има течност, от повърхността на която ще се отделя пропан. Повишаването на концентрацията и запълването на обема над течността, допълнително намалява скоростта на изпаряване и дава времето за ремонт/подмяна на части по нивомера.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от HACKO » 29 ное 2015, 09:53

И аз съм го правил, не е нещо невероятно, в бутилката имаше около 30л от 70л възможни. Тъй като беше сработил защитния клапан, бутилката не може да се изпразни и единствения начин да се разблокира клапана е сваляне на сондата. Когато се прави на открито при елементарни мерки за безопасност не е толкова страшно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от peigera » 29 ное 2015, 18:08

И аз съм отварял не веднъж бутилки в които има газ. Не е геройство и е необходимо да се СПАЗВАТ МЕРКИ ЗА БЕЗОПАСТНОСТ! Не е кой знае какво.

Потребителски аватар
lordextra
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 02 юни 2012, 15:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 16v lpg
Местоположение: Слатина
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от lordextra » 07 дек 2015, 17:37

Taka , значи Бургас, Хасково, Сливен и Враца ТВЪДЯТ , че може да се махне да се смени сондата на агу , като при това се вижда как газта се плацика в бутилката, затова моля всеки от тях да ми изпрати по 0,500 литра lpg в бутилка от Кока-Кола по speedy. Blagodarq. ха нарочно го написах на латиница, дайте ми пак 10 % наказание ... ако мислите , че съм в грешка.
Най-Мразения. Не е скъп бензина, Заплатите са Ниски. "Бяло,червено, зелено - цитат на 3-те Б-та за знамето на България.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от OgiDogi » 07 дек 2015, 19:22

lordextra написа:Taka , значи Бургас, Хасково, Сливен и Враца ТВЪДЯТ , че може да се махне да се смени сондата на агу , като при това се вижда как газта се плацика в бутилката, затова моля всеки от тях да ми изпрати по 0,500 литра lpg в бутилка от Кока-Кола по speedy. Blagodarq. ха нарочно го написах на латиница, дайте ми пак 10 % наказание ... ако мислите , че съм в грешка.
Ако си ми прочел "П.П."-то, трябва да си с IQ < 80, за да не съобразиш, какво ще се случи с пластмасовата бутилка след известно време (освен ако не поискаш да ти я изпратя в крио-контейнер). Прави си гаргарата някъде другаде или ела да ти налея втечнен газ, а ти си го носи накъдето искаш (и си тръгвай по-бързо, ако може).
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от peigera » 07 дек 2015, 20:41

Колега като имаш път към Бургас, обади се с удоволствие ще докажа това което съм написал. Защото заставам зад думити си а не съм просто ,,лаладжия,,!

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от slavei2003 » 08 дек 2015, 10:21

Сигурен съм,че колегата lordextra и дизел с газ не е виждал,ама стига сме го ограмотявали и то безплатно! :twistednew:

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от OgiDogi » 08 дек 2015, 18:06

slavei2003 написа:Сигурен съм,че колегата lordextra и дизел с газ не е виждал,ама стига сме го ограмотявали и то безплатно! :twistednew:
Като дойде до Сливен, да му налея малко течен пропан-бутан в бутилка от Кока-Кола, ще му покажа и такъв.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
lordextra
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 02 юни 2012, 15:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 16v lpg
Местоположение: Слатина
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от lordextra » 08 дек 2015, 20:55

Много се извинявам на всички засегнати, може и клип да постнете във форума, и да при минус 42 градуса е течна, ма нещо забравяте за налагането , щото вече не е под налягане като свалите сондата, а да питам що като изпуска някое буре всичко замръзва от изпарената газ.
Т.е. за да направите това дето го твърдите, трябва де е поне 25 градуса и поне 100 кПа, т.е една десета от атмосферното налягане / "In chemistry, IUPAC has established two standards:[1]
standard temperature and pressure (STP) as a temperature of 273.15 K (0 °C, 32 °F) and an absolute pressure of exactly 100 000 Pa (1 bar, 14.5 psi, 0.98692 atm).
standard ambient temperature and pressure (SATP) as a temperature of 298.15 K (25 °C, 77 °F) and an absolute pressure of exactly 100 000 Pa.

The STP and the SATP should not be confused with the standard state commonly used in thermodynamic evaluations of the Gibbs energy of a reaction.

NIST uses a temperature of 20 °C (293.15 K, 68 °F) and an absolute pressure of 101.325 kPa (14.696 psi, 1 atm). This standard is also called normal temperature and pressure (abbreviated as NTP).

The International Standard Metric Conditions for natural gas and similar fluids are 288.15 K (15.00 °C; 59.00 °F) and 101.325 kPa.[2]" т.е. грубо от 8 атм нагоре за да може газта / lpg / да е течна, другия варянт е да охладиш бутилката до -42 градуса / в линка дясната таблица https://en.wikipedia.org/wiki/Propane /.
Най-Мразения. Не е скъп бензина, Заплатите са Ниски. "Бяло,червено, зелено - цитат на 3-те Б-та за знамето на България.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от HACKO » 08 дек 2015, 21:58

Абе не разбирам английски, обаче първия път като отварях бутилка с газ в нея си беше достатъчно топло за къси ръкави.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: изпуска газ от сондата на бутилката

Мнение от OgiDogi » 09 дек 2015, 06:48

lordextra написа:Много се извинявам на всички засегнати, може и клип да постнете във форума, и да при минус 42 градуса е течна, ма нещо забравяте за налагането , щото вече не е под налягане като свалите сондата, а да питам що като изпуска някое буре всичко замръзва от изпарената газ...
Ако беше прочел и как се втечняват газове, представяш си процеса в обратна посока и получаваш отговор.

Повишаване на налягането води до загряване, охлажда се и още се повишава налягането. След многократно повторение, имаме втечнен газ при нормална температура на околната среда. Сега процесът в обратна посока - налягането намалява при излизането на газ в открито пространство, какво става с температурата му и тази на предметите, с които влиза в контакт?
Възможно ли е толкова да падне температурата на един достатъчно голям обем газ (понеже при втечняването е отдал голямо количество топлина), че една част от него да остане в течно състояние при атмосферно налягане?
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта