Пичове кво мислите?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Пичове кво мислите?

Мнение от jasonsmith » 09 май 2007, 12:54

Здравейте, един приятел ми продава неговата астра - края на 99 година 1.8 16V - 115 коня, за 8000 лв. http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details" onclick="window.open(this.href);return false;

Кво мислите, да сменям ли фиестата за тази астра, или да не я сменям?
Като минус за астрата мога да посоча че той я кара около 20000 км на метан..
Моля всеки който има впечатления от тези астри да сподели ...

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 09 май 2007, 14:58

Не виждам никакъв минус в това, че колата е на метан, напротив - разход от 5-6кг/100км (5-6лв).
Ако колата ти харесва я взимай :)

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 09 май 2007, 15:04

Виж и това, от нашата марка :
Ford Focus 1999 за 8900лв
Ford Fiesta 2003 за 10400лв
:D
Мисля, че са по-добрия избор...
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 09 май 2007, 15:48

Определено и аз това се замислих, наистина бих предпочел фокус-а . Не съм се изразил правилно за карането на метан на астрата- той я е карал на метан, след което го е свалил и това е цена без метанова уредба.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 09 май 2007, 16:21

бих казал,че ще се прекараш ако я вземеш.
Виж ако беше оставил метановата система си на далавера.

Вземи си един фокус,вече се намират м/у 7-9 хил.лв пак на тези години.

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 10 май 2007, 01:51

Тия Астри са от най-лошите. Едно време ги пробутаха за таксита и от познати таксиджии знам че са много зле. А и цената е много висока за такава кола. Видиш ли модел масово пуснат за такси бягай от него... :lol:

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 10 май 2007, 08:28

Тук до работата ми има един тенекиджия, в момента пред работилницата му (ако мога така да я нарека) има една такава астра само че 2001 година и една вектра 2000, някакви служебни са защото имат рекламни стикери. Е вервай такава ръжда на 5-6 годишни коли не бях виждал туй на вектрата веждите отзад неможеш ги позна. Утре като минавам ако мога ще щтракна една снимка с телефона (само да не ме бият:) ) Еб@си опелите еб@си чудото и на мен ми харесват като дизайн обаче такава ръжда и на 20 годишна кола рядко се вижда :shock:
Изображение

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 10 май 2007, 10:54

Rick написа:Тия Астри са от най-лошите. Едно време ги пробутаха за таксита и от познати таксиджии знам че са много зле. А и цената е много висока за такава кола. Видиш ли модел масово пуснат за такси бягай от него... :lol:
Пич според менс си в грешка - колите които са таксита спроед мен са точно обратното - най здравите на пазара. Давам за пример хюндаи-те лантра елантра и т.н.- не съм чул бакшиш да се оплаква от нея. Относно ръждата - тази със сигурност не е в толкова лошо състояние, единствено ме притеснява това че е слагал метан. Но ми предлага изгоден лизинг и наистина съм пред дилема..

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Svetlix » 10 май 2007, 23:02

Лантрите са друга бира ... тях не ги правят в Турция както примерно Клио симбол и Астрите за нашия пазар!
Изображение

Потребителски аватар
tisho.74
потребител
потребител
Мнения: 158
Регистриран: 29 сеп 2005, 16:03
Модел на автомобила: Опел Астра '08 комби 150 к.с. CDTI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от tisho.74 » 11 май 2007, 15:45

Колега, карам такава, ама с друг двигател, мойта май е сглобена в Унгария. Вече 8 месеца, днес си платих третата вноска по каското. Няма грижи, няма ръжда (засега..). Купето тежи около 1300 кг, с 1.8 бензин върви не толкова зле. Този двигател (1.8 екотек) също не е лош. Колата няма повече проблеми от който и да било конкурент в този клас. Ноооо подръжката е доказано най- евтината в класа, и го потвърждавам от собствен опит. Ако е в добро състояние- взимай!
А, и това всичкото е с уговорката, че не робувам на марки все пак.
Търся си форд

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 11 май 2007, 16:53

jasonsmith написа:Пич според менс си в грешка - колите които са таксита спроед мен са точно обратното - най здравите на пазара. Давам за пример хюндаи-те лантра елантра и т.н.- не съм чул бакшиш да се оплаква от нея. Относно ръждата - тази със сигурност не е в толкова лошо състояние, единствено ме притеснява това че е слагал метан. Но ми предлага изгоден лизинг и наистина съм пред дилема..
Логиката е на твоя страна, но както знаеш тя не винаги е водеща.
Да не би да мислиш че Тикото, Матиза, Деута и новите Шевролети които показаха ужасни резултати при краш тестовете са здрави коли? Да не говорим за най-здрави на пазара. В западна Европа важи това което казваш, но там колите са от съвсем различни марки. Идеята тук е масово да се купуват по-евтини за да може таксиджиите да си ги изплатят и после да им берат дертовете след като се скапят за няколко години. Както и да е, малко оф топик стана. Нямам личен опит с тия Астри, просто казвам това което знам от притежатели на такива. Избора си е твой, може пък ти да попаднеш на гледана и да имаш късмет. :wink:

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 11 май 2007, 17:26

tisho.74 написа:Колега, карам такава, ама с друг двигател, мойта май е сглобена в Унгария. Вече 8 месеца, днес си платих третата вноска по каското. Няма грижи, няма ръжда (засега..). Купето тежи около 1300 кг, с 1.8 бензин върви не толкова зле. Този двигател (1.8 екотек) също не е лош. Колата няма повече проблеми от който и да било конкурент в този клас. Ноооо подръжката е доказано най- евтината в класа, и го потвърждавам от собствен опит. Ако е в добро състояние- взимай!
А, и това всичкото е с уговорката, че не робувам на марки все пак.
Хм, човека който ми я продава ми обясни че частите са на цената на ауди а3. а4 и т.н. което на мен не ми харесва изобщо като цяло, докато ти казваш че са най - евтините. Интересно ми звучи- проверих и в мобилето - наистина за тези пари мога да си намеря доста добра А3, А4 или голф 4-ка от същата година.. но ми е трудно да се навия да дам толко пари за опел..май почвам да се разубеждавам...

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта