Мнения за газ инжекцион AGIS

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
valentin_63
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 15 май 2010, 19:33
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от valentin_63 » 06 яну 2014, 16:38

Здравейте колеги,реших да сложа газ на Фокус 1.6 100кс 99г, и се спрях на http://prodavalnik.com/gazov-inzhektsio ... 17217.Моля запознати колеги да споделят мнения,кой вариант ще e по добрия за моя мотор,стария Агис 210 или Агис п 13 OBD?

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от npace » 07 яну 2014, 00:12

valentin_63 написа:Здравейте колеги,реших да сложа газ на Фокус 1.6 100кс 99г, и се спрях на http://prodavalnik.com/gazov-inzhektsio ... 17217.Моля запознати колеги да споделят мнения,кой вариант ще e по добрия за моя мотор,стария Агис 210 или Агис п 13 OBD?
Здравей Вальо!Това което гледаш за 600 лв. е компютър AGIS (100% e M210) + турска окомплектовка.При така поставените обстоятелства това не се различава по нищо от най-ниския клас газов инжекцион.При теб няма смисъл от версията Р13 понеже нямаш OBDII протокол по който да се извърши комуникацията.От 2 години работя с AGIS и смея да твърдя че компютрите им са добри.Пояснение: Много са компактни и лесни за настройка.Бързи са и работят с всякаква окомплектовка.Не съм ги пробвал как ще работят с кьопави инжектори (Rail,Valtek и производните им), но със APIS Snap/Solo работата им е безупречна.Не е важно за твоята кола какъв компютър ще използваш а каква рейка и изпарител.При положение че AGIS M210 е много евтин компютър, можеш да си позволиш да смениш турския изпарите с Majic Jet,Shark,Palacar,Tomaseto или нещо което е изпитано на колите ни и да използваш рейка от среден клас OMVL,APIS Snap и т.н. или от висок клас Barracuda,Matrix,Hana2000.Лично за мен бутилката е без значение а нивомерите на Mimgas (такива масово се слагат) стават за парите си.

Извод от манджата която постнах:
1. И най-евтиния компютър ще управлява скъпа периферия, и най-скъпия компютър ще се провали с долнопробна периферия.
2. За класически предкамерен инжекцион преди 2001 г. е излишно да се дават пари за скъп компютър.
3. Механичните компоненти колкото са по скъпи, толкова по дълго ще работят и ще работят качествено.

За около 850-900 можеш да си сложиш М210 с инжектори Barracuda и изпарител Majic Jet и ще караш на газ а няма да "возиш" газов инжекцион!

valentin_63
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 15 май 2010, 19:33
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от valentin_63 » 07 яну 2014, 09:18

Благодаря на колегата от Пловдив за компетентното мнение-съвет. Реших,комп Агис 210,изпарител Томасето,рейка OMVL или Apis,сега ще търся фирма в Русе,която да монтира уредбата.
След монтажа ще пиша как работи .

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от npace » 07 яну 2014, 14:41

Идеално, в Русе имате официален представител на AGIS - Коев Ауто, който е дилър на Аутогаспрофикс. Със сигурност ще ти направят монтажа перфектно и знаят най-добре какво, как, защо и т.н.

valentin_63
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 15 май 2010, 19:33
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от valentin_63 » 30 яну 2014, 11:26

Здравейте,Фокуса вече е с газ -AGIS м210,системата е монтирана в Русе, на цена от 750лв с гаранция 1год. Колата работи идеално на газ и бензин, като за първите 1000км среден разход 10,7 на 100км,предстой и проверка и настройки ако е нужно.

Потребителски аватар
chistacha
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 02 окт 2013, 08:16
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 GHIA 1.6i '04
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от chistacha » 30 яну 2014, 11:57

Не е ли малко височък тоя разход 10.7? На бензин ми дава около 9 градско в Пловдив.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от FordSierra1.6L » 30 яну 2014, 16:09

chistacha написа:Не е ли малко височък тоя разход 10.7? На бензин ми дава около 9 градско в Пловдив.
на твоя фокус му дават 10-11 градско и то в най-добрите случаи и то с нашия гаден бензин а твоя дава 9(може ама по околовръстното на Пловдив ) ....как карате тия коли да харчат по малко от заводското ми е интересно...сега ще кажеш сипвам му 20 лв от лампа и карам и после пак така...и го засякох :lol: :lol:

Потребителски аватар
chistacha
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 02 окт 2013, 08:16
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 GHIA 1.6i '04
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от chistacha » 30 яну 2014, 17:45

Ами карам го в повечето случаи загрял. Разхода е по борд-компютъра, а пък си му вярвам на него. При засичане на извънградско 600км пътуване, показанията с кинтите се припокриха :)
A и не го карам от достатъчно време, та да твърдя със сигурност колко ми е разходът, може и аз да се бъркам. А по книжки го дават 9.4 градско, къде отиде на 11 :D


И дай да спамим където трябва, че малко оцапахме темата на човека. По-скоро въпросът ми от предишния пост трябва да е - 10.7 не е ли много, или това е просто, защото още ще донастройват хората уредбата?

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от npace » 03 фев 2014, 17:45

valentin_63 написа:Здравейте,Фокуса вече е с газ -AGIS м210,системата е монтирана в Русе, на цена от 750лв с гаранция 1год. Колата работи идеално на газ и бензин, като за първите 1000км среден разход 10,7 на 100км,предстой и проверка и настройки ако е нужно.
Честито колега, безаварийни километри за напред и единственото което да правиш оттук нататък е да наливаш и да караш!

Относно разхода, аз карам ежедневно 1.6 16V но стария мотор на Ескорт и да ви кажа градско под 12 никога не съм го виждал да гори.Този мотор (стария Зетек) няма кът оф режим и е с постоянно подаване на гориво.Няма как да гори 10 или по малко градско...за съжаление.

В Русе предложиха ли ти по скъпа окомплектовка на инжекциона и ако не е тайна на какви пари?

valentin_63
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 15 май 2010, 19:33
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от valentin_63 » 04 фев 2014, 16:40

npace написа:
valentin_63 написа:Здравейте,Фокуса вече е с газ -AGIS м210,системата е монтирана в Русе, на цена от 750лв с гаранция 1год. Колата работи идеално на газ и бензин, като за първите 1000км среден разход 10,7 на 100км,предстой и проверка и настройки ако е нужно.
Честито колега, безаварийни километри за напред и единственото което да правиш оттук нататък е да наливаш и да караш!

Относно разхода, аз карам ежедневно 1.6 16V но стария мотор на Ескорт и да ви кажа градско под 12 никога не съм го виждал да гори.Този мотор (стария Зетек) няма кът оф режим и е с постоянно подаване на гориво.Няма как да гори 10 или по малко градско...за съжаление.

В Русе предложиха ли ти по скъпа окомплектовка на инжекциона и ако не е тайна на какви пари?
Изпарителя е Томасето,рейката OMVL,бутилката 40 лт ,имах предложение за рейка Barakuda +70лв-общо 820лв,имаше и още нещо но не се досещам.
Колата е на синковеца,вчера я карах 50-60км и ми направи впечатление че два пъти на светофар като спра ,връща оборотите на 800 ,след това леко колебание да 950 и се нормализира-на бензин не го прави!
Предстой и проверка и може би настройка.

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от npace » 04 фев 2014, 22:09

Колега, инжекторите на Barracuda са от наистина най-висок клас и са ти ги предложили на прекрасна цена.Не виждам в момента в България да има нещо по качествено а и да се продава вече почти навсякъде.OMVL е добра рейка, Tomaseto-то е изпитан във времето изпарител.Иска дребно пипване и ще се оправи това с оборотите.

Коев ауто ли ти я монтира?

valentin_63
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 15 май 2010, 19:33
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Re: Мнения за газ инжекцион AGIS

Мнение от valentin_63 » 05 фев 2014, 20:41

Не в Коев Ауто, се оказа че са дали адрес в Русе, а реално сервизът им е на 40км от Русе(гр Две могили).
В този сервиз ми я монтираха https://sites.google.com/a/ruseautoclim ... seautogas/

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта