Странен проблем

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
Nassor
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia 1.8 115 к.с. 1999 Limited Edition
Местоположение: Стара Загора
Контакти:
Status: Извън линия

Странен проблем

Мнение от Nassor » 08 юни 2013, 19:53

Здравейте! От 2 години сложих газов инжекцион на Форд Фокус 1.8 1999г. 115 к.с.. От около година и половина сигурно няма майстор който да успея да убедя, че колата ми харчи и бензин докато карам на газ / разбира се малко, но осезаемо / . Всичко по ГИ е ловато. От няколко месеца забелязах и системно прехълцване на колата при подаване на газ, прави го и на бензин , но доста по-рядко. Газаджията ми ще го спомена само, за да не ходите да се лъжете там ... Георги Трендафилов, "Трендафилов Газ" гр. Стара Загора / да не говорим, че като дадох 1300 лв за ГИ гаранцията беше 5г. , сега изведнъж стана 2г..../ . Молбата ми е идеи за 2та проблема и кой/кои човек/хора могат да ми решат проблемите. Благодаря!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Странен проблем

Мнение от OgiDogi » 08 юни 2013, 20:14

Nassor написа:Здравейте! От 2 години сложих газов инжекцион на Форд Фокус 1.8 1999г. 115 к.с.. От около година и половина сигурно няма майстор който да успея да убедя, че колата ми харчи и бензин докато карам на газ / разбира се малко, но осезаемо / . Всичко по ГИ е ловато. От няколко месеца забелязах и системно прехълцване на колата при подаване на газ, прави го и на бензин , но доста по-рядко. Газаджията ми ще го спомена само, за да не ходите да се лъжете там ... Георги Трендафилов, "Трендафилов Газ" гр. Стара Загора / да не говорим, че като дадох 1300 лв за ГИ гаранцията беше 5г. , сега изведнъж стана 2г..../ . Молбата ми е идеи за 2та проблема и кой/кои човек/хора могат да ми решат проблемите. Благодаря!
Нали с ГИ колата пали на бензин (при всяко палене) и при определени условия прехвърля на газ? Колко е това "малко, но осезаемо", че те притеснява?
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Странен проблем

Мнение от kimi666 » 08 юни 2013, 20:25

Нормално е да ти гори и бензин. Аз минавам средно по 2-3 км. докато прехвърли на газ. Като сметнеш, че сигурно гори 11-12 (да не кажа и повече) на сто бензин докато е студена направи сметка. А ти в Стара Загора ако караш само, то докато загрее да прехвърли на газ и стигнал докъдето си тръгнал. Ако гори бензин на дълъг път вече е друг въпрос. Някъде бях чел, че има газови уредби които пускат и бензин когато се кара на високи оборото( примерно над 3000 об.мин.)за да се повиши мощността, но колко е вярно незнам. По другия въпрос за придърпването-опиши по подробно( на коя скорост, при какви обороти, сеца или забива нос и после тръгва)?

Потребителски аватар
Nassor
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia 1.8 115 к.с. 1999 Limited Edition
Местоположение: Стара Загора
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Странен проблем

Мнение от Nassor » 08 юни 2013, 22:14

kimi666 написа:Нормално е да ти гори и бензин. Аз минавам средно по 2-3 км. докато прехвърли на газ. Като сметнеш, че сигурно гори 11-12 (да не кажа и повече) на сто бензин докато е студена направи сметка. А ти в Стара Загора ако караш само, то докато загрее да прехвърли на газ и стигнал докъдето си тръгнал. Ако гори бензин на дълъг път вече е друг въпрос. Някъде бях чел, че има газови уредби които пускат и бензин когато се кара на високи оборото( примерно над 3000 об.мин.)за да се повиши мощността, но колко е вярно незнам. По другия въпрос за придърпването-опиши по подробно( на коя скорост, при какви обороти, сеца или забива нос и после тръгва)?
С когото и да съм говорил на тази тема казва, че е невъзможно да ти гори и бензин и газ, или ако е възможно е изключително НЕРЕДНО. Относно разхода, не става въпрос за загряването, защото лятото ми трябва не повече от 500 метра да прехвърли, отделно карам магистрала 200 км и през това време виждам как стрелката на бензина ми е падала надолу, светлала ми е лампа и т.н.. Отделно при мен настройката при липса на мощност е не да пуска и малко бензин, а изключва газта.
Относно предърпването се усеща все едно си превключил на горна предавка на много малко обороти (което в случая не е така), отделно се усеща на по-висока скорост с повечко газ, зацикля няколко 2-3 пъти за 1-2 секунди, изведнъж се чува лек гърмеж и колата се изстрелва все едно се отпушва нещо ( но това рядко ми се е случвало) , по дразнещо е на градско като ускоряваш дори и плавно, пак го прави.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Странен проблем

Мнение от S_C » 08 юни 2013, 23:35

Напълно възможно е да ти "изпуска" някоя дюза.В бензиновата рейка бензинът си стои под налягане.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Странен проблем

Мнение от kimi666 » 08 юни 2013, 23:49

По принцип когато си на газ, бензиновата помпа не би трябвало да работи. Трябва да питаш газаджията дето ти е слагал газовото. Ако не и е сложил прекъсвач нищо чудно да излиза през някоя дюза или от някой маркуч.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта