Войната По Пътищата

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от HACKO » 16 дек 2009, 14:11

http://dnes.dir.bg/2009/12/16/news5557640.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Кървав челен удар на Асеновградско шосе. Двама души загинаха при тежка катастрофа на пътя Асеновград-Пловдив тази сутрин, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Пловдив.
Изображение
Изображение
Изображение
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от vargala81 » 18 дек 2009, 21:46


Жалки отломъци и два погубени живота останаха след поредния нелеп инцидент. Тежкият инцидент, при който тази сутрин бяха погубени два човешки живота, е бил причинен от лек автомобил "Фолксваген Голф", уточниха от полицията. Незнайно защо в бюлетините им редовно присъстват нарушители с точно този модел на немската марка. Недвусмислено свидетелство за това е и непрестанно набъбващата тема с инциденти, главен герой в които неизменно е шофьор на Голф.
33-годишната шофьорка и 21-годишният й спътник са жертвите на тежката днешна катастрофа
http://news.plovdiv24.com/125656.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от debug » 20 дек 2009, 13:36

Не е проблемът в Голфа, а в малоумниците. И много типове с Фордове се движат като обезумяли. Преди месец две пияни хлапета спряха с Ескорт в Сигнума на мой приятел в 4 през нощта. Сигнумът беше паркиран на широк тротоар, на около половин метър от бордюра. Ескортът беше тоталка (сгънат покрив и сгънат под). И това става на задна уличка без движение. :shock:
Сега ги съди, не че проблемът е в парите (Опелът отдавна е оправен), ама за назидание един вид.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikolovvd » 20 дек 2009, 13:40

И е абсолютно прав според мен!
Последна промяна от nikolovvd на 21 дек 2009, 09:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от pepy1 » 20 дек 2009, 21:40

все още е фраш по гумаджийниците с лимузини и нови автомобили -ей от такива страдаме
неможе бугати да сменя гуми на 3 ден от снеговълежа(гумаджийницата на сребърна малко преди хладилника)или... да спра да не кажат че оплювам други марки
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от DigiPro » 21 дек 2009, 20:26

pepy1 написа:все още е фраш по гумаджийниците с лимузини и нови автомобили -ей от такива страдаме
неможе бугати да сменя гуми на 3 ден от снеговълежа(гумаджийницата на сребърна малко преди хладилника)или... да спра да не кажат че оплювам други марки
Е той този с бугатито трябва да е или бедняк или глупак. Толкова ли няма пари да си вземе една Куга и да си джитка спокойно зимата, а бугатито да го припалва отвреме-навреме в гаража.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikolovvd » 22 дек 2009, 13:37

А къде оставяш гъзарията и показността.
Някой на времето караха МБ 600 SEL на газ и живееха в гарсониера в Дружба 2, защото било престино да караш такава кола. :shock:

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от peterdi_bg » 29 дек 2009, 12:21

нА 23.12.2009 СРЕЩУ 24 ДЕКЕМВРИ МЕ УДАРИ КОЛА С АНГЛИЙСКА РЕГИСТРАЦИЯ V388....другите цифри не ги знам останали са на колата на помияра,който избяга, но му беше паднал предния номер.Според мен е новата фиеста или мондео , щото имаше емблема форд и решетка ,като на тия които ги споменах.Кажете ми какво да направя за да го хванат ,табелата съм я дал на дежурния по КАТ за вечерта, ама за сега няма нищо.Ако някой от ВИДИН знае нещо за ПТП , на бул. ПАНОНИЯ да ми пише на и-мейл juli.petroff@abv.bg,анонимноста му е гарантирана също така и паричната му награда. По моя преценка калата е форд 1999г. , тъмносиня с десен волан,ПОЛИЦИЯТА няма да ми свърши работа ,това го знам на 100 процента.
http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=47653
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
Ubc16
потребител
потребител
Мнения: 61
Регистриран: 27 окт 2009, 13:52
Модел на автомобила: BMX
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Ubc16 » 29 дек 2009, 12:56

nikolovvd написа:А къде оставяш гъзарията и показността.
Някой на времето караха МБ 600 SEL на газ и живееха в гарсониера в Дружба 2, защото било престино да караш такава кола. :shock:
Подобни примери много колега. Мой приятел си купи S320 CDI (от всичките му спестявания и със сумати заеми) и след 3 месеца почнаха да му се ебават скоростите. Ремонтът му излизаше около 3000 лева (по негови думи) и както се сещате той нямаше толкова пари. Колата седя в гаража около половин година и после я продаде на смешни пари. И всичко това от зор да си мислят хората, че е голям гъзар. Между другото май още изплаща заемите.

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от peterdi_bg » 30 дек 2009, 09:18

Форд Фиеста блъсна пешеходец на кръговото движение на четвърти километър в столицата.
Инцидентът е станал към 19:10 часа (29.12.2009) на пешеходната пътека на изхода за Цариградско шосе.
На мястото на инцидента пристигнаха три полицейски коли, видя репортер на Dnes.bg.
Шофьорът на Форда е останал на мястото на злополуката.
Тялото на блъснатия пешеходец е покрито с платно.
Източник: http://www.dnes.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от dreidrei » 30 дек 2009, 10:32

peterdi_bg написа:
Форд Фиеста блъсна пешеходец на кръговото движение на четвърти километър в столицата.
Инцидентът е станал към 19:10 часа (29.12.2009) на пешеходната пътека на изхода за Цариградско шосе.
На мястото на инцидента пристигнаха три полицейски коли, видя репортер на Dnes.bg.
Шофьорът на Форда е останал на мястото на злополуката.
Тялото на блъснатия пешеходец е покрито с платно.
Източник: http://www.dnes.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Да... Вчера минах от там и видях сцената :( преди 18:50 е станало (аз по това време минах) - тогава бяха само форда, 1 полицейска кола и блъснатата жена. Много тъжно.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikolovvd » 30 дек 2009, 12:15

За съжаление е починала на място! :(

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от peterdi_bg » 30 дек 2009, 15:37

нА 23.12.2009 СРЕЩУ 24 ДЕКЕМВРИ МЕ УДАРИ КОЛА С АНГЛИЙСКА РЕГИСТРАЦИЯ V388....другите цифри не ги знам останали са на колата на помияра,който избяга, но му беше паднал предния номер.Според мен е новата фиеста или мондео , щото имаше емблема форд и решетка ,като на тия които ги споменах.Кажете ми какво да направя за да го хванат ,табелата съм я дал на дежурния по КАТ за вечерта, ама за сега няма нищо.Ако някой от ВИДИН знае нещо за ПТП , на бул. ПАНОНИЯ да ми пише на и-мейл juli.petroff@abv.bg,анонимноста му е гарантирана също така и паричната му награда. По моя преценка калата е форд 1999г. , тъмносиня с десен волан,ПОЛИЦИЯТА няма да ми свърши работа ,това го знам на 100 процента.
julipetroff написа: Вече го намерих ,колега все пак мерси.Колата е форд кугър, платих за инфо и след 24 часа, го намерих.Сив с английска регистарция от видинското село ГРАДЕЦ........V- 388,беше част от предният му номер,полицията още го търси.Ама само те си знаят ,че го търсят!!!!!! :udri: :lud:
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от PcMan » 31 дек 2009, 15:23

dreidrei написа:
peterdi_bg написа:
Форд Фиеста блъсна пешеходец на кръговото движение на четвърти километър в столицата.
Инцидентът е станал към 19:10 часа (29.12.2009) на пешеходната пътека на изхода за Цариградско шосе.
На мястото на инцидента пристигнаха три полицейски коли, видя репортер на Dnes.bg.
Шофьорът на Форда е останал на мястото на злополуката.
Тялото на блъснатия пешеходец е покрито с платно.
Източник: http://www.dnes.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Да... Вчера минах от там и видях сцената :( преди 18:50 е станало (аз по това време минах) - тогава бяха само форда, 1 полицейска кола и блъснатата жена. Много тъжно.
Много жалко.. Преди време там ме засече един, много лошо карат спец. там. И няма осветление достатъчно, и маркировката е изтъркана (на пътя)! Жалко за жената :|
Когато ме удариха там (без жертви, леко ПТП), пресичах тези пешеходни там и беше ад.. А съм пъргав и пак щяха да ме блъснат, толкова е лошо :!: Дано вземат мерки, и често стават леки ПТП там с коли от неспазване на предимство, както моя случай.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
beauti
потребител
потребител
Мнения: 89
Регистриран: 28 авг 2008, 12:58
Модел на автомобила: FORD FIESTA C 1.3/95 год.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от beauti » 04 яну 2010, 14:15

Що е телефон 112 и с благодарност....
Е честита нова година на всички!
За вас не знам как започва,но за мен започна шантаво.
1.Вчера/неделя/трафика хич не беше натоварен по магистрала Хемус.Нямам си идея медиите от къде взимаха информация,но определено нещо не бяха в час/за 500км. засиленото полицейсцо присъствие се изрази в две патрулки?!/.В колата постоянно слушах 'Хоризонт',следобедното предаване 'Хора,пътища,автомобили'-е телефона на слушателите не отговаряше.Опрях до него по една причина-навсякъде беше опесъчено и почистено-поне доколкото времето позволяваше и техниката.Но само Община Антоново си питаше ушите за тази процедура.Тези които пътуват занаят,че там стават едни от големите навявания и поледици-е в такава обстановка тепърва бяха излезнали снегорините и то по посока Варна при положение,че натовареността беше посока София.И за пръв път адски се изкефих на един млад шофьор-момчето караше Мерцедес/неква нова двувратка/ с номер ВТ 3080...Ако някога попадне на писанието ми-Евалата пич...Независимо,че колата е стабилна и мощна караше с 30-даже на моменти с 20 км/ч.
Но това за жалост това не се случи след село Джулюница.
Карах с 60км/ч. когато пред мен една Лада спря и тогава видях друга кола пред нея.Изкочиха от двете коли момчета и помислих,че ше се млатят.Отбих и пуснах аварийките .Зад мен спря и един опел.Излезнах от колата и тогава ми стана ясно,че катастрофата е тежка.БМВ беше смляло Опел Тигра.Задницата на опела беше събрана до предните врати.
Хората от БМВ-то отвориха задната дясна врата и само чух-батко жив лиси?не умирай!
Шофьорът с разкървавено лице почна да вика някой да откара момчето в болница.
През това време аз и Наталия набирахме 112....
И както винаги повече от 10 минути обяснявахме къде е катастрофата и точни координати.
1.Липсва локализация на телефона от който се обаждаш-докато обясня къде сме мина поне една минута.
2.Централата е в Русе-де е Русе де е София?
3.Докато препратят сигнала по направление ми звъннаха още един път да ме питат ама точно къде сме!-ми у нищото,некъде м/у Варна и София/опираме до т.1/-айде още 10 мин.
Щото дадох телефона на момчето от опела да се разправя с тях.
3.Обратно повикване на номера на Наталия-дали се обажда за същата катастрофа/т.1/?!
4.дайте номера на колата,в която е качен раненият?!
През това време се появи джип Ленд Роувър.Човека свали задните седалки и застла платнище.Измъкнахме момчето от БМВ-то.Беше с конвуслсий.Сложихме го да легне по корем за да не се задави с кръв.Имаше и едно момиче,на което му беше разкървавена устата.Наталия я задържа за да не припадне и докато отиде за вода я качихме и нея в джипа.
Искам да изкажа благодарности на Шофьора на Ленд Роувъра с номер ВТ 2992.....Ако не беше той сега щяха да са трима загинали.
Не изказвам благодарности на:
Тел.112-загубиха ценно време в разговори!
Заради бавната им реакция почина и момичето от опела.
След като замина джипа с мъка аз и шофьорът на БМВ-то отворихме едната врата на опела-момичето имаше пулс.Измъкнахме едно яке измежду ламарините и я завихме.......
Та така.....
Докато чакахме патрулките шофьорът на БМВ-то разказа какво се беше случило.
Изпреварвал Лада-та и тъкмо се прибирал опела от насрещното се завъртял на около 40 метра пред него.Момчето с ладата го потвърди и спрял в бронята на БМВ-то.леко чукнат калник само,ама си беше бая в шок.
Това не е кола,това е FORD

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikolovvd » 04 яну 2010, 14:55

peterdi_bg написа:
нА 23.12.2009 СРЕЩУ 24 ДЕКЕМВРИ МЕ УДАРИ КОЛА С АНГЛИЙСКА РЕГИСТРАЦИЯ V388....другите цифри не ги знам останали са на колата на помияра,който избяга, но му беше паднал предния номер.Според мен е новата фиеста или мондео , щото имаше емблема форд и решетка ,като на тия които ги споменах.Кажете ми какво да направя за да го хванат ,табелата съм я дал на дежурния по КАТ за вечерта, ама за сега няма нищо.Ако някой от ВИДИН знае нещо за ПТП , на бул. ПАНОНИЯ да ми пише на и-мейл juli.petroff@abv.bg,анонимноста му е гарантирана също така и паричната му награда. По моя преценка калата е форд 1999г. , тъмносиня с десен волан,ПОЛИЦИЯТА няма да ми свърши работа ,това го знам на 100 процента.
julipetroff написа: Вече го намерих ,колега все пак мерси.Колата е форд кугър, платих за инфо и след 24 часа, го намерих.Сив с английска регистарция от видинското село ГРАДЕЦ........V- 388,беше част от предният му номер,полицията още го търси.Ама само те си знаят ,че го търсят!!!!!! :udri: :lud:
Водача се казва Петър или Петьо, както му казват! Накратко познават го много добре с подобни прояви или както казват по този край - голям пустиняк.
В бюлетина на МВР не успях да намеря нищо по случая, но това го отдавам на закъснение по празниците.
Иначе и колата и човека ги познават в Градец. За сега успях да подпитам един, а той веднага се сети за кой става въпрос. Имам познати от това село и от тях ще се опитам да събера информация.
Хората от Градец са малко нервни и често налитат на саморазправа, особено ако не си от там. Затова там се ходи въоръжен поне с бухалка. :D

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от peterdi_bg » 04 яну 2010, 16:16

beauti написа:Що е телефон 112 и с благодарност....
Така и не разбрах защо в някои медии са писали, че БМВ-то се е завъртяло, вместо тиграта.
Отзад в БМВ-то предполагам са били без колани.
Трудно е човек да каже каквото и да е. Гадост.... тия прави първокласни пътища, които примамват към бързо каране, са прекалено опасни.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от HACKO » 04 яну 2010, 18:31

beauti написа:Що е телефон 112 и с благодарност....
Ама и ти упорито продължаваш да звъниш на 112 в случай на нужда. В конкретния случай позвъняване на 150(бърза помощ), щеше да бъде много по-бързо.

Писал съм го в друга тема слагам го и тук дано някой го прочете!
HACKO написа:Не ви съветвам в случай на спешна нужда да звъните на 112, използвайте старите 166, 160, 150, тъй като когато звъните на тях говорите директно с човека, който ще прати съответната помощ. А когато позвъните на 112 говорите със оператор, който няма нищо общо със съответните служби, той приема сигнала и го препредава по веригата. Например ако сте в Пловдив и се обадите на 112, да кажете че някой ви кърти вратата, ви отговаря оператор който се намира в Кърджали записва сигнала + вашите данни, след това го набира в текстов вид на компютъра и го изпраща по мрежата на дежурния на ОДнаМВР Пловдив, който го прочита решава за кое РПУ се отнася и го препредава там, там вече дежурния изпраща автопатрула на място, същото е и за пожар. Когато позвъните на 166/160, говорите със дежурния, който още докато говори с вас може по станцията да изпрати патрула. Оставям на вас да си правите заключения.

П.П. Мислех да не пиша повече в тази тема, но смятам че тази информация може да бъде жизнено важна за някого-
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
beauti
потребител
потребител
Мнения: 89
Регистриран: 28 авг 2008, 12:58
Модел на автомобила: FORD FIESTA C 1.3/95 год.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от beauti » 05 яну 2010, 14:19

И аз останах изумен от информацията в медиите.
днес.бг-трима мъже ранени/двама и едно момиче/
имаше даже информация,че двигателя на бмв-то е изхвърчал чак на 20 метра?!
и това,че то се е завъртяло-направо избива рибата в журналистиката.То бива,бива ама чак толкова бързане за новина и подаване на грешна информация....
А за въпроса 112-това беше първото,за което се сетих,то в тоя момент много не мислиш......
Явно още доста време ше мине докато нещата станат така както трябва.Щом и полицаи ми казаха да звъня на старите телефони........
Това не е кола,това е FORD

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от PcMan » 05 яну 2010, 21:26

Жалко за пострадалите :cry: Винаги хората, които се качват отзад си мислят, че няма по-голям риск да са без колан от със. Но качват ли се в моята кола за извънградско отзад - това ми е първата работа да им обясня и уверя, че са ги сложили.
Много полезна информация за 112 и старите телефони! Дано не се наложи, но тях ще използвам. Последния път при леко птп в Сф 112 набирахме, но го забравям вече.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта