Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от Eastbourne » 15 ное 2014, 13:15

Днеска бях на ГТП и момчето ми каза: защо не си си сменил талона след като имаш газ? Имало някакъв нов закон, който гласи, че след поставяне на АГУ трябва да отидеш в кат и да си смениш малкия и голям талон и на него вече да пише не само бензин ами бензин-газ. Има ли такова нещо? За да ми го каже явно има, но някой сменял ли е талоните?

Изглежда това е нов закон, с който се цели да се вземат още пари на гражданите, защото 20 лева за смяна на талони по n брой коли - това си е милиони лева :roll:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от HACKO » 15 ное 2014, 14:24

Че това е още от първото управление на ББ.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от koinov_bg » 16 ное 2014, 14:08

Понеже скоро се рових из КАТ София, със смяна на собственост и смяна на талони и двата ми автомобила са с Газ, за да смениш талона на автомобила си, ти трябва паспорт ,гаранция къде и как е поставено АГУ-то. Ако ги нямаш...Няма и талон с надпис Газ в/у него и по закон не можеш да минеш ГТП.
Казвам само, че така трябва и така е редно, а всъщност нещата седат другояче.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
ivan_don4ev
потребител
потребител
Мнения: 439
Регистриран: 05 апр 2009, 17:19
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v и Mondeo 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от ivan_don4ev » 16 ное 2014, 15:46

Пасторта ясто, но като е изтекла гаранцията и си я захвърлил някъде какво правим?
Изображение

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от koinov_bg » 16 ное 2014, 16:06

ivan_don4ev написа:Пасторта ясто, но като е изтекла гаранцията и си я захвърлил някъде какво правим?
Не съм се уточнил може би за това сега го правя.
Ако е нова то е ясно,гаранция,паспорт.Ако е стара,паспорт с попълнени правилно заверки за годност.И задължително стикер за ГАЗ.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от dreadx » 16 ное 2014, 21:56

Точно се бях разходил до КАТ да гледам - там имаше окачени подробни обяснения. Ако газовата е монтирана преди 2012, то е важно само да имаш документи за нея. Ако си я монтирал в дупката, когато нямаше оторизиран орган за заверка на газови уредби (газаджиите ги монтираха, но не издаваха документи) - тогава можеш пак да си смениш талоните, но трябва да попълниш декларация, че АГУ-то е монтирано в този период и нямаш документи. Мисля, че беше коментиран някъде и скорошен монтаж на АГУ - по принцип останах с впечатление, че не е толкова страшно със смяната на тези талони, и няма нужда да се посещава ТЕХНОТЕСТ. Колкото до по-старите АГУ-та човекът от пункта за ГТП явно се е подлъгал. В КАТ пишеше, че няма такова нещо със задължителна смяна на талоните, а един колега който ги беше сменил и скоро минава на ГТП каза, че му искали единствено паспорта на бутилката, за да записват нещо - каза, че може би ги отчитат пред ДАИ и гледат бутилката да не е над 10 годишна.

Няма да е лошо ако някой ходи до КАТ (на мен също не ми е далеч) да го снима този лист с обясненията - да си извадите по едно копие и да си го носите в колата за следващия, който ще ви иска талон за ГАЗ/БЕНЗИН.
Ще му кажете:
- Абе, аз отидох да си вадя нови талони и ето това висеше до вратата в КАТ.
А ти откъде си чул, че трябва да съм си бил сменил талона? - Ако е от телевизията - не се брои.

Потребителски аватар
ivan_don4ev
потребител
потребител
Мнения: 439
Регистриран: 05 апр 2009, 17:19
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v и Mondeo 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от ivan_don4ev » 29 дек 2014, 21:49

За да не отварям нова тема ще питам тук.

Проблема е такъв: Купих колата на 19.06.2014 от БГ собственик от София, на 20.06.2014 отивам в КАТ Хасково да я регистриран, когато отивам на канала ме питат "някакви документи за газовата" отговарям че нямам (стария собственик бил изгубил паспорта). Човека на канала в кат ми казва "оки няма да можем да я пишем газ/бензин" и продължих с регистрацията. Тия дни (декември 2014г) решавам да си изкарам паспорт и да мина през кат да ми сменят талоните за 20лв. В момента живея в Пловдив и отивам в новия пункт за годишни технически прегледи на кукленско шосе. От там не знаят все още какви са изискванията за изваждане на паспорт на газовите уредби и ме посъветваха да изчакам докато дойде време за ГТП тогава да съм го мислил (аз така не мога искам да я регистрирам). Колата ми има минат технически преглед от стария собственик на 12.05.2014г в който е записано че автомобила има монтирана уредба на ВНГ/СПГ или водород. След оглеждане по обстойно на бутилката виждам че е произведена 02.2003г изтекла е гаранцията от 10год. И сега големият въпрос е какво правя?
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от HACKO » 29 дек 2014, 23:04

Караш си и да не ти пука.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на талон след поставяне на АГУ?

Мнение от S_C » 29 дек 2014, 23:50

ivan_don4ev написа:За да не отварям нова тема ще питам тук.

Проблема е такъв...
Проблем наистина има и той е,че се занимаваш с глупости.Карай си колата и остави администрацията по разните ведомства да си пие кафето на спокойствие.
С бутилката също-нищо и няма.Мойта като е от 94-та, да взема да я хвърля ли? Предишния собственик е бил като тебе и преди 10 години я е носил да я снимат...там с каквото ги снимат. Нищо и няма.Сега като са минали 10 години от тогава...да я метна на гръб и да я влача по пунктове ли? Ще я влача, ама друг път...Така се влачат то 30 кила желязо :)))
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта