Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от ffmk1l » 17 фев 2009, 09:55

Не бих се поколебал да взема Мондео Мк3 пред Мерцедес 124-ка. Много по-съвременна кола е. Това е мое мнение, разбира се. ;):

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от dydo » 17 фев 2009, 10:08

За Мондео3 в сравнение 124 на МБ е ясна работата. Това сравнение дадох само за пример, тъй като цената на посочената в снимката 124 е колкото едно такова Мондю. Аз говоря ако да кажем си приготвил 5 000 лв. /плюс минус/ и трябва да избираш между 124 и МК2. Иначе с 10 000 12 000 лв. пак няма да купя МК3, а направо крюглоочкото на Е класата. Има разни дори 99 г. 2000 г. се продават до 12 бона. И то доста.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от mitko1962 » 17 фев 2009, 10:35

фук-фук написа:
Bijutera написа:Също така, МБ си ми е мания, а както казват някои - "Кеф ценя няма".
Абсолютно си прав колега! Можеш ли да си го позволиш - прави си кефа. Та няма да наредиш цял паркинг с едни и същи коли я!
Колеги,защо не си признаете,че не по доброто возене е причина да избирате Мерцедес.Ако искате меко возене купете си Волга и ви гарантирам по добра возия и от Мерцедес.Съвременните автомобили се правят с по твърдо окачване и всички от един същи клас возят еднакво.Просто българина проявява суетност при избора на автомобил и си мисли,че като вземе Мерцедес,хората ще гледат на него със завист.Автомобила е да те закара до там за където си тръгнал.Затова винаги за предпочитане е по новия и на по малко километри автомобил.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от vargala81 » 17 фев 2009, 10:52

за мен това са пълни глупости, че имало две марки мерц. и останалите ,или са важали едно време .за 124ката незнам ама новите мерц .неса толкова по- здрави от другите автомобили,и техните сервизи са пълни.имам един приятел който е имал мерц преди години и казва ,че несе развалят ,обаче почнели почвало всичко на веднъж. аз също бих предпочел по новата пред мерца пак ако ще и фият да е.

Потребителски аватар
rejo
потребител
потребител
Мнения: 234
Регистриран: 22 сеп 2005, 01:10
Модел на автомобила: FIESTA 1.3i 2005, бензин
Местоположение: София, жк Младост 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от rejo » 17 фев 2009, 11:14

Ами значи пич в първоначалното си съобщение си подвел малко хората. Щото всички мнения са на база тази хубава снимка на Мерцедеса :D
Но принципно говорим за 2 автомобила различна марка и на една и съща цена - и в този случай ако въпросния Мерцедес няма необходимите глезотийки като автоматик, кожа, уредба.....просто не виждам смисъл да взимаш Мерцедеса.
Според мен цялата идея на купуване на много стара кола БМВ или Мерцедес - е само за да я вземеш с всички възможни екстри за модела, та да знаеш кво е туй огромен автомобил с автоматик, кожа, климатроник, парктроник и т.н. А тия неща за возия, зимно каране и други подобно са bullshit

Така че ако няма да изглежда като на снимката или дори по-добре - си вземи едно Мондео, че поне напоследък има много обяви и са евтини

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от dydo » 17 фев 2009, 11:28

Оооо, то ако е този МБ от снимката за парите, дето може да се вземе МК2, няма какво да коментирам. Всъщност толкова сих обичам Форда, че както вече казах, докато не стигне до там, че вече не може да се кара, няма въобще да се лишавам от него. Даже толкова си харесвам Мондеотата, че не съм се и замислял по въпроса, другите коли пак да са ми следващите серии на Мондео, с единственото изключение, което е предмет на настоящата тема. С две думи или от тук натам в близките години Мондео след Мондео или МБ. Уважавам и другите марки, но Фолксвагени, Опели и дори БМВ никога не са ми били тръпка. Даже ще си сложа ръка на сърцето и ще кажа, че не бих си сменил Мондеото си за БМВ 3 серия, произведено същата година, т.е. 1994 г., нищо, че е по скъпо на пазара. Разбира се с уговорката, че няма да го бартеросам и после да го продам, а за да си го карам. Не казвам коя е по-добрата кола, просто това БМВ по не ми харесва.

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от ffmk1l » 17 фев 2009, 11:40

Каквото и да вземеш, гледай да е по-нова година. Аз като ходих в Испания преди няколко години видях че е пълно с нови колички, 3-4 годишни, от средния клас. А българина, какво прави, нека да е Мерцедес, пък бил той и 15-20 годишен. Аз това не го разбирам.

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от dydo » 17 фев 2009, 11:44

Тук не става дума за сравнение между прекалено стара и кола на няколко години. При моето сравнение разликата е 3-4 г. Мондео 96-97 г. срещу МБ 93-94 г. Ако и двете коли са поддържани и са на общо взето едни и същи километри, от гледна точка на изхабяването разликата в годините на производство на двете коли няма да има никакво значение.

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от Bijutera » 17 фев 2009, 14:04

фук-фук написа:
Bijutera написа:Също така, МБ си ми е мания, а както казват някои - "Кеф ценя няма".
Абсолютно си прав колега! Можеш ли да си го позволиш - прави си кефа. Та няма да наредиш цял паркинг с едни и същи коли я!

сигурно съм прав,ама тва не е моя фраза,объркал си нещо цитатите :lol:

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от фук-фук » 17 фев 2009, 17:08

Брей! Ако ме беше накарал някой да объркам цитатите, сигурно нямаше да мога. А то...голям смях =)): Вече май знам как става!
Та по темата - по-добре е човек да си вземе това, дето ще му е по-кеф да си го кара. И аз си взех Мондео, но сега не му се кефя много! Нещо не мога да му свикна. А съм карал Ескорт. Така, че колегата да си прецени кое ще му достави по-голямо удоволствие
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от pantata » 17 фев 2009, 17:10

Аз пък предпочитам мондеото, 124-ката вътре е дървена и грозна, управлението е мудно и неудовлетворително, не казвам неманеврено, а безчувствено. Имам преки наблюдения над двете коли, с пълен пакет екстри, бензинови (мерцедеса на метан, форда на газ). Дори по цена за км при това положение мерцедеса не дърпа напред, а е останал без по-голямата част от багажника си и от голяма кола остава непрактична. Аз лично бих предпочел мондео, пред 124-ка. Като цени за поддръжка разлики почти няма.

ПП: Мерцедеса вози една идея по-плавно, но седалките на мондеото са много по-удобни.
Изображение

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от dydo » 17 фев 2009, 17:41

Истината е, че просто трябва да се кача на някоя 124-ка поне 2000 кубика и да я покарам малко. Карал съм по висок клас МБ, ама там нещата са съвсем други и не трябва да правя аналогия. При 124-ката представа нямам за какво иде реч, що се касае за возия и въобще усещането като шофираш такава кола. Всеки излага свои впечатления, ама друго си е лично да опиташ как стоят нещата 8)
А иначе съм съгласен, че интериора на Мондеото е по-приятен. И аз принципно харесвам по-заоблените форми, това също е част от решението ми при избор на кола............колкото и странно да звучи. Въпроса е кой от критериите ще надделее и дали съответния покрива липсата на удовлетворение от другите.

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от Svetlix » 19 фев 2009, 22:04

vargala81 написа:за мен това са пълни глупости, че имало две марки мерц. и останалите ,или са важали едно време .за 124ката незнам ама новите мерц .неса толкова по- здрави от другите автомобили,и техните сервизи са пълни.имам един приятел който е имал мерц преди години и казва ,че несе развалят ,обаче почнели почвало всичко на веднъж. аз също бих предпочел по новата пред мерца пак ако ще и фият да е.
Тва си е твое мнение ... но който се е качил на МБ веднъж, не съм го виждал после да се качва на Форд ... виж обратното познавам доста такива :lol:

maxpoint , ако не греша даже на едно и също място ги правят ... и от линцерска стомана ;) Интерено обаче защо обаче японските автоматици карат значително по-малко. А може и аз да си внушавам и да съм останал с грешни наблюдения. Японски автоматик само на Хонда съм карал и нещо не ме грабна. А автоматика, който ще помня цял живот като съм карал е S350 Turbodisel (1998). Просто на това огромно купе и с този мощен двигател нито разбираш кога сменя предавките, нито защо пътя пред теб така бързо се смалява :mrgreen:

Bijutera , странно как в Австрия мерцедеси по на 3-4 години са с по 200 000 км навъртяни ... идват в БГ и стават на 30-40 хил. км ... и все се намира някой такъв "разбирач" като теб да се изкаже неподготвен ;) Само за статистиката ще подхвърля, че на на бащами на колегата 190-ката му (дизел) още докато карах Орион-а (което ще рече преди 5 години някъде) беше на 770 000 км (прочети пак цифрата ... твърде възможно е през целия си живот да не направиш толкова) ... Той по принцип пеш не ходи никъде (иначе как се правят 40 000 на година) и колата още се движи в перфектно здраве и само консумативи и нафта от тубстанцията ;) Вярно и е първи собственик в БГ ... но не се знае на колко е дошла в БГ и все пак не се предава! Интересно ми е кой дизел на форд може да се похвали с подобен пробег. Верно трака ужасно гадно но пък си върви. Дизел на тия километри съм виждал само на Тойота ...
И понеже засегна Мерцедесите от 2000 г. .... спамер такъв, темата е за 124, а те да те светна се произвеждат до 1996 г.

А за тези, които зимата и задното ги притеснява ... то МБ са си го измислили ... има 4Matik :)
Изображение

Потребителски аватар
designer
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2008, 19:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V / Citroen Xantia 1.8 8V
Местоположение: Своге
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от designer » 19 фев 2009, 22:31

Не знам защо го хвалите тоя пробег толкова. Всяка кола може да измине такъв пробег. Най-обикновен бакшишки Hyundai съм виждал на 1 600 000 км, каран от български таксиджия по български улици. Никакъв проблем. С малката разлика, че бакшишкия Hyundai има климатик, ел. стъкла, и върви. А с 200D е хубаво да си вземеш и календар за ускорението. Не отричам предимствата на колата, но пробега километри не е никакъв проблем за всяка друга кола. А в крайна сметка мисля, че Ford Transit 2.5D се е доказал със здравината на агрегата, най-малкото не засичам еквивалентен брои Toyota Hiace по улиците.
Изображение

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от divxstore » 19 фев 2009, 23:47

Тва си е твое мнение ... но който се е качил на МБ веднъж, не съм го виждал после да се качва на Форд ... виж обратното познавам доста такива :lol:
Аз тук не съм съгласен. Баща ми има 190Д от 15 години - на нея съм се учил да карам, брат ми има Ц200 2003 година и на нея имам навъртяни 12 000км и мога да кажа, че фордът ми пасва много по-добре(сравнявайки стария ми форд МК1 с МБ 190Д и новия МК3 с Ц класата). Брат ми ми предлагаше да ми даде Ц класата а аз да оставя МК3-то за служебна във фирмата ама му казах, че мога да ги сменя сам ако продам цедката и си купя по-нов форд мондео :D: Сравнявайки МК2 с 124-ката и двете имат предимства и недостатаци но бих предпочел най-вероятно форда, но си отварям скобичка - зависи състоянието на колата. Ако състоянието е еднакво - форда - определено ще има повече екстри и глезотийки а и ще е поне 4 години по-нова.

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от msotiroff » 20 фев 2009, 17:35

designer написа:Всяка кола може да измине такъв пробег. Най-обикновен бакшишки Hyundai съм виждал на 1 600 000 км
На бакшишите корейките изминават по милион и повече км, защото почти не се гасят... 12ч дневна на единия и още 12ч нощна смяна на ортака му... гасят се само, когато се зареждат с метанче и почти не са подложени на студен старт... т.е. двигателя винаги е в работната си темперетура ;)
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от Ianaki » 23 фев 2009, 09:44

Прочетох темата и искам и аз да се включа.Според мен да се сравняват двата автомобила е абсурдно.МБ срещу форд от една година е като да сравняваш МИГ 21 с космическа станция.МБ е много по-напреднал почти във всяко отношения за здравината да не говорим.Не, ме разбитарите грешно харесвам фордовтете, но между 124 и мондео от една и съща година взимам 124-та.Друг е въпросът, ако колите не са от една и съща година, а на една и съща цена- тогава монди ще е с 10г. по-нов и горното срвнение с мига ще важжи, но с обратна сила.В такъв случаи няма и да погедна мерцедеса-антика. :D

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от dydo » 23 фев 2009, 17:31

Сравнението не бе за коли от една и съща година и на една цена, защото това не е възможно, ако и двете коли са читави. Говорех за Мондео2, произведено 96 нататък, спрямо МБ 124, произведено 93-94 г. Оказва се обаче, че истината е съвсем друга и аз леко съм се подвел около цените. Читавите 124 от тези години струват нормално около 8 000 лв., поне всеки от форумите на МБ го потвърждава. Не, че не може да се намери и по евтина, но е голяма рядкост. Също така не се препоръчват МБ, освен закупени от Германия. За тези от Италия мнението е, че като цяло не стават. От друга страна, свястно Мондео2 от 96-97 г. може да се намери и за половината от цената на що годе поддържана 124-ка, да кажем от 93 г. Разбира се в БГ също може да се намери добра 124-ка, но за по-малко пари ще е доста трудна работа. Трябда да е някой закъсал и да иска спешно да продаде колата си.
Това е истината приятели.

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от 1.8d » 23 фев 2009, 18:59

Преди 1-2 месеца на пътя София-Бургас в гр.Нова Загора на кръговото имаше изложени 4-5 124-ки,като цената им варираше от 4000 до 5000лв.
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
designer
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2008, 19:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V / Citroen Xantia 1.8 8V
Местоположение: Своге
Status: Извън линия

Re: Мондео2 или Мерцедес 124 - 1993-94 г.

Мнение от designer » 23 фев 2009, 21:23

Ianaki написа:Прочетох темата и искам и аз да се включа.Според мен да се сравняват двата автомобила е абсурдно.МБ срещу форд от една година е като да сравняваш МИГ 21 с космическа станция.МБ е много по-напреднал почти във всяко отношения за здравината да не говорим.Не, ме разбитарите грешно харесвам фордовтете, но между 124 и мондео от една и съща година взимам 124-та.Друг е въпросът, ако колите не са от една и съща година, а на една и съща цена- тогава монди ще е с 10г. по-нов и горното срвнение с мига ще важжи, но с обратна сила.В такъв случаи няма и да погедна мерцедеса-антика. :D
Точно, пък да кажеш, че Mercedes е напреднала марка. Сегашната все още E-Classe W211, т.е кола за близо 80 000 лв, няма дори ел. седалки (дори шофьорската не е ел.). Няма голяма цветна навигация... И все още е със задно предаване. От 10 години Mercedes се опитва да внедри предното предаване в моделите си, но за сега твърде бавно - в момента само A-classe, B-classe и Vaneo са с предно. А W124 е здрав автомобил, защото няма какво да му се счупи - климатик няма, ел. стъкла няма, ел. огледала няма... Какво да се развали?! Мотора е 3000 куб, и няма и 100 коня, често двигателите са с по 2 клапана на цилиндър, при Mondeo такова нещо като 8V не съществува като израз, всичко е 16V. Защо Golf 2 се счита за здрав, поради същата причина, докато едно Tipo същата година има дигитално табло, ел. седалки с отопление, дигитален климаторник, ел .стъкла и огледала с подгрев, кое от тези неща има Golf 2?! Давам само примери. В крайна сметка, ако това се дължи на по-стара кола, но с хубаво име по-добре AUDI 100 C4... То поне е по-модерно с предното си предаване, по-често срещани са версиите с климаторник и ел. шукарийки, таблото не прилича на автобусно такова. Недостатък е задния мост с цяла греда - возията е по-близо до тази на Golf 2, отколкото на луксозен автомобил... Но като, че ли от тези години най си заслужава Citroen XM - хубави двигатели, бъкани са с екстри, перфектна стабилност и возия, красив дизайн и т.н. А за пробега, пак ви казах - най-обикновен бакшишки Hyundai може да измине тези километри ( а не забравяйте, че таксиджиите винаги слагат масло Приста от бидон, кофти антифриз, кофти гуми, въобще винаги гледат цената). Но аз лично не бих избрал нито една от тези алтернативи, затова и се колебах между Mondeo, Laguna, Xantia.
Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 48 госта