Проблем при палене на газ след сменен изпарител

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
rambotonik
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 28 юли 2012, 12:35
Модел на автомобила: Фиеста 1.1 91г.
Status: Извън линия

Проблем при палене на газ след сменен изпарител

Мнение от rambotonik » 21 ное 2015, 21:30

Колата е фиеста 1.1 моноинжекция 89г. Та винаги съм я палил само на газ и дори при много студено време (-15 да речем) си палеше без проблем. Изпарителя е турски Атикер (от който съм изключително доволен) и реших че ми е по-добре да си я паля на газ и да сменям изпарителя на около 3 години отколкото да паля на бензин. Та от около половин година вдигна разхода и при температури около 0 палеше но при тръгване гаснеше и след това паленето беше мъка та реших че на изпарителя му е дошло време за смяна и взех пак Атикер. Но сега при палене на студено( няма значение от температурата, ако колата не е работила повече от 5/6 часа) пали от първия път но веднага гасне(пробвах да обогатявам сместа или да не е толкова богата разликата е в това че в единия случай пали веднага в другия върти 2/3 секунди и пали) но след това гасне веднага. Ако задържа на контакт и тогава запаля не гасне но първите 3/4 секунди се бори да не загасне и предполагам на по студено ще гасне. От втория път пали без проблем но това ме дразни. Чистих филтъра на газовия клапан няма промяна.Проблема е само при палене иначе разхода падна и колата върви перфектно. Някой идея на какво може да се дължи това?

realprofesora
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 28 ное 2009, 14:42
Модел на автомобила: Fiesta 1,4
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем при палене на газ след сменен изпарител

Мнение от realprofesora » 22 ное 2015, 01:39

На бензин как е ?
Диагностика на автомобили за СтЗагора При нужда от помощ 0877046889

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем при палене на газ след сменен изпарител

Мнение от OgiDogi » 22 ное 2015, 08:26

rambotonik написа:... Ако задържа на контакт и тогава запаля не гасне но първите 3/4 секунди се бори да не загасне и предполагам на по студено ще гасне... Някой идея на какво може да се дължи това?
Вероятно иска по-прецизна настройка за празния ход и момента, в който мембраната отваря притока на газ. Очевидно не достига гориво, за поддържане на празния ход.
Друго, което мога да си представя като възможна ситуация при нивомер с електромагнитен клапан - пропуск на газ между нивомера и клапана на филтъра. Тръбичката се изпразва, остава само малко газ в изпарителя - палиш и угасва бързо, преди да са се напълнили тръбичката и камерата на изпарителя отново.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

rambotonik
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 28 юли 2012, 12:35
Модел на автомобила: Фиеста 1.1 91г.
Status: Извън линия

Re: Проблем при палене на газ след сменен изпарител

Мнение от rambotonik » 25 ное 2015, 12:50

На бензин си е нормално. Днес пробвах в самия момент на палене да съм натиснал газта и запали без проблем и си задържа оборотите.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта