Сговорна дружина... такова камион с ремарке :-)

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Сговорна дружина... такова камион с ремарке :-)

Мнение от Felis Concolor » 09 окт 2015, 21:40

Тудей в Софето около 19:30ч., Орлов мост, пешеходя си аз към возилото, в десницата с пиячка, в левачката с кльопачка; не, не е каквото може би си мислите - до супер-а се бях отбил за трапезна вода и за некви там кулинарни адитиви... Стигам до ъгъла на локалното на Цариградско, а там - камион с ремарке ! Шофьорът, македонец или от сорта, се забъркал нещо с посоките и стигнал до последния завой, а там на кьошето паркирана няква новеничка Шкода със софийска регистрация и със скоростния лост на първа - и няма минаване, без да я рендоса едно хубаво с ремаркето, отзад и други коли чакат. Е, как да го оставя да се мъчи заваллията? Дай напред, дай назад - няма минаване! Разпсувах се едно хубаво на висок глас, развиках се чия е Шкода-та и кой е оня, дето е имал 30 бона за кола и 5 стотинки за акъл, та я е спрял така, непасторална идилия отвсякъде. А минувачите ме зяпат как кръжа около камиона и сквернословя и комай им изглеждах като че съм Евлоги Георгиев, надигнал се от "фотьойла" си пред Софийския университет. На кой да е Шкода-та - така и не се разбра, по-важното е, че се намериха неколцина разбрани люде, въртяхме, сукахме, накрая се наредихме трима отзад на Шкодилака и го бутахме, докато се премести една-две педи вперьод. Нейсе, провря се камионът, мина и замина, упътих неколцината коли нагоре по локалното, че пътят е проходим, накрая си заминах и аз 8)
Поука 1 - сговорна дружина... и т.н.
Поука 2 - културата на паркиране на някои хора е паркирана незнайно къде.
Поука 3 - псуването е като пръднята - просташко, но облекчава.
Поука 4 - шофьорите от всички земни кълбета трябва да се подкрепяме в нужда.

А ако имате друга поука, молим да я сложите тука! _friends_
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сговорна дружина... такова камион с ремарке :-)

Мнение от pepy1 » 10 окт 2015, 20:55

Евала за ентусиазма, най ми хареса това
Felis Concolor написа:Разпсувах се едно хубаво на висок глас, развиках се чия е Шкода-та и кой е оня, дето е имал 30 бона за кола и 5 стотинки за акъл, та я е спрял така, непасторална идилия отвсякъде.
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта