Питане за Мондео 2,0 DURATEC HE

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
man_un
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 09 юли 2013, 11:53
Модел на автомобила: Евентуално Мондео
Status: Извън линия

Питане за Мондео 2,0 DURATEC HE

Мнение от man_un » 09 юли 2013, 11:59

Здравейте от доста време гледам мондео 2002 г. и най-накрая стария кошер се предаде и мисля да си купя такова. Спрял съм се на едно мондео 2002 2,0 145 коня DURATEC и въпроса ми е може ли да се газифицира без проблем. Изключвам проблема с легла на клапани или нещо такова, това не ме вълнува. По-скоро как се държи, разход и вървеж. Ако има подобна тема в търсачката моля да ме извините, но не намерих такава. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Питане за Мондео 2,0 DURATEC HE

Мнение от synthez 3D » 09 юли 2013, 17:41

Газифицира се без проблем. Ако е настроен правилно газовият инжекцион, работи перфектно. Няма "check engine" и други подобни грешки. Единствено трябва да се следят хлабините на клапаните, както на всеки автомобил без хидравлични повдигачи. Щом казваш, че знаеш за това и можеш да се справиш, значи всичко е наред . Имам поглед върху два такива автомобила на приятели, които карат на газ и знам за какво говоря.
Изображение

man_un
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 09 юли 2013, 11:53
Модел на автомобила: Евентуално Мондео
Status: Извън линия

Re: Питане за Мондео 2,0 DURATEC HE

Мнение от man_un » 10 юли 2013, 22:45

По принцип от това, което прочетох тук е, че ако подходиш по-отговорно към това и на 10000-15000 км. се регулират няма проблем. Може ли някой от тук да ми препоръча сервиз или човек(така наречените клубни майстори), който да разбира от Форд да закарам колата преди покупка да я погледне. Мерси.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта