Предложение за ГИ - Фокус мк1

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 21 авг 2015, 14:49

Здравейте приятели,
Пускам темата, защото съм решил да ми монтират газов инжекцион. Всички майстори в Пловдив ми казват, че няма голямо значение за компа на инжекциона тъй като той няма да е свързан по ОБД връзка. Искам да сложа сравнително хубави инжектори по възможност с по-дълъг живот и по-безпроблемна работа(бюджет - 900лв макс). Абсолютно същото важи и за изпарителя. Ако имате предложения за майстори в Пловдив ги дайте прикрепени с телефон или местоположение на сервиза. Ориентирал съм се към следната система:

AGIS М210:
•полски компютър;
•полска рейка Apis Solo;
•италиански изпарител R-Uno;
•полски софтуер;
•зарадно устройство (стандартно);
•до 35 л. бутилка (тип пура);
•евросонда (нивомер) с 5-степенна защита;
•автоматичен превключвател (ключ) с вграден индикатор за нивото на газ в бутилката;
•24 месеца гаранция (или 50 000 км.)
•монтаж
Цена: 800лв

Ходил съм и при Ласков(БРЦ), при Миро и Стоян(Фобос - околов. на Тракия), говорил съм с Петър(MotorGas на разклона за Първенец). Търся някой, който би ми монтирал системата по-горе като ще ме убеди, че тя е правилната.

Държа на качеството на инжекторите и изпарителя - инжектори от рода на Rail Black Body или Valtek не искам. Както и изпарители "Аутогас италия".
Благодаря на всички, които ще помогнат! :P

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от aspasia » 21 авг 2015, 16:12

Това супер скапани инжектори ако имаш финанси сложи си BRC с бързи инжектори Hana или Barracura.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 21 авг 2015, 17:32

aspasia написа:Това супер скапани инжектори ако имаш финанси сложи си BRC с бързи инжектори Hana или Barracura.
Това от личен опит ли го знаеш или .. ? Имам възможност и за същата система с Баракуда. Немога да си позволя BRC с Баракуда или Хана(това е най-доброто като система). Относно инжектори Соло съм чувал само добри неща до момента(като клас са над Rail Black Body и малко под Баракуда). :):

S7an40
потребител
потребител
Мнения: 62
Регистриран: 31 май 2009, 19:33
Модел на автомобила: Fiesta mk3 1.6 /CVH/ '91
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от S7an40 » 21 авг 2015, 20:35

Апис са сполучливи инжектори, но баракудата се по-класни и качествени като цяло, най-малко имат двоен експоатационен живот. Щом имаш възможност за баракуда ги слагай и не се замисляй. Мисля че в субару форума имаше снимка на разрязан инжектор баракуда и там нагледно се вижда качеството на изработка.
Единствено е препоръчителна честа смяна на газовите филтри, а защо не и добавяне на втори филтър на газовата фаза преди рейката, просто инжекторите с горно пълнене са малко по-податливи към "чистата" българска газ.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от aspasia » 21 авг 2015, 21:42

Ако сложиш Rail Black Body или Valtek максимум 25-30 и почват проблемите или не работят или почват да се износват гумените съединения имам познати и с двете марки още в гаранция му сдадоха багажа а другото че са бавни инжектори тоест нисък клас или бюджетен. Иначе ако сложиш газови инжектори Keihin няма да усетиш разлика във вървежа дали си на газ или бензин и са безшумни.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 23 авг 2015, 00:38

Получих оферти от 870лв - полска електроника, изпарител R-Uno, инжектори Баракуда; 950лв - всичко Ловато.

Имам и предложения от представителя на Фобос за Пловдив, с който все още не сме ги доуточнили напълно относно цени, а са ориентировъчни:
- Фобос 4, инжектори Баракуда, изпарител Атикер(бил много доволен от тях и затова ги предпочита), сонда - Атикер, бутилка българска - 800-850лв
-Фобос 4, инжектори Баракуда, изпарител Шарк, сонда - турска/италианска*, бутилка българска - 900/950*лв.

Държа на 2 години гаранция при майсторите за това всичко което ми го предлагат държа да е с 2 години гаранция.

Ласков ми предложи:
- БРЦ система с инжектори Алба на 950лв
- някакви по - евтини системи с полска електроника и инжектори за 750лв
- полска електроника с инжектори Баракуда около 850лв.

Говорих и с Петър(монтира Motor Gas Italy) на разклона за първенец и ми предложи негова оферта от 950лв за системата му. Каза, че монтира само нея, защото има доверие само на нея.

... чудя се какво да правя и направо незнам.. дано само не ми развалят колата от към работа на бензин поне

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от HACKO » 23 авг 2015, 01:12

Вземай Фобоса, сондата и бутилката нямат никакво значение къде са произведени.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
bard
потребител
потребител
Мнения: 95
Регистриран: 13 авг 2007, 17:21
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V 101к.с. 2003г. ГИ Фобос
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от bard » 23 авг 2015, 08:24

Не е важно какво ще избереш като марка ГИ, важното е качествения монтаж. Аз съм много доволен от Слави Шишков. В момента Фобоса е на 100000км. и преди месец смених инжекторите /не знам каква марка са / и някакъв датчик за налягането на газта, но нищо вечно няма, а и не бяха сериозен разход, като пари.

Успех!

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 23 авг 2015, 11:30

Чета, че има много разминаващи мнения за Слави Шишков за това не мисля да рискувам. Ще се срещна с човека от Фобос скоро, най - вероятно за да уточним какви цени ще даде с точност и какво ще получа срещу тях. Като майстор най вече предпочитам Кръстю Ласков обаче системата която е качествена е на бая пари при него. Полските системи ми ги предложиха две момчета в един сервиз на бившата Мототехника на Карловско. Изглеждат ми сериозни и няма да има проблеми при тях... ама един господ знае

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от aspasia » 23 авг 2015, 14:05

Ако си вземеш BRC с инжектори Hana или Barracura ще се спестиш доста главоболи и ако си сменяш филтрите на 10к ще я ползваш доста системата мисля че имат и вариант без OBD!

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 23 авг 2015, 21:18

aspasia написа:Ако си вземеш BRC с инжектори Hana или Barracura ще се спестиш доста главоболи и ако си сменяш филтрите на 10к ще я ползваш доста системата мисля че имат и вариант без OBD!
Знам, че е така, но ми идва скъпо. :? 1100лв за кола на 15 години.... Някак си ми се виждат много...

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от aspasia » 24 авг 2015, 15:55

vorronin написа:
aspasia написа:Ако си вземеш BRC с инжектори Hana или Barracura ще се спестиш доста главоболи и ако си сменяш филтрите на 10к ще я ползваш доста системата мисля че имат и вариант без OBD!
Знам, че е така, но ми идва скъпо. :? 1100лв за кола на 15 години.... Някак си ми се виждат много...
Поне вземи качествени инжектори иначе бутилката и изпарителя са горе долу идентични всички модели с малка разлика!

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 25 авг 2015, 12:52

Инжекторите ще са или Баракуда или Апис Соло. Отново бях при един майстор(КМарк под гиганта) и той ми обесни, че Апис също са инжекторите от висок клас, тип мембранен инжектор, който също е със сравнително бързи времена и е надежден.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 26 авг 2015, 06:12

Като слагах моя инжекцион, избрах един за 650 лв. Сега, 60-65к км по-късно, се чудя дали вече не съм спестил достатъчно, за да сменя това-онова с по-добро.
Сокол скитник

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 26 авг 2015, 08:49

Lancer написа:Като слагах моя инжекцион, избрах един за 650 лв. Сега, 60-65к км по-късно, се чудя дали вече не съм спестил достатъчно, за да сменя това-онова с по-добро.
Именно и аз това си мисля. Засега фаворит за инжекциона ми остава AGIS с инжекторите с тяхно производство за 750лв с 2години гаранция(с Баракуда е 850лв). Ако реша да давам повече от 900лв, ще сложа италианска система АЕБ с инжектори Баракуда(само за тази система бих дал толкова пари) и съм сигурен, че ще ми е монтират и настроят качествено и колата няма да има ядове(майстора се е доказал от личен опит върху стари автомобили)... Незнам какво да правя..

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от HACKO » 26 авг 2015, 19:12

vorronin написа:.....настроят качествено и колата няма да има ядове(майстора се е доказал от личен опит върху стари автомобили)... Незнам какво да правя..
Абе и аз съм много добър в настройката на стари автомобили, ама с новите нещо не ми се получава, опъват ми се засега. ;):
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 27 авг 2015, 16:52

Tая тема на колегата ме подсети пък за друго, какво е най-добре да подменя на ГИ, купен за 650 лв и изминал 65000 км? Инжектори, изпарител или... Нищо :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от slavei2003 » 27 авг 2015, 17:38

Като гледам как си избираш ГИ,се чудя как ли си избирал колата!?

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Eastbourne » 27 авг 2015, 22:47

Ами той като пита за колата му дадохме съвет и не послуша,а сега иска отново.
По-добре дай 200-300 лева отгоре, за да сложиш нещо качествено, което няма да ти създава проблеми и ще го ползваш дълго време. Един газов инжекцион се избива за една година.Така разсъждавам аз.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 30 авг 2015, 22:57

Не е въпроса за колко се избива. Такива сметки съм ги правил... Ясно ми е за колко се избива... Благодаря Ви за мнението все пак! Донякъде ми помогнахте. След като монтирам системата ще Ви се похваля, дано остана доволен поне.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта