Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от kEFi » 12 май 2009, 09:20

Понеже сме в криза и нашите мушмороци нямат насищане - пак слагаме каруцата пред коня!
Противно на пазарната логика, от този месец застрахователните компании тихомълком и една след друга вдигат летвата на задължителната Гражданска отговорност, като цената за автомобили вече ще почва от грубо 250 лв!!!
Да, като за начало всички записват отстъпки до 40%, така че да не е толкова видно болезнено, ама нали се сещате, че отстъпката днес я има, утре - не!
Освен това има и разделение по шофьорски стаж - премията зависи от водача, въпреки че ГО се прави на автомобила (според мен поредна недомислица)!

Така, че колеги, очаквайте новото сурвакане! Ако сметна грубо - задължителните разходи за автомобил ще достигнат (данъци, винетки застраховки; само) 2 и повече минимални рабботни заплати (по статистиката), с което се получава, че всеки собственик на автомобил ще трябва да работи за данъци по кола минимум 2 месеца в годината!!!

Мотив за вдигане - на Запад плащали мнооооого повече!

Май ще е добре да се организираме и да си защитим правата?!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО!?!

Мнение от nikolovvd » 12 май 2009, 09:24

kEFi написа: Мотив за вдигане - на Запад плащали мнооооого повече!
Те и заплатите им са мнооого по-големи от нашите. Последно казаха, че били 15 ПЪТИ по-големи от нашите.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от S_C » 12 май 2009, 10:43

От една страна има логика,защото ние части за коли не правим и щетите се изплащат по западните тарифи.Т.е. като ти смаже някой задната броня,нова броня все от Германия трябва да ти я докарат.
Също така има логика цената на ГО-то да зависи от стажа на водача,предизвиканите ПТП-та по негова вина и т.н.В много държави е така.Младите шофьори плащат шантави суми за застраховки,отделно се качват ако направят ПТП през годината.

До тук с логиката.От там нататък сме в БГ и затъваме в нашенската действителност.Като начало наистина застраховката да се прави на водача,а не на колата.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от maxpoint » 12 май 2009, 11:00

S_C написа:От една страна има логика,защото ние части за коли не правим и щетите се изплащат по западните тарифи.Т.е. като ти смаже някой задната броня,нова броня все от Германия трябва да ти я докарат.
Броня от Германия,ама в "шестък" броните са от "азиатската" част на Германия или така нареченият Китай :mrgreen: която струва на застрахователя не повече от 20-30 евра,така че да ме извиняваш :idea:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от _bioHAZArd_ » 12 май 2009, 11:28

Те може да са от Азия, но при смятане на щетите се ползват официалните ценови листи на производителя/вносителя.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от kEFi » 12 май 2009, 14:32

_bioHAZArd_ написа:Те може да са от Азия, но при смятане на щетите се ползват официалните ценови листи на производителя/вносителя.
...със съответното калкулирано овехтяване...

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от _bioHAZArd_ » 12 май 2009, 14:38

Възможно е. Но идеята отново да ги повишават е просто безумна. Стандарта ни е много нисък, за да можем да издържаме на тези цени...Моята лично беше 155 лева като я сключвах през април месец и беше най-евтината на пазара.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от debug » 12 май 2009, 15:38

Ми хайде кажете за кой да гласуваме на изборите, че да спрат да ни таковат отвсякъде?
А тая ГО като я вдигат толкова, поне да вземе да замести каското - правиш една застраховка за 350-400 или колкото трябва и ти покрива всичко. Не веднъж задължително *бане за не знам си какво и веднъж - незадължително, че да можеш да си покриеш щетите като те натресе някой...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от mrdds » 12 май 2009, 16:15

debug написа:Ми хайде кажете за кой да гласуваме на изборите, че да спрат да ни таковат отвсякъде?
..
За БСП как?
Не гледате ли рекламите: БСП вдигна с незнам си колко средната работна заплата.БСП вдигна с незнам си колко процента минималната пенсия.БСП отвори незнам си колко нови работни места....и т.н

БСП ни вкара в криза,БСП повиши цените на консумативите ток,вода,парно,БСП ремонтира циганските улици с чисто нова настилка,а централната градска част се вози по паваж, БСП се уредиха с властта,сега е време на следващите

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от nikolovvd » 12 май 2009, 16:32

Незнам защо, но когато почнат да се хвалят какво са направили, веднага започвам да си мисля за това, което не ни казват и умишлено премълчават.
От 1989г. до сега 3 пъти бяха на власт и трита пъти са ни докарвали до ръба на бедността. Как не се накрадоха и най-интересното - как все още има какво да се краде.

Но поне от Европа им го казаха в очите, че са крадци. Много ми се иска ББ и ЯЯ да влязат в коалиция и изпълнят обещанията си - да напълнят затворите с тия специалисти.

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от petkoff_pl » 12 май 2009, 18:03

nikolovvd написа: ............ Много ми се иска ББ и ЯЯ да влязат в коалиция и изпълнят обещанията си ........
Абе то точно с такива обещания С ІІ си влезе в парламента ама след това забрави за обещанията и сега ще е същото.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от samsung_bg » 12 май 2009, 18:10

petkoff_pl написа:
nikolovvd написа: ............ Много ми се иска ББ и ЯЯ да влязат в коалиция и изпълнят обещанията си ........
Абе то точно с такива обещания С ІІ си влезе в парламента ама след това забрави за обещанията и сега ще е същото.
Аз навремето си мислех... трябва да дойде да ни управлява някой, който е богат.

Е дойде... с милион и половина, а сега е с 300 :shock:
Изображение

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от MegatroniC » 12 май 2009, 21:42

Туй започване на цената от 250 лева, къде го гледате?
Аз имам няколко предложения между 140 и 150 лева като ако ги направя онлайн падат с 10-15 лева. Туй е без да важи в чужбина застраховката.
Изображение

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от maxpoint » 12 май 2009, 22:06

nikolovvd написа:..... Много ми се иска ББ и ЯЯ да влязат в коалиция и изпълнят обещанията си - да напълнят затворите с тия специалисти.
Мислех те за здраво мислещ мъж....аре като дойдеш в неделя ще поговорим >:D<: ............неам думи за маскарите които визираш :evil:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от MegatroniC » 12 май 2009, 22:55

Вие ме стреснахте бре пичове :)
Току що сключих застраховка в Лев Инс за 131 лева с включена доставка до вкъщи и 5-15% отстъпка за каско :)
Че то миналата година ми беше по-скъпо - 140, верно с половин цена за преглед ама .... :)
Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от kEFi » 13 май 2009, 09:36

Цитираните от мен нива на цените ще влязат в сила на 18.05.2009....
Като там не влиза вноската за гаранционния фонд....

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от The seven » 13 май 2009, 15:22

Не съм чел за новите цени, но имам малко инфо за причините водещи вдигането на цената.
След падането на така наречената зелена карта за европа, тя беше заменена от сключваната и дотогава ГО. Пазара не реагира нормално според мен и затова останаха старите цени на ГО или малко по високи. Отговорността на застрахователите е следната - за България застрахователните суми са : имуществени до 200 000 лева, неимуществени - при едно пострадало лице до 700 000 лева, при две и повече до 1 000 000 лева. В корумпираната ни съдебна ситема няма проблем да "оценят" човешки живот на 90 хиляди лева, а застрахователят по желание може да ви накара да извадите заверена при вселенският патриарх автоекспертиза за щетите и в края на краищата да плати възможно най-малкото.
За европа - застрахователната отговорност е до сумите съгласно местното законодателство.

От 2010 година за България - имуществени до 1 000 000 лева, неимуществени - при едно пострадало лице до 1 000 000 лева, при две и повече до 5 000 000 лева.
Това увеличение на отговорността както и факта че почти всички компании са на ръба или на загуба от ГО отностно ПТП станали в страни членки на ЕС води до увеличението.

Ако някой се пита как така са на загуба от ПТП в ЕС - знам за случай в който във Франция българин блъска автомобил и вследствие на това загиват родителите на непълнолетно дете. Според местния закон, застрахователя покрива суми за причинена смърт както и сума на непълнолетните наследници за издръжка по време на следването им. Ако не греша в конкретния случай обезщетението е на стойност над 1 милион евро.

В началото казах че пазара не реагира нормално и имах предвид следното. Диференциация на цените за БГ и Европа. Това което и други преди мен са споменали, застраховка на водач а не на МПС. От там следва пълна история на водача получена от КАТ и оценка на риска.
Сега въпросната оценка се изразява в това че ако номера ми започва със С и подобни букви цената е най-висока. Също така малоумната според мен система кубатура на двигателя е в играта. Изобщо застрахователите не работят по въпроса как да направят застраховката справедлива, а само и единствено как да вдигнат цената и.
Още повече че това е задължителна застраховка ...
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от kEFi » 13 май 2009, 17:05

...Това им беше мотива за вдигане на цената миналата година. От тогава са и завишените отговорности на застрахователите. В БГ няма застраховател на червено - ГО принципно важи за ЕС (шмекериите тук са си друга тема). Случва се да изплащат големи обезщетения, но тези случаи са по-скоро изключения. В БГ суми, близки до горните граници се изплащат само на богопомазани. В 99% от случаите със "редови" жертви живота и загубите им се изчисляват до 20 000 лева, а още по-малко, ако причинителя е богопомазан (ако въобще се разбере за това).

Потребителски аватар
foxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 25 юни 2008, 21:17
Модел на автомобила: Ford Ka'97, ENDURA EFI 1.3i
Местоположение: София, Дружба 2
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от foxy » 16 май 2009, 17:40

Много ми е интересно обаче ако аз днес си направя гражданска отговорност с моя стаж (по -малко от година) и след месец я продам на някой с 30 години стаж дали ще ми върнат парички?????

И аз доколкото съм чувала в цивилизованите страни няма каско....плаща се една застраховка и толкова и тя е на водача, а в скапаната ни държава ГО ми е по скъпо отколкото каското на Ка-то и ГО е за колата, ама все пак е определящ стажа на водача????
Е к'ва е тая *бана схема, техната мама.....
Компютърна поддръжка, VOIP и сервиз за компютри и друга техника

vladislav
потребител
потребител
Мнения: 607
Регистриран: 15 ное 2006, 10:56
Модел на автомобила: Сеат Леон 2002 1.6, 16v 77kw/105 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поредна безумна изненада! ГО с нова цена!?!

Мнение от vladislav » 18 май 2009, 13:20

Foxy, не са ме питали за стаж досега, а за вина за ПТП, може би зависи от застр. компания.
Много ме е яд че не прочетох по-ранно новината, на новата кола трябва да правя ГО и май се прецаках, че не направих по-ранно, а изчаках да мине сега действащата - измислена за 1 месец.

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта