Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от vargala81 » 04 май 2011, 17:44

От 1 май всеки автомобил на Ford ще се пердлага стандартно с 5 години гаранция в България.

По-дългият гаранционен период носи на клиентите редица преимущества. Благодарение на петгодишната гаранция потребителите си спестяват допълнителните разходи за резервни части и труд, непредвидените сметки за ремонт и си осигуряват 1826 дни спокойствие и отсъствие на риск, бързо и компетентно обслужване в оторизираните сервизи на Ford в 16 града на България и поддръжка спрямо препоръките и изискванията на производителя.

Изключително важно предимство на петгодишния гаранционен срок е и увеличената остатъчна стойност на автомобила, която гарантира на клиента по-висока изкупна цена за неговия Ford при последваща продажба.

Поводът за въвеждането на тази новост от Ford в България е 20-годишният юбилей, който компанията Мото-Пфое чества през 2011 г., както и 100 години Ford в България.
http://ams.bg/?act=content&rec=10448" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от kEFi на 31 май 2011, 22:23, променено общо 1 път.
Причина: Rазгорещен дебат!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Pyrhel » 04 май 2011, 17:48

Лошо, 5 години ходене по МП и задължително надценени консумативи.

Вкъщи още някъде се мотаят няколко договора за гаранцията на нови автомобили и като ги знам какви са им условията, мога само да кажа: "На печелившите - честито!". Тази услуга обаче би била прекрасна за хората, които предпочитат да си купят 5-годишна кола на 1/5 от цената - ще са сигурни в използваните оригинални консумативи :mrgreen:

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от DigiPro » 04 май 2011, 17:54

Pyrhel написа:Лошо, 5 години ходене по МП и задължително надценени консумативи.
Ти ако имаш възможност да си купиш нова кола, надали ще те сбъркат 4 обслужвания с надценка 100-150 лв (примерно)

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от maxpoint » 04 май 2011, 18:05

Pyrhel написа:Лошо, 5 години ходене по МП и задължително надценени консумативи.
Че ни праскат с консумативи това е ясно,не е само в МП ,но според мен не е толкова зле при положение ,че ще и врътна поне 300 000 а на двеста ще ми сменят инжекторите,хидравлична помпа,маркучите на кулера и ред други неща,който изразени в цифри доста надхвърлят себестойноста на надценките за обслужване >:D<:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Pyrhel » 04 май 2011, 18:11

4 обслужвания? за 5 години?
Мисля, че когато човек си купува нова кола (поне повечето), едва ли си е наумил да минава 10 000 км с нея на година :)
А и не всичко се свежда до смяна на масло и филтри. Всеки един ремонт, макар и нещото да няма гаранция или тя да е изтекла - трябва да се прави във фирмения сервиз.

Ето един пример: купуваш си нова, искаш да си затъмниш стъклата (безобидно вмешателсвто), но ако не го направиш във фирмения сервиз ти отпада гаранцията на скоростната кутия :)

Сашо, пробвал ли си в МП да смениш гаранционно инжектори и ГНП :D +/- не влизат в гаранцията :) същото се отнася и за съединителя и ред други "консумативи" за тях :)

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от maxpoint » 04 май 2011, 18:38

Pyrhel написа:
Сашо, пробвал ли си в МП да смениш гаранционно инжектори и ГНП :D +/- не влизат в гаранцията :) същото се отнася и за съединителя и ред други "консумативи" за тях :)
Не съм казал 4 обслужвания,но ако е вярно това ,че горепосочените детайли не влизат в гаранцията ,то тогава е неприемлива същата и си прав ,че е допълнително цакане с топла бира :mrgreen:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
Gate
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 25 авг 2006, 19:58
Модел на автомобила: MONDEO MK 1 - 2.0GHIA ; 1.8 16v;
SierraXR4 2.0I;
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Gate » 04 май 2011, 19:02

A за такива елементи скъпи 100% ще те отрежат,ако не се прецакат първата година.Гаранцията като понятие в България е само маркетингов похват,и то не само с колите е така ,за съжаление.За това като правиш скъпа покупка чети и м/у редовете.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от PcMan » 04 май 2011, 19:26

Pyrhel написа:Лошо, 5 години ходене по МП и задължително надценени консумативи.
Взе ми думтие от устата!
DigiPro написа:Ти ако имаш възможност да си купиш нова кола, надали ще те сбъркат 4 обслужвания с надценка 100-150 лв (примерно)
Какво рече? 100-150 ? Пък и 4 ? *00124* *00130* *00120*
Иначе пада гаранцията ако направиш нещо извън сервиза им. Кой знае още колко хитринки има. Не съм против купуване на нова кола, само повтарям разни неща. >:D<: Нива на оборудване - орязани с другите страни, отстъпки - огромни. В малък пазар на нови автомобили да е изгодна новата кола е трудна работа, факт не само за Б-я.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Alexi » 04 май 2011, 19:33

хм ,сега чувам ,че инжекторите помпата и съединителя не влизат в гаранцията .. навсякъде по света влизат и не само те .. дори на коли втора употреба в Англия се сменят инжектори по гаранция ( там гаранцията е много често явление при колите 2ра ръка)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от DigiPro » 04 май 2011, 20:00

PcMan написа:
Pyrhel написа:Лошо, 5 години ходене по МП и задължително надценени консумативи.
Взе ми думтие от устата!
DigiPro написа:Ти ако имаш възможност да си купиш нова кола, надали ще те сбъркат 4 обслужвания с надценка 100-150 лв (примерно)
Какво рече? 100-150 ? Пък и 4 ? *00124* *00130* *00120*
Иначе пада гаранцията ако направиш нещо извън сервиза им. Кой знае още колко хитринки има. Не съм против купуване на нова кола, само повтарям разни неща.
За 5 години ако караш до 20 хил.км на година се падат 4 обслужвания. На края на 5-тата ако искаш ходи при бай Пешо в гаража да ти смени консумативите (никой не те задължава да е в МП). За гаранцията какво да ви кажа...казаха ни където искаме да си монтираме алармата. Все пак избрахме фирмата с която те работят и са монтирали аларми на доста нови фордове.
Колкото за надценките за обслужване...На първата година ни взеха около 200лв (с ДДС) за масло, маслен, въздушен и горивен филтър + труд. При бай Пешо надали е под 100лв същото нещо с оригинални консумативи.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от ЯЛТА » 04 май 2011, 21:10

Кравата сака БИК, козата сака ПРЪЧ, кое си требе оно си сака, и кое си сака оно си ТРЕБЕ !
Има 50 000 лв. за нова кола, а няма за подръжка 300 лв., айде стига плакали на чужди гробища.
Те някои хора им дай само мааана да намират.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от la4o » 04 май 2011, 21:29

Човек от нашия клуб си плащаше за удължена гаранция. Доста добре му се получи, защото спести ремонт за 2-3 хил. лв. Не помня какво точно смени, ще му кажа той да си напише.
Прави сте за по-скъпата поддръжка, но си има и предимства.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от vargala81 » 04 май 2011, 21:54

ЯЛТА написа:Кравата сака БИК, козата сака ПРЪЧ, кое си требе оно си сака, и кое си сака оно си ТРЕБЕ !
Има 50 000 лв. за нова кола, а няма за подръжка 300 лв., айде стига плакали на чужди гробища.
Те някои хора им дай само мааана да намират.
Много точно казано! Моята шефка си купи Волво и си доплаща за удължена гаранция. Шефа пък си взе Хюндай Сантафе точно заради 5 годишната гаранция. Не мислите ли, че Киа и Хюндай си спечелиха доверието в клиента именно заради големите им гаранции? Станаха най-бързо развиващата се автомобилна компания.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от divxstore » 04 май 2011, 22:01

Пет години е добре, но много зависи и какво покрива. Тези дни ще отида да проверя какво покрива удължената им гаранция и какво не, че сега се чудя дали да я удължавам за още 2 години. Все пак по 30 хил км на година правя, и си мисля, че може и да си заслужава тази гаранция.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от ЯЛТА » 04 май 2011, 22:15

При 30 000 км. напълно имаш нужда и сметка да го направиш, и е оправдано. То за това се и купуват нови автомобили заради сериозният годишен пробег.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от amplified » 04 май 2011, 22:43

Удължената е 'само за двигателя' и ремъци, съединители, свещи абе половината двигател било консуматив. То какво остана мамицата им? Горивната камера ли...
Аз сега водя борба гаранционно да ми 'видят' съединителя и маховика, че ме притесниха с тяхните глупости.

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от maxpoint » 04 май 2011, 22:46

amplified написа: Аз сега водя борба гаранционно да ми 'видят' съединителя и маховика, че ме притесниха с тяхните глупости.

Води и пиши кво е станало.Аз се заинтригувах и утре ще говоря с МП/не по телефона /и ще дам реална информация
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Pyrhel » 04 май 2011, 22:51

Ще потърся договора от МП, със сигурност го пазя и ще извадя специално гаранционните условия, в които пише кое се покрива и кое не и до колко хил. км, но ще ги търся по офиса, че всичко е там. Не само Форд е така, Мазда поддържаха малко повече неща в гаранцията (+ някакъв Mazda international service), в който ти плащат ходел + самолетни билети), а Опел откъм покритие на гаранцията като че ли бяха най-добре.

Договорите специално за тия условия кое влиза и кое не и до колко хил. км са интересната и най-голяма част. Мисля, че са като добавък, който се дава при поискване, защото първоначалното МП не ми дадоха нищо такова и чак след това като проявих специален интерес и настоях да го имам в писмен вид - тогава ми разпечатаха страничките.

Лъчо, да ако не представлява проблем и ако човека няма против - нека разкаже или да преразкажеш какъв е бил ремонта.

За мен лично - гаранция на автомобил повече от една година е безсмислено. Понеже съм най-запознат за сервизирането на Опел в гаранционни условия - при тях често дефектират разни чарколяци, които се заменят без излишни въпроси в рамките на първите 5-6 месеца. След това не съм попаднал на случаи да излиза нещо. Нещата са от сорта на клапа за парното, часовник (между другото, на моето мондео часовникът е сменен гаранционно), някой датчик.

А относно Опелите, някой да не каже, че съм ги прехвалил (не че OPC-то не ми хареса :mrgreen:), на една тяхна машина с прецакан съединител - също не му признаха гаранцията и се наложи цакане :)

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Dani_Barabani » 10 май 2011, 09:54

ЯЛТА написа:... То за това се и купуват нови автомобили заради сериозният годишен пробег.
Pyrhel написа:Мисля, че когато човек си купува нова кола (поне повечето), едва ли си е наумил да минава 10 000 км с нея на година
Е да ама не. Аз не съм си купила нова кола, за да й правя сериозен пробег. Що за причина!?! :shock:

Както и да е... моята гаранция е май 2 години.
После какво се случва не знам и аз ще трябва да си препрочета договора, да си припомня. Добра тема - да ми напомни :oops:
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пет годишна гаранция за моделите на Ford

Мнение от Pyrhel » 10 май 2011, 12:11

Това е добър довод - да си купя нова кола и да седи с найлоните в гаража, за да й се радвам. :mrgreen:
Пък и тука въпросът не е за после, а по време на гаранцията :mrgreen: Ама щом не знаеш и колко време ти е... По-добре не отваряй, че ще ти стане лошо. В ей-тая тема споменах за тебе: цък.

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта