Трудно запалване на двигателя

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Lokoto
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 26 юни 2016, 22:26
Модел на автомобила: Ford Focus 2009 Ghia 1.6 100HP
Местоположение: София
Status: Извън линия

Трудно запалване на двигателя

Мнение от Lokoto » 21 юли 2019, 18:11

Здравейте,

Имам колата от подписа с газов инжекцион на Фобос. От няколко дни имам трудно запалване - налага се да настъпя педала и чак тогава колата се изфорсира и запалва, т.е. има преобогатена смес...
Доста ме навежда на мисълта, че може да има смесване на бензин с газ, защото след запалване и работа на бензин има малко нестабилна работа, но след преминаване на газ всичко се оправя.
Пробвах да изключа газта от бутона - но ефект никакъв. Чак когато спрях газта от бутилката(извадих единия полюс на релето) имах нормално запалване.
Възможно ли е клапанът на изпарителя да се е развалил(не затваря добре) и какво препоръчвате?
Ford Focus 2009 Ghia 1.6 100 HP

Муцев
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 15 фев 2010, 17:50
Модел на автомобила: Форд Транзит '07,Форд Галакси '98+LPG FOBOS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно запалване на двигателя

Мнение от Муцев » 21 юли 2019, 18:35

Възможните причини са да изпуска газ от мембраната на редуктора и да го вкарва в смукателния колектор през вакуумния маркуч (по вероятната причина за трудното палене) или да имаш газови инжектори, които не затварят и давят двигателя. Пробвай след като е работила на газ да откачиш вакуумния маркуч от редуктора и да запениш със сапунена вода щуцера. Ако прави балончета си за нов редуктор.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта