Войната По Пътищата

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от pepy1 » 21 апр 2008, 22:08

аз па вчера сутринта присъствах на грозна гледка в 07.30 часа на околовръстия път ,при отбивката за симеоновския лифт автобус 111 ,опел с 5 човека -беше в канавката отдясно и рено с немалко поражения по предната част-да отбележа че пътната настилка беше мокра ,но не валеше
хубавото е че нямаше жертви ,а само потрошени стъкла и ламарини
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от amplified » 23 апр 2008, 11:56

Половината нямат никаква култура. Или ще карат безрасъдно, или ще те притискат или ще ти карат на педя разстояние отзад. Няма да коментирам изобщо нерегулираните фарове на 70% от колите в България, също така изобщо няма да коментирам ГОЛЕМИТЕ умници, които карат с халогени през деня, вечер при нормална видимост. Страхотно е да караш срещу такъв, а особено ако и фаровете му светят в гаргите! После що стават катастрофи. И аз имам халогени, и аз имам дълги, ама пускам ли ги когато има нужда, ебаси не е чак толкоз гъзарско да имаш халогени вече.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от paci » 23 апр 2008, 12:04

amplified написа:... ебаси не е чак толкоз гъзарско да имаш халогени вече.
Не ама като си прост и неграмотен, не можеш да се усетш да идеш да дадеш 5 лв. да ти погледнат регулировката на фаровете и евентуално да ги оправят.
Ами идеш та купиш 100W крушки щото фаровете ти светят в космоса и не видиш нищо, ми земеш та си запалиш и халогените щото и 100W крушки не вършат работа в случая.
На 2 пъти съм щял да ударя човек заради кофти фарове с/у мен :(
Ксенона поефтиня и почва нова ера на глупаците с нерегулирани фарове :(
Ходих на Годишен Технически Преглед с намерението да ми огледат автомобила, да ми намерят проблеми които да оправя и трябваше едва ли не да се скарам да настоявам да ми погледнат задните спирачки щото бях дал една камара пари да си подменя всичко по спирачната система :evil: Кво ли остава да ми погледнат фаровете а пишат, че са ги гледали :evil:
Последна промяна от paci на 23 апр 2008, 12:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от amplified » 23 апр 2008, 12:08

И най-големия парадокс е, че халогените светят повече настрани и много малко подсилват снопа светлина пред колата. А джиповете с високо вдигнатите фарове и халогени са още по-гот. На мен ми се е случвало при първите ми нощтни карания да не мога да разбера къде е платното. В завои особено като ти блесне един такъв и се молих да уцеля лентата.

Друго е като изпревариш някой и той полудява и почва да те гони да те изпревари. Особено в началото като си карах жигулката. Кара ми някакъв отпред със 70, изпреварвам го и след това ми се залепя и профучава пред мен и пак почва да пълзи отпред. То на пътищата стана 'виж ме кой съм аз, аджеба от к'ъв зор ме изпреварваш с тоя трошляк'. Всеки си показва магарията и си избива комплексите по някакви начини. Едни качват някакви мацки на предната седалка, конете им се вдигат до 300 и почват с изпълненията. Аман! Онзи ден на път за Слънчев бряг едно audi a8 и един VW caddy залепени един зад друг изпреварват 1 камион, а пред тях кола. И двамата виждат колата, но не прекратяват изпреварването! Шофьорът на отсрешната кола влезе в банкета(хубаво, че преди поморие има плажна ивица и банкета е кола и половина) и спря. Онези малоумници си изпревариха и направиха същото изпреварване точно след 20 секунди с предните коли...

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от vargala81 » 29 апр 2008, 00:03

© Plovdiv24.com
Тежка катастрофа отне живота на 7 души тази сутрин на пътя Пловдив-Асеновград. Около 5 часа близо до разклона за село Крумово лек автомобил „Опел Вектра" навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал челно с лек автомобил „Форд Торнео", управляван от Д.Ч./ 23 г./ от Асеновград. След удара опелът се е запалил и в него са изгорели петимата пътници, за които се предполага , че също са от Асеновград. При катастрофата са загинали и двамата мъже, пътуващи във форда - водачът и неговият брат И.Ч./ 27 г./. Заради случилото се движението по пътя временно е било преустановено. В момента се изяснява самоличността на загиналите пътници в опела. http://news.plovdiv24.com/42663.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Потребителски аватар
kolev
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 09 фев 2008, 23:48
Модел на автомобила: Форд Ескорт 95г. 1.8D
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от kolev » 01 май 2008, 18:12

Пияна шофьорка блъсна почерпен велосипедист
Пияна шофьорка блъсна почерпен като нея велосипедист, съобщиха от областната дирекция на полицията в Русе.

Инцидентът станал на главния път І – 2, след разклона за гр. Кубрат в посока към ДЗС. Изпратените на място служители от полицията установили, че лек автомобил “Пежо 207”, управляван от 39-годишната русенка Й.Х. при изпреварване блъснал 64-годишния щръклевчанин Г.И., който се придвижвал с велосипед. От удара 64-годишният мъж получил натъртвания по тялото, след преглед в МБАЛ е бил освободен за домашно лечение.
В хода на полицейските действия било установено, че и двамата водачи са били доста почерпени. Пробата на жената показала съдържание на алкохол 1.66 промила, а тази на велосипедиста -1.05 промила.
Изображение

Потребителски аватар
Asmodeia
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 06 май 2008, 00:00
Модел на автомобила: Fiesta 1.3 16V 2006г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Asmodeia » 06 май 2008, 01:05

Каквото и да говорим и да се правим на самаряни с известните лозунги "Не на войната по пътищата", всеки един от нас прави подобни магарии (макар и доста по-незначителни) по пътищата поне веднаж седмично, дори и тайничко след това да съжалява и да си обещава повече никога. Трудно им е на повечето водачи да повярват, че положителният изход след дадена рискована маневра не винаги се дължи на страхотни шофьорски умения, а просто на късмет. Незнам от къде тази самоувереност и самочувствие сред родните ни шофьори?!? :roll: НЕ може да повериш живота на своите съпътници на единия Късмет. Той често изневерява...

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от alexxx » 08 май 2008, 12:19

Ето няколко клипа по темата http://nevsedoma.com.ua/index.php?newsid=23721" onclick="window.open(this.href);return false;

школа за пилоти
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 май 2008, 14:28
Модел на автомобила: Ford Siera
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от школа за пилоти » 10 май 2008, 17:40

Mod edit: За реклама, моля да се обърнете към администратор :idea:

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cossy » 10 май 2008, 17:52

А и не мисля, че в тази тема е мястото за реклами :evil:
Изображение

Потребителски аватар
peshaka
потребител
потребител
Мнения: 454
Регистриран: 20 апр 2008, 11:05
Модел на автомобила: "89 Fiesta Mk3 1.3 mono J6B с АГУ
"88 Isuzu Trooper 2.2TD
"95 BMW e36 318tds
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от peshaka » 26 май 2008, 10:51

Как няма да има катастрофи ,никой не гледа в огледалата ,онзи ден един приятел закъса с едно бмв е36,с едно голфче на газ едва го дърпах,включили сме си авариики всичко караме си отзад някой свети свирка и извенаж го гледам ИЗПРЕВАРВА ни както се дърпахме отдясно и псува нещо и коментира и ЗАСИЧА,неква вещиця изкъртена с некво изгнило типо,е на тия кой им дава книжки ??????????? *banned*
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от HACKO » 26 май 2008, 17:57

Не се сърди, ама щом като сте се дърпали и е имало място да ви изпреварват отдясно, не сте се движили в правилната лента.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cenzor » 27 май 2008, 13:44

http://news.ibox.bg/news/id_71689788" onclick="window.open(this.href);return false;
Пешеходец стреля по шофьор, не дал предимство


Пешеходец е стрелял с газов пистолет срещу водач на автомобил, който не спазил предимството на пътека.

Инцидентът станал около 12 часа на бул."България" в Пловдив, съобщават от пресцентъра на МВР.

38-годишен мъж пресичал булеварда, когато край него профучал автомобил, управляван от 37-годишния С.М.

Шофьорът спрял и възникнал скандал.

При разправията пешеходецът извадил газов пистолет, пригоден за стрелба със стоп патрони и стрелял три пъти по опонента си.

Пострадалият е настанен в болницата с повърхностни наранявания в гърдите и корема. Оръжието е иззето от полицията.

По случая е образувано досъдебно производство
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от amplified » 02 юни 2008, 15:59

peshaka написа:Как няма да има катастрофи ,никой не гледа в огледалата ,онзи ден един приятел закъса с едно бмв е36,с едно голфче на газ едва го дърпах,включили сме си авариики всичко караме си отзад някой свети свирка и извенаж го гледам ИЗПРЕВАРВА ни както се дърпахме отдясно и псува нещо и коментира и ЗАСИЧА,неква вещиця изкъртена с некво изгнило типо,е на тия кой им дава книжки ??????????? *banned*
прочел съм грешно :roll:
Последна промяна от amplified на 03 юни 2008, 01:57, променено общо 1 път.

iztreshtql
потребител
потребител
Мнения: 532
Регистриран: 27 юли 2007, 23:16
Модел на автомобила: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D 140hp Instyle
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от iztreshtql » 02 юни 2008, 16:06

Абе а ти какъв проблем видя в това да се дърпаме в града? Това и по правилник не е проблем? Много интересно, кой трябва да ми е дал книжка, за да се теглим в града?

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cossy » 05 юни 2008, 18:31

Eй ти проблем да се дърпаш в града
През изминалото денонощие при катастрофи в страната загинаха петима.

Млада жена беше прегазена от автобус на градския транспорт от линия 79 на кръстовището на бул. "Дондуков" и бул. "Васил Левски". Жената, на възраст около 23 години, загина на място.

Вероятната причина за смъртта й е тежка черепно-мозъчна травма

При друго произшествие жена, на около 60 години, бе ударена от лека кола фиат пунто недалеч от сградата на Народното събрание. Инцидентът станал рано тази сутрин. Жената веднага е била транспортирана до болнично заведение.

п.с. Осем тежки и близо 190 леки катастрофи са станали само в столицата през изминалото денонощие. Още 28 тежки катастрофи са станали в страната за последните 24 часа.
Изображение

iztreshtql
потребител
потребител
Мнения: 532
Регистриран: 27 юли 2007, 23:16
Модел на автомобила: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D 140hp Instyle
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от iztreshtql » 06 юни 2008, 00:10

... хем си модератор :), чети малко по задълбочено :). "Дърпаме" - с ВЪЖЕ. Не ГОНКИ!
Модератор, но човек и то окьоравяващ :) Сорка :)
Последна промяна от iztreshtql на 06 юни 2008, 17:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cossy » 06 юни 2008, 00:38

Модератор, но човек и то окьоравяващ :) Сорка :)
Изображение

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от amplified » 06 юни 2008, 03:30

и аз същото бях прочел, явно контекста ти куца щом ни хвана двама на въдицата ;)

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cenzor » 06 юни 2008, 09:07

iztreshtql написа:... хем си модератор :), чети малко по задълбочено :). "Дърпаме" - с ВАЖЕ. Не ГОНКИ!
Модератор, но човек и то окьоравяващ :) Сорка :)
:roll: Важе? Тцтцтцц..
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта