Няма обороти на празен ход на ГАЗ. Мондео МК1

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
nasko_pi4a
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 11 ное 2008, 14:33
Модел на автомобила: Форд Фокус 2005г.1.6 Duratec Ti-VCR 16V (115 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Няма обороти на празен ход на ГАЗ. Мондео МК1

Мнение от nasko_pi4a » 01 дек 2015, 21:00

Здравейте!
Ето че отново стана време да се обърна към Вас за съвет. Започвам директно от проблема.Колата е Форд Мондео МК1 1,6 16в с обикновена газова уредба,чиято марка е неизвестна.Изпарителя не знам какъв е защото се намира под акумулатора. Преди няколко дни отивайки към работа колата притресе и угасна. Чу се някакъв странен шум и угасна. Запали трудно и продължих на бензин без особени проблеми. Днес ситуацията се повтори, обаче вече нямаше ниски обороти нито на газ нито на бензин. Единственото което успях да открия като проблем на пръв поглед беше един извадил се вакум, който поставих на място,но продължава да се чува съскане,което не знам дали е нормално. На бензин всичко се нормализира, но на газ проблема остана.Пусна ли педала на газта мотора изгасва веднага,дори не опитва да задържи оборотите. Когато съм в движение и на скорост колата си върви съвсем нормално на газ. Моля за съвет и идеи. От скоро съм в София и досега не ми се е налагало да търся сервизи,но естествено ако се наложи моля да ми препоръчате.

Благодаря Ви предварително

nasko_pi4a
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 11 ное 2008, 14:33
Модел на автомобила: Форд Фокус 2005г.1.6 Duratec Ti-VCR 16V (115 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Няма обороти на празен ход на ГАЗ. Мондео МК1

Мнение от nasko_pi4a » 01 дек 2015, 21:06

Забравих да уточня,че няма значение дали е топла или студена.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Няма обороти на празен ход на ГАЗ. Мондео МК1

Мнение от slavei2003 » 02 дек 2015, 08:29

Като начало локализирай съскането и го отстрани.Съскането е признак,че смуче въздух. :twistednew:

nasko_pi4a
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 11 ное 2008, 14:33
Модел на автомобила: Форд Фокус 2005г.1.6 Duratec Ti-VCR 16V (115 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Няма обороти на празен ход на ГАЗ. Мондео МК1

Мнение от nasko_pi4a » 02 дек 2015, 14:17

Проблема е решен! Оказа се изваден вакум (тройник) , който беше доста добре скрит под бобината. За достигането му беше необходимо да махна меката връзка от дебитомера към капака на дросела,както и самият капак. Давам и линк, на който открих информацията и снимки.
Поздрави и благодаря на отзовалите се.

http://www.talkford.com/community/topic ... e-routing/

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта