Някой кара ли вече новото Мондео

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
jeffw720
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 22 сеп 2013, 09:30
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Някой кара ли вече новото Мондео

Мнение от jeffw720 » 01 мар 2015, 18:52

Интересуват ме преки впечатления, защото мисля да се мятам на Мондеото. Фокуса е малък, когато си с дете. Някой кара ли го вече? Другата опция ми е Пежо 508, но се чудя, за това и питам за някой, който е карал. Абе струва ли си парите?

iavorski
потребител
потребител
Мнения: 116
Регистриран: 07 апр 2009, 21:42
Модел на автомобила: C-max Ghia 1.6 TDCi, S-max Titanium 2.0 TDCi
Местоположение: Голямото шопско село
Status: Извън линия

Re: Някой кара ли вече новото Мондео

Мнение от iavorski » 05 апр 2015, 00:57

Здравей колега, имам 10 000 километра на новото 508 / фейслифт / 2.0 дизел 140 коня.

Аз лично не бих си я взел - разочарова ме пътното поведение което в сравнение с Форд е трагично. Гонихме се с едно Мондео 2012 със същия мотор през Рижкия проход. Гонихме се е силно казано - на всеки завой той ми вземаше десетина метра. От друга страна ако пътното поведение не ти е приоритет то 508 се предлага на мнооооого добра цена. Може да се похвали с чудесна шумоизолация и комфортно окачване за лошите ни пътища. Двигателя за първите 10 000 км ми даде среден разход 5,6 литра а колата все пак е служебна. Подът на мен лично ми беше високо спрямо седалката / недомислица която критикуват и англоезичните ревюта /. Преди 508 служебната ми кола беше Ауди А4 2010г. и въпреки че са един и същ клас като размери на Аудито разположението седалка/под беше по-добре сметнато. Имам и много други дребни забележки но те са "мрънкане от висок клас" и не би следвало да са решаващи за избора.

Понеже си писал - Фокуса е малък - аз лично бих погледнал C-max. Повече място за хора и багаж при размери като на Фокус. И парите са под Мондео/508

jeffw720
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 22 сеп 2013, 09:30
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Някой кара ли вече новото Мондео

Мнение от jeffw720 » 22 апр 2015, 11:12

Много ти благодаря за споделеното мнение.
Преди да вземем Фокуса, гледахме и C-Max. Разликата в багажника не открихме особена. Да, в литри има разлика, но на практика не е като да е седан. Иначе изражението е: Багажниците са: Фокус - 316 литра, C-Max - 432 литра.
Не мисля, че ще има повече място. Просто положението на шофьорската седалка е малко по-високо и имаш по добра видимост като цяло. Иначе като ширина и вътре... са абсолютно еднакви с Фокуса поне според мен, а и дори да има разлика, няма да бъде така осезаема, както с един по-голям седан.
От твоето мнение, разбирам, че и двете си имат предимства и недостатъци.
Значи аз гледам следното:

ФОРД - 1.5 Ecoboost - 6 степенен автомат - 160 к.с. - 50 800 лв.
ПЕЖО - 1.6 THP - 6 степенна ръчка - 165 к.с. - 50 237 лв.

Това е най-високото ниво и на двете. Съответно Титаниум и Алуре. Иключвам GT разбира се.
Свикнал съм да карам бензин и мисля, че това не искам да се променя. За това питам дали някой е карал Мондеото, за да сподели преки наблюдения, както ти си направил за 508-цата.
Все пак като клиент на МотоПфое ще ми направят и отстъпка.

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Някой кара ли вече новото Мондео

Мнение от RanditY -.- » 10 май 2015, 17:46

Адски приятен автомобил за шофиране. Доста широк вътре, красив отвън. Разгледай добре версиите Хечбег и Седан. При Хечбег-а, багажника се отваря със стъклото и лично за мен е по-удобен за товарене. Автомата сменя скоростите прекрасно. Най-добре отиди в Мото-Пфое и разгледай автомобила, покарай го и прецени. Аз с голямо удоволствие бих взел такъв. А ако и си се ориентирал към автомобил със всички екстри, със сигурност няма да сбъркаш. Единственото излишно за което аз не бих дал пари е панорамния покрив, но въпрос на вкус. :D
Изображение

jeffw720
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 22 сеп 2013, 09:30
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Някой кара ли вече новото Мондео

Мнение от jeffw720 » 26 май 2015, 16:22

Другата седмица имам организиран тест драйв. Аз лично ще се спра на комби, защото е с голям багажник и е по-удобно за семейство с дете и тъща. :)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта