Чек енджин светва след зареждане на газ до горе

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Status: Извън линия

Re: Чек енджин светва след зареждане на газ до горе

Мнение от OgiDogi » 05 юни 2019, 22:29

Само да отбележа, че дори и да пусне синия проводник както трябва, този клапан след време пак няма да работи. Масата му трябва да се свърже към купето със самостоятелна винтова връзка (и самонарезни винтове вършат работа при добре зачистена от боята повърхност), когато тръбата до изпарителя не е медна, защото шините на бутилката са стоманени и с времето повърхността им корозира, при което проводимостта на контакта им с бутилката намалява. Ще има "като друсне по неравности, клапанът щрака и обръща на бензин".
Да не се заяждам, че според изискванията за безопасност на газовите уредби, влезли в сила от 01.03.2014 г. с наредба като допълнение към Закона за Движение по Пътищата, фиксиращите шини трябва да са изолирани с шлаух, за да се предотврати протриване на изолиращият слой боя, водещо до корозия и изтъняване на стената на бутилката (предпоставка за разкъсване при повишено налягане). Или пък за самонарезните винтчета, с които са хванати шините към ламарината на купето - няма как една навивка в ламарина да издържи инерционния момент на пълна бутилка, ако примерно спреш внезапно заради глупав пешеходец и някой те цапардоса отзад с 30-40 км/ч. Захващат се със специални крепежи или с болт/гайка + шайби за по-голяма площ на стягане.

Изобщо - мърляшко изпълнение или просто толкова си знае и може.
ИзображениеИзображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D

Потребителски аватар
vesko77bg
потребител
потребител
Регистриран: 02 май 2011, 20:13
Модел на автомобила: фокус
Status: Извън линия

Re: Чек енджин светва след зареждане на газ до горе

Мнение от vesko77bg » 05 юни 2019, 23:13

Здравейте отново.Преди да ида при този,,майстор''трябваше да ида при друг,но той се забави,че е бил зает,а аз тия дни трябва да ходя на тех. преглед и затова отидох при този.Този при който не отидох ми каза,че трябва да прекара някакъв кабел за ток от бутилката до акумулатора не знам защо.Да не е този синия кабел или някакъв друг трябва.От Враца съм.монтираха ми я в СБА до затвора се намира по пътя за Монтана.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”