Дали смесва горивата?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
tranzan
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 21 ное 2013, 21:06
Модел на автомобила: Ford Tranzit
Status: Извън линия

Дали смесва горивата?

Мнение от tranzan » 21 ное 2013, 21:24

Здравейте,искам да се обърна към вас с молба за насочващи решения на проблема който е следният: закупих Транзита `94 като работеше само на газ
карам го така вече 2ра година,зимата пали трудно но с малко топла вода на изпарителя и темп. до -10С на магия запалва.Реших сега преди зимата да оправя нещата сложих помпа от Фиат 3 бара,смених филтъра, и карах без проблеми около 2-3 дена като ту сменям на бензин ту на газ постоянно да следя нещата.След това го дадах да се сменя гарнитура на главата+ вложки на калапаните и от тогава имам чуството че смесва горивата,от ауспуха излиза суров неизгорял бензин и колата се дави даже на газ и изгасва след около 3-4 мин каране.От тогава карам с махнат бушон на бенз.помпа и е ок,но само да го сложа и започва да работи на 3 цил. дави се и загася.Ходих на няколко "майстора" всеки ме насочва на различни проблеми сега ми казаха че било от клапана за регулирането на бензина(мембраната била спукана) и постоянно вкарвал гориво,но по моргите вече няма такива ветерани и тази част трудно се намира
а нова е около 150 лв.но дори да я закупя незнам дали ще реши проблема?

доницети
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 фев 2013, 08:51
Модел на автомобила: Mondeo MK3, 2.0 TDCi, 130 p.s.
Status: Извън линия

Re: Дали смесва горивата?

Мнение от доницети » 20 дек 2013, 12:10

Ами логиката показва, че щом без предпазителя нямаш проблеми, то явно на газ продължава подаването на бензин! Зависи като са монтирали АГУ как са решили спирането му- чрез спиране захранването на помпата или на инжекторите! Доколкото разбирам досега не си я карал на бензин заради повредена помпа- ако е така май предния соственик е решил да не се охарчва и не е сложили реле за прекъсване на захранването. Така и така на бензин не може да я кара :lol: Или като са ти ремонтирали колата не са го монтирали както трябва!? Това ще е- търси реле което прекъсва подаването на гориво!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта