СНЦ Институт за пътна безопастност

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Контакти:
Status: Извън линия

Re: СНЦ Институт за пътна безопастност

Мнение от S_C » 14 май 2018, 22:25

С МВР-то са трагични нещата. Периодично се подобряват, след това пак надолу. Например светоотразителните жилетки. В момента масово не носят. Що така не знам. Няма ли, някаква заповед ли има...много често ги виждам нощем без жилетки. Което не е ОК нито за водачите, нито за самия полицай на пътя. Светоотразителните елементи по униформите са крайно недостатъчни. Приемам за нормално да не ги носят когато вършат някаква друга работа. Обаче на пътя...то е за тяхна безопасност-нали трябва да го видиш тоя полицай, че е там.
Второто много грозно нещо, което си е баш връщане към цецо-цветановщината от времето на първия мандат на ГЕРБ-промените в закона, коит позвоялват използване на необозначени автомобили.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You,ll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Контакти:

Мнение от madboy » 14 май 2018, 23:04

S_C написа:
14 май 2018, 22:25
..... Например светоотразителните жилетки. В момента масово не носят. Що така не знам. Няма ли, някаква заповед ли има...
Те да не са вечни тия жилетки. Та в тоя ред на мисли, може да се точи някоя обществена поръчка за нови.. :mrgreen:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

BOROOO
потребител
потребител
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан

Мнение от BOROOO » 15 май 2018, 11:52

HACKO написа:
14 май 2018, 20:33
BOROOO написа:
14 май 2018, 19:13
..... С какво го даде, със среден пръст ли? Къде ти е ? ......
Ами четете ги тези закони и правилници, там всичко е написано, ама мрънкането е по-лесно.
Мислиш ли, че не знам какво пише в закона? Може да ръкомаха колкото иска, но точно този полицай нищо не правеше, а аз не съм врачка. Това за пръста е ирония, а стоп-палката може и да не е задължителна, но когато има ПТП е редно да се дават ясни знаци, които да бъдат разбрани от всички участници в движението. Сега по-ясен ли съм?
И целта не ми е да плюя по полицията, но има индивиди, които определено не им е там мястото.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FIESTA 97г/1.25/ X 3493 KA
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK

Мнение от HACKO » 15 май 2018, 12:50

madboy написа:
14 май 2018, 23:04
S_C написа:
14 май 2018, 22:25
..... Например светоотразителните жилетки. В момента масово не носят. Що така не знам. Няма ли, някаква заповед ли има...
Те да не са вечни тия жилетки. Та в тоя ред на мисли, може да се точи някоя обществена поръчка за нови.. :mrgreen:
Не бе има, обаче се полагат само на униформените от Пътен контрол. На мене не ми се полага, на разследващите също. Искал съм многократно да бъдат зачислени 2 или 3 на дежурния автомобил, които да се ползват от групата при огледа и това не можело. Отговора е "ами катаджиите да ви пазят", ама това не винаги е възможно, а и както колегата BOROOO отчете, не всички са адекватни, пък другите шофьори не се сещат като видят произшествие да намалят (чакат излишен сигнал). Затова напълно умишлено спирам буса така, че да ни пази и да пречи на останалите за да намалят.
Проблема не е от бобината, а от магарето в кабината
(народна мъдрост)

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”