Избор на газови инжектори

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Brainless
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 15 мар 2011, 12:13
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 16V
Status: Извън линия

Избор на газови инжектори

Мнение от Brainless » 23 сеп 2014, 11:11

Явно опита ми да мина тънко с евтина газова рейка (за 40лв.) няма да стане. След 3000км ми направи първия проблем, компютърът отчете бавна реакция на ламбда сондата(предната я смених заради този проблем) и бедна горивна смес. Предполагам, проблема ще се задълбочи с времето, затова се настройвам за нова смяна.
Спрял съм се на Apis Snap и ОMVL REG FAST. Цените им са подобни <100лв. Какво ви е мнението, като качество. Дали ще мина без пренастройка на компютъра?

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Избор на газови инжектори

Мнение от Didibao » 23 сеп 2014, 11:29

Хм защо мислиш че ти е от рейката, имал съм много случай да записва бавна сонда, а в крайна сметка да се окаже, че смуче въздух от някуде, бавна сонда записва и от кофти настройка, ако смениш рейката задължително се пренастройва газовата.
Изображение

Brainless
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 15 мар 2011, 12:13
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Избор на газови инжектори

Мнение от Brainless » 23 сеп 2014, 14:25

Защото предишният път беше от рейката. Писал съм за проблема тук http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=23&t=68713.
Тогава не се налагаше пренастройка. Ако смуче възждух, би трявало да дава доста по-често грешка предполагам. Ще я наблюдавам.
Предполагам, че просто евтината сегашна рейка е започнала да сдава багажа. Сигурно ще изкара 2-3 месеца още, но така или иначе с тези рейки е въпрос на късмет.
При някои изкарва и 20хил., при други само 3-4хил.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта