Премахнах АГУ-то

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Премахнах АГУ-то

Мнение от hristov008 » 25 ное 2017, 18:35

Едно по-различно решение от мен.
Три години карах на бензин. След това ми се наложи да пътувам ежедневно по 120 км и реших да мина на газ.
Миналата година ми сложиха газов инжекцион в Пловдив. Изминах 25 000 км. с него. За този период от време се появиха много проблеми по колата, които до преди поставяне на АГУ ги нямаше, а именно: Два пъти смених кабели, три пъти свещи, един път бобина /това са си консумативи, но все пак.../, колата прегря /знаете за ОНЯ проблем на форд/, отне ми доста време и нерви да го реша, сменях датчик на температура, термостати, байпас. Вярно, сигурно доста пари спестих от това, че карах на газ, но на каква цена /в друг смисъл/. Тази година нещата се влошиха. Сутрин давене и придръпване, неравномерна работа. Отидох при майстор. Той ме прати при газаджията, естествено. Отидох при газаджията, който гледа на лаптопа настройките, смени всички дюзи, тестове, ала-бала и накрая ми каза, че проблема не е от газовата уредба, при нея всичко било наред, да го търся в бензиновата система. Смених свещите с иридиеви, отрязах катализатора. Не се оправи. И отидох при него и му казах: Сваляй уредбата. Той погледна с недоумение. Сигурно съм му бил първия такъв случай. Та след като свалих уредбата колата се оправи, нито придръпва, нито прави някакви други проблеми. И така. Ако има някой друг, който е направил същото, макар и да се съмнявам да сподели... :twistednew:

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от freeway » 25 ное 2017, 19:24

Направих същото преди 18год. и то на автомобил с карбуратор, които се водят лесни за газифициране.Много проблеми, много загубено време и накрая като теглих чертата прецених, че даже и да има някаква икономия то за мен тя не си струва.От тогава не искам и да чуя за автомобил на газ, като това е лично мое мнение и не ангажирам никого.

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от Tsurinski » 25 ное 2017, 20:00

Е аз като преди горе долу 10 години писах за " тегленето на чертата" само дето не ме анатемоса Светия синод. Иначе че горивото е на половин цена спор няма, ама е и по капризно и дето се вика "требе все да е уред по моторо че да немаш ядове" а нашите са все "тинейджъри". Ама все пак почне ли да прави проблеми на газ рано или късно се появяват и на бензин.
Аз лично газова уредба не съм свалял но последните ми коли ги карам на основното за тях гориво, та разликата е че ги няма дребните но дразнещи проблеми които си описал. Освен това не помня да съм ремонтирал гърне скоро, докато карах на газ бях редовен клиент.
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от ЯЛТА » 25 ное 2017, 21:16

А мен ми се смеят че си карам ПУМА-та на бензин, и то само 100 октанов от ЕКО, ма като ми харчи 7/100 градско, съм доволен.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от dimkar » 25 ное 2017, 23:33

Хе-хе, а пък на мен ми е кеф, че си карам колите на газ, без абсолютно никакви проблеми. Ама то, не може да дадеш на първия срещнат да се учи на колата ти... :lol:

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от Eastbourne » 26 ное 2017, 00:18

Колата трябва да е изправна на бензин и чак тогава газ, с правилен монтаж и правилна настройка.
Никой не му се кара на газ ама... при тези цени на горивата или по-точно при тези заплати, така е :D

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от freeway » 26 ное 2017, 18:52

Около 8/100 градско при бензин 1,89/л. напълно ме устройва и не мисля за никаква газ.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от HACKO » 26 ное 2017, 19:02

Абе, как ги докарвате тези разходи, само аз ли не мога да попадна на кола? *00101*
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от freeway » 26 ное 2017, 20:36

Имам обяснение:
1.От 25год. карам активно в София и мисля че знам как да избягвам големи задръствания и тапи по определени маршрути и часове.
2. Фордчето което взех се оказа доста запазено и на много малко километри,и усилията да се вкара в движение определено си струваха.
3.Самият начин на шофиране-ниска но постоянна скорост с минимални спирания и тръгване.Ще кажете за София това е невъзможно-при мен се получава.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от aspasia » 27 ное 2017, 07:37

И как ги избягваш тези тапи в София като Цариградско шосе стана най бавният булевард ако караш в столицата не ти трябва кола с 5-6 скорости и 3 ти стигат по тези задръствания.

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от freeway » 27 ное 2017, 20:46

Има начин, но това вече е за друга тема.
Карам 18 годишен Форд, а не нов автомобил и колкото и да не съм привърженик на газта, няма как да не ме интересува колко пари давам за гориво.

hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от hristov008 » 29 ное 2017, 10:58

Не съм дал колата на "първия срещнат" да монтира газовата. Монтирал я е човек, от когото има много добри отзиви и като отида постоянно чакат хора за монтаж при него. Дюзите бяха Ловато, изпарителя Томасето, рейката Рейл. Не ми се кара на бензин честно казано, щото на газ минавам двойно повече километри. Ако можех да си го позволя щях да карам на бензин. Но си тия проблеми нямах кола, на която да разчитам. На пролет ще мисля някакъв вариант, ще сменям колата...

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от HACKO » 29 ное 2017, 11:04

hristov008 написа:
29 ное 2017, 10:58
Не съм дал колата на "първия срещнат" да монтира газовата. Монтирал я е човек, от когото има много добри отзиви и като отида постоянно чакат хора за монтаж при него. Дюзите бяха Ловато, изпарителя Томасето, рейката Рейл. Не ми се кара на бензин честно казано, щото на газ минавам двойно повече километри. Ако можех да си го позволя щях да карам на бензин. Но си тия проблеми нямах кола, на която да разчитам. На пролет ще мисля някакъв вариант, ще сменям колата...
Точно така, и дано поне след третата кола се сетиш да смениш майстора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от essex » 29 ное 2017, 17:34

hristov008 написа:
29 ное 2017, 10:58
Не съм дал колата на "първия срещнат" да монтира газовата. Монтирал я е човек, от когото има много добри отзиви и като отида постоянно чакат хора за монтаж при него. Дюзите бяха Ловато, изпарителя Томасето, рейката Рейл. Не ми се кара на бензин честно казано, щото на газ минавам двойно повече километри. Ако можех да си го позволя щях да карам на бензин. Но си тия проблеми нямах кола, на която да разчитам. На пролет ще мисля някакъв вариант, ще сменям колата...
Що да сменяш колата ?? :?: :| Аз моето Ст170 го карам на газ smileys-car-driving и съм супер доволен, има още едно Ст170 което пак се кара на газ, един и същи човек е монтирал газовите инжекциони и на двете Ст-та, сам си направи сметката за майстора ти. Подкрепям Наско за това да смениш майстора, а не колата !!!
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Премахнах АГУ-то

Мнение от Didibao » 02 дек 2017, 22:58

essex написа:
29 ное 2017, 17:34
hristov008 написа:
29 ное 2017, 10:58
Не съм дал колата на "първия срещнат" да монтира газовата. Монтирал я е човек, от когото има много добри отзиви и като отида постоянно чакат хора за монтаж при него. Дюзите бяха Ловато, изпарителя Томасето, рейката Рейл. Не ми се кара на бензин честно казано, щото на газ минавам двойно повече километри. Ако можех да си го позволя щях да карам на бензин. Но си тия проблеми нямах кола, на която да разчитам. На пролет ще мисля някакъв вариант, ще сменям колата...
Що да сменяш колата ?? :?: :| Аз моето Ст170 го карам на газ smileys-car-driving и съм супер доволен, има още едно Ст170 което пак се кара на газ, един и същи човек е монтирал газовите инжекциони и на двете Ст-та, сам си направи сметката за майстора ти. Подкрепям Наско за това да смениш майстора, а не колата !!!
Това другото СТ за което говориш вече е над 65хил км на газ без проблеми с газовата, всичко си е до газаджията!
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта