Предложение за ГИ - Фокус мк1

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 31 авг 2015, 06:11

С моя ГИ, който беше най-евтин, за 60000 км съм избил и цената на ГИ и на автомобила. Не е спрял да върви, но мога да го барна я с инжектори, я с изпарител (що ли, тръгна ли да продавам, при всички случаи дарявам мноооо-го неща, които съм купувал).
Сокол скитник

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от npace » 09 сеп 2015, 00:14

Доста време мина, монтира ли нещо?

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 09 сеп 2015, 11:28

npace написа:Доста време мина, монтира ли нещо?
A, да бе. И кой ще гори бензина?!
Сокол скитник

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 10 сеп 2015, 17:44

npace написа:Доста време мина, монтира ли нещо?
Не съм монтирал газова система до момента. В близките 2-3 седмици най-вероятно ще станат нещата, защото съм малко зле с финансите в момента. След многото питания и разкарвания по сервизи и майстори се спрях на италианска система A.E.B с инжектори Barracuda при Кръстю Ласков срещу 950лв с 2г. гаранция. Знам, че е скъпо, но предпочитам да се доверя на майстор и сравнително добра система, без да експериментирам.

Потребителски аватар
npace
потребител
потребител
Мнения: 126
Регистриран: 10 дек 2006, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 2.0 DOHC
Местоположение: Пловдив/Смирненски
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от npace » 19 сеп 2015, 21:29

Добре, компонентите са супер, гаранцията е супер.GreenGas (A.E.B.) съм забелязал че от време на време си занулява настройките.Нова калибрация и пее но момента със зануляването на настройките ме потресе.KING примерно не прави тези мизерии а той е 1 към 1 със GreenGas.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Didibao » 20 сеп 2015, 11:48

Абе стегнете се, на тази кола каквото и да сложите ще работи, номера е да сложите хубави инжектори просто.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Изображение

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 21 сеп 2015, 01:21

npace написа:Добре, компонентите са супер, гаранцията е супер.GreenGas (A.E.B.) съм забелязал че от време на време си занулява настройките.Нова калибрация и пее но момента със зануляването на настройките ме потресе.KING примерно не прави тези мизерии а той е 1 към 1 със GreenGas.
Ако се случва подобна ситуация сигурно ще е кофти, незнам какво ще се случи като занули настройките, понеже не съм карал пълен инжекцион, а само моно. Единствено ми отбягва какъв ще е изпарителя, но доколкото се сещам май каза Tomasetto Alaska. Интересното бе, че в края на разговора с майстора, той сподели: "Защо не си сложиш BRC Sequent Alba като ти я предлагам за същите пари?". И се позамислих и за системата на BRC. Момента наближава, като монтирам ще се похваля.

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от podvis » 24 сеп 2015, 10:05

Аз съм с полски ГИ с 5 годишна гаранция за сумата от 875 лв като за изминати 8000км нямам оплаквания.Според мене не са за подце

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 24 сеп 2015, 18:35

podvis написа:Аз съм с полски ГИ с 5 годишна гаранция за сумата от 875 лв като за изминати 8000км нямам оплаквания.Според мене не са за подце
Каква марка(компоненти) и къде е монтирана? Аз също се колебаех между полски(Agis, Optima) и италиански(BRC, LOVATO, AEB). За момента трябва да уточня часа с Ласков Газ за BRC ALBA. Човека уточни, че това е система от сравнително висок клас, с инжектори Alba, които са производство на BRC(с друго име), с по-високи времена от Keihin, Hana, Barracuda, но също са качествени, произведени с цел бюджетна система на BRC за коли като моята, на които не са нужни ниски време на инжекторите. Системата е всичко оригинално на BRC, само бутилката май е българска. 950лв е цената, много за тая кола ама дано си заслужава. Това е засега, като я сложи ще напиша какво ми е мнението за поведението на автомобила на газ.

ludiqdoctor
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 07 юли 2014, 08:23
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 `99
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от ludiqdoctor » 30 сеп 2015, 09:40

Аз едно не мога да разбера ( малко встрани от темата ) - нали уж тези мотори не понасяли добре газта - клапани, ала бала, а въпреки това хората продължават да си инсталират газ на зетеците. Никъде в темата не чух някой да казва на тоя човек недей, не си слагай газ, щото нали...! Другите теми са изписани сума и доводи против газ на тези мотори тука :roll: ... В крайна сметка разбирам, че слагането на ГИ е въпрос на личен избор на този, който иска да си СЪСИПЕ автомобила ли е, или не е толкова страшно колкото го представят някои?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от HACKO » 30 сеп 2015, 19:38

ludiqdoctor написа:.... нали уж тези мотори не понасяли добре газта....
Няма такова нещо.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от madboy » 30 сеп 2015, 21:21

Що да не си сложи, аз застопорих веднага. Даже купих колата с тая идея.
Трябва реглаж на клапани от време, на време за да ти е мирна главата и да случваш на що годе добра газ.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 03 окт 2015, 11:12

Привет отново колеги! Искам да се похваля вече и аз. Монтираха ми система BRC Sequent ALBA при Ласков Газ. За момента съм впечатлен от системата. Работата на двигателя на газ е 1/1 с работата на бензин. Не намирам разлика във вървежа на автомобила. Копчето за управление ми е поставено точно пред скоростния лост. Преди автомобила да премине на газ, отчетливо се чува клапана. Бутилката ми е монтирана от лявата страна в багажника. Не се усеща кога колата преминава от бензин на газ. Инжекторите работят тихо! На място колата е по - тиха на газ, отколкото на бензин. Аномалии очаквам, защото съм карал обикновенна газова, а сега е инжекционна система. За момента колата се държи добре, за напред ще си проличи във времето. 2г. пълна гаранция и смяна на филтри на 10 000км, като всичко се извършва по сервизна книжка на системата. :D От тук нататък се надявам да се радвам на колата и да сме живи и здрави да се возя безаварийно. :)

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от podvis » 06 окт 2015, 13:50

vorronin написа:
podvis написа:Аз съм с полски ГИ с 5 годишна гаранция за сумата от 875 лв като за изминати 8000км нямам оплаквания.Според мене не са за подце
Каква марка(компоненти) и къде е монтирана? Аз също се колебаех между полски(Agis, Optima) и италиански(BRC, LOVATO, AEB). За момента трябва да уточня часа с Ласков Газ за BRC ALBA. Човека уточни, че това е система от сравнително висок клас, с инжектори Alba, които са производство на BRC(с друго име), с по-високи времена от Keihin, Hana, Barracuda, но също са качествени, произведени с цел бюджетна система на BRC за коли като моята, на които не са нужни ниски време на инжекторите. Системата е всичко оригинално на BRC, само бутилката май е българска. 950лв е цената, много за тая кола ама дано си заслужава. Това е засега, като я сложи ще напиша какво ми е мнението за поведението на автомобила на газ.
Моя грешка послъгал съм и при мен цената е 950лв.Монтиранса е в "Техногаз" , гр.Бургас.
Прикачени файлове
IMG_20150930_123446.jpg

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 07 окт 2015, 06:18

vorronin написа:Привет отново колеги! Искам да се похваля вече и аз. Монтираха ми система BRC Sequent ALBA при Ласков Газ. За момента съм впечатлен от системата. Работата на двигателя на газ е 1/1 с работата на бензин. Не намирам разлика във вървежа на автомобила. Копчето за управление ми е поставено точно пред скоростния лост. Преди автомобила да премине на газ, отчетливо се чува клапана. Бутилката ми е монтирана от лявата страна в багажника. Не се усеща кога колата преминава от бензин на газ. Инжекторите работят тихо! На място колата е по - тиха на газ, отколкото на бензин. Аномалии очаквам, защото съм карал обикновенна газова, а сега е инжекционна система. За момента колата се държи добре, за напред ще си проличи във времето. 2г. пълна гаранция и смяна на филтри на 10 000км, като всичко се извършва по сервизна книжка на системата. :D От тук нататък се надявам да се радвам на колата и да сме живи и здрави да се возя безаварийно. :)
Честито, колега, със здраве, да му избиеш парите и да спестиш поне тройно :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от vorronin » 07 окт 2015, 21:50

Lancer написа:
vorronin написа:Привет отново колеги! Искам да се похваля вече и аз. Монтираха ми система BRC Sequent ALBA при Ласков Газ. За момента съм впечатлен от системата. Работата на двигателя на газ е 1/1 с работата на бензин. Не намирам разлика във вървежа на автомобила. Копчето за управление ми е поставено точно пред скоростния лост. Преди автомобила да премине на газ, отчетливо се чува клапана. Бутилката ми е монтирана от лявата страна в багажника. Не се усеща кога колата преминава от бензин на газ. Инжекторите работят тихо! На място колата е по - тиха на газ, отколкото на бензин. Аномалии очаквам, защото съм карал обикновенна газова, а сега е инжекционна система. За момента колата се държи добре, за напред ще си проличи във времето. 2г. пълна гаранция и смяна на филтри на 10 000км, като всичко се извършва по сервизна книжка на системата. :D От тук нататък се надявам да се радвам на колата и да сме живи и здрави да се возя безаварийно. :)
Честито, колега, със здраве, да му избиеш парите и да спестиш поне тройно :)
Благодаря ти! Ще я избия с времето, пък дано фордчето не се чупи.. и да видим дали ЩЕ ПАЛИ ЗИМАТА :-D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от HACKO » 07 окт 2015, 22:35

Тва да не е Нафта да не пали.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

ludiqdoctor
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 07 юли 2014, 08:23
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 `99
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от ludiqdoctor » 08 окт 2015, 08:50

Благодаря ти! Ще я избия с времето, пък дано фордчето не се чупи.. и да видим дали ЩЕ ПАЛИ ЗИМАТА :-D
Хахаха тва от вица бе Наско: Един форд запалил зимата и го кръстили фокус. Най-редовно ме бъзикат познати с това.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от Lancer » 08 окт 2015, 12:52

ludiqdoctor написа:
Хахаха тва от вица бе Наско: Един форд запалил зимата и го кръстили фокус. Най-редовно ме бъзикат познати с това.
Нне, истината е, че фокуса не е форд... :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за ГИ - Фокус мк1

Мнение от HACKO » 08 окт 2015, 13:58

ludiqdoctor написа:
Благодаря ти! Ще я избия с времето, пък дано фордчето не се чупи.. и да видим дали ЩЕ ПАЛИ ЗИМАТА :-D
Хахаха тва от вица бе Наско: Един форд запалил зимата и го кръстили фокус. Най-редовно ме бъзикат познати с това.
Тогава на жената Фиестата, дето пали при -15 директно на Газ(в Х-во по-студено не става), Магьосница ли да я кръстя?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта