Войната По Пътищата

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от ЯЛТА » 23 юни 2011, 16:27

nikolovvd написа:............ че всички са излетели от ЗАТВОРЕНАТА ЗАДНА ВРАТА!
Вследствие на удар в билборд - /усукване на купето/, което може да се получи и при изпускане на волана, както в повечето случаи.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikky » 23 юни 2011, 18:42

Добре де - в тая линейка има лекар, има апаратура, толкова ли е наложително да хвърчи с висока скорост на червено за новородено, което е на кантар и то толкова рано сутрин, когато движение няма. Сега понеже много е бързал вече берат душа 3-ма възрастни и новоредоното, а едно момиче ще си остане с шок, защото е слушало силно музика...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от S_C » 23 юни 2011, 21:33

Не знам дали ви направи впечатление...но дори по медиите днес се пише,че линейката е била САМО с включен звуков сигнал.Това не е специален режим на движение.За да е със специален режим,трябва звуков+светлинен.

Чл. 34. (1) Моторно превозно средство със специален режим на движение подава едновременно светлинен сигнал с проблясваща синя или червена светлина и специален звуков сигнал.

Чл. 91. (1) Моторни превозни средства със специален режим на движение са автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно светлинен сигнал с проблясваща синя и/или червена светлина и специален звуков сигнал.

Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:
6.който не осигури път за безпрепятствено преминаване на превозно средство, сигнализиращо със специален звуков и специален светлинен сигнал, или на съпровожданите от него превозни средства.



Линейка само със сирена си е участник в движението като всички останали и не може да минава на червено.Скорост на аудито...висока,висока....колко да е висока...на 50 метра преди светофара е РПУ-то.На същия булевард!И точно там има една уличка,в която редовно има патрулка с радар нощем.Съответно-и да кара някой над ограничението,идвайки от Арена...при РПУ-то вече е намалил...Освен това се пресича трамвайна линия на"К.Величков".След линията започва зоната за видеонаблюдение.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от PcMan » 24 юни 2011, 16:25

Да с такова ауди точно с 50 е карала S_C, очевидци твърдят, че е минала на жълто. Знаем как се минава на жълто (рядко или почти никога, поне 1 път сме го правили, да се изсилваме с над 50 отдалеч като видим зелено - груба грешка на опасна точка като кръстовище) ? С 20 ?
Като гледам удара и как е хвръкнала линейката, точно с 50 е карало аудито. :shock: Това и без спирачен път с 50 няма да изхъврли тежка голяма линейка така жестоко, и абсурд ауди странично в линейка с 50 да има такива щети(аудито), особено с тежко, не толкова старо ауди. И това при положение, че не е реагирала със спирачки! Тъй като с хубави такива от 50 до 20 е мигновено при скока в/у тях, особено на сухо с ауди с гуми 285 сигурно. Ако има следи от гуми от страната на аудито, забравяме за 50 на момента, поне 80 за засилката да хване светофара. Отделно го има момента с липсата на светлини от стр. на линейката, но за 50 никой не може да ме убеди, че го е спазвала(какичката в аудито).
Дано всички пострадали се възтановят напълно!
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от S_C » 24 юни 2011, 17:33

За да не стават грешки...ето това е кръстовището:
Линейката се движи успоредно с трамвайната линия.

Пострадалият билборд е този в най-дясната част на сниката,до дървото с жълтия цвят.

http://v2.cache8.c.bigcache.googleapis. ... _counter=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от la4o » 24 юни 2011, 19:58

Доста по-логично е да е била само със светлинен.

Наблюдавам линейките и съм сигурен, че съвсем умишлено гасят сирените особено през нощта. Реално се движат по булеварда само със светлини, а като наближат кръстовища "бипкат" със сирените. Аз живея на място, на което ако не постъпваха така нямаше да може да се живее :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от HACKO » 24 юни 2011, 23:34

Доста голямо кръстовище със добра видимост. Нощем проблясъците на буркана се виждат отдалече и не само директно от буркана а и отражението по сградите. Така че силната музика не може да е оправдание. Няма практика да се кара само на сирена, нощем се кара само на светлини а сирената се включва само при нужда или при наближаване на кръстовище и то не преди всяко.
Знам какво пише в закона, но все пак хората искат да спят, ако колите със специален режим спазват написаното до запетайка, точно тези дето умуват какво без какво не важало ще ревнат с пълно гърло още след първата линейка, която мине покрай тях. Сега не ми се рови из закона но по спомен имаше и член, който забранява звуковия сигнал и шумните МПС след 22часа.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от S_C » 25 юни 2011, 00:31

Именно.Има нещо не съвсем наред в тая история,но всички скачат по интиуция срещу най-леко пострадалия.
Ето го пак същото кръстовище,но вече гледано от позицията на тази с аудито...Точно това е виждала мадамата пред себе си,но от съседното платно.Това на снимката е за ляв завой.
http://www.panoramio.com/photo/9742056" onclick="window.open(this.href);return false;

А тук е същият булевард,в другата посока.Синята сграда е РПУ-то.До него е пожарната.Аудито се движи в тази посока,в която на снимката няма коли-празните три ленти.
http://v1.cache2.c.bigcache.googleapis. ... _counter=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от PcMan » 25 юни 2011, 10:58

На снимката с "видимостта" която е имало аудито да добавим, че има и периферно зрение и снимката е силно заблуждаваща ако съдим по нея, достига до 180градуса периферното :!: Ако нещо свети от ляво/дясно, и то силно през нощта, няма начин да не се забележи, освен ако не си оправям косата в огледалото за задно, на кръстовище. Има прекрасна видимост, огромно кръстовище.
Абсурд линейка в София да мине на червено без светлини и то през нощта без светлини!! :shock: И то с голяма скорост. Линейките като ще пресичат на червено дори намалят, трябва да е напълно луд да мине ебз светлини бързо, според мен са си били включени. И вероятно не е пресичал бързо (никога не съм виждал на червено да мине бързо линейка), просто каката е карала бързо и е гледала не знам къде..
Отделно ако аудито беше карало с 50, и двамата шофьори щяха да имат доста време за реакция, а удара е жесток и е карала по-бързо, нищо не може да ме убеди в обратното(за скоростта).
Изображение
Като това е 2 тона кола след удар в меката странична част на линейката, не челно, т.е. колкото повече щети, толкова по-мощно се е засилила какичката.
И пак не виждам как е била без светлини линейката, ако е бутнала 500лв на място може и така да са описали протокола. Тъй като до колкото разбрах това с невключените светлини на линейката тя го твърди, след като останалите са в безсъзнание и откарани, мъжа изписан вчера.. най-малкото той ще свидетелства за светлините, за да отива в затвора какичката.
Пострадалите при катастрофата с линейката все още с опасност за живота
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от HACKO » 25 юни 2011, 12:10

Снощи след като бях написал мнението си, гледах повторение на "код криминално", та там съобщиха че детето и майката са добре и като фон бяха пуснали запис по време на огледа на ПТПто. Светлините на линейката все още си работеха, надали на шофьора на линейката му е било до това да включва светлините след катастрофата, звуков сигнал по това време предполагам че не е имало.

П.П. Искам да уточня, че не вземам страна по казуса, просто изказвам какво си мисля, нито познавам мястото нито съм запознат със конкретната ситуация.
Инак е ясно и двамата водачи ще получат Актове по ЗДвП.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от ЯЛТА » 25 юни 2011, 16:36

Професионално ще ви кажа чи линейка може да си минава на червено, пембено ако искате, НО когато се увери шофьорът ча са ГО забелязали, а в 04.10 ч. едва ли е очаквал да има някой по пътя,-това е почти сигурно тъй като аз самият съм работил доста години само нощно време. Но както и да е, в нашата държава никой не търси истината, просто са доволни че имат-ВИНОВЕН.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Яким » 05 юли 2011, 12:27

Онзи ден сутринта към 8 и нещо, баш у големия дъжд, един младок как се въртя на пътя точно пред мен ... като детска играчка направо. бая си поочука бронята ама май с това му се разминанакрая спря в най дясната лента до стената с предницата на зад но на момчето вътре нищо му нямаше. Аз, добре че карах по- бавно та да мога да намаля и да го заобиколя, че ако бях по-близо щеше да ме отнесе и мен.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cossy » 26 юли 2011, 23:35

Четирима души са загинали намясто при тежка катастрофа по пътя между силистренските села Проф. Иширково и Брадвари, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

Товарен автомобил "Ивеко", шофиран от 47-годишен мъж от София, се отклонява от лентата си за движение и се блъска челно в насрещно движещия се лек автомобил "Опел Кадет". Инцидентът е станал снощи около 1,45 часа.

Намясто загиват 23-годишната шофьорка на колата и возещите се с нея мъже на 39 и 68 години и жена на 71 години.

Всички загинали са от село Брадвари.

Срещу водача на товарния автомобил е образувано досъдебно производство.
http://www.dnes.bg/slideshow.php?id=3575" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
Rider
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 07 юни 2011, 15:27
Модел на автомобила: Mondeo MK1 '95 hatchback 1.8 TD
Местоположение: Благоевград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Rider » 31 юли 2011, 23:40

HACKO написа:Снощи след като бях написал мнението си, гледах повторение на "код криминално", та там съобщиха че детето и майката са добре и като фон бяха пуснали запис по време на огледа на ПТПто. Светлините на линейката все още си работеха, надали на шофьора на линейката му е било до това да включва светлините след катастрофата, звуков сигнал по това време предполагам че не е имало.

П.П. Искам да уточня, че не вземам страна по казуса, просто изказвам какво си мисля, нито познавам мястото нито съм запознат със конкретната ситуация.
Инак е ясно и двамата водачи ще получат Актове по ЗДвП.

Аз съм работил на разнообразни места (включително при тенекиджия) и от скромния си опит (3 год и половина) мога да кажа че кола като линейката усилена с допълнителни греди в "меките" странични части няма как да се сгъне при 50 километра. Просто няма такава опция (не и до такава степен) все пак тя е допълнително усилена точно с цел предпазване при страничен удар.
2 cray 2 be real person

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от nikolovvd » 03 авг 2011, 13:24

Ето как води войната с неправилно паркираните автомобили Кмета на Вилнюс!
http://www.youtube.com/watch?v=V-fWN0Fm ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

Къде е Фандъкова да вземе пример? :D:

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Gattuso » 03 авг 2011, 18:37

Хахахаха :D :D Тя докато мачка коли през това време някой може да смачка нея. Все пак това е България :!:

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Polly » 05 авг 2011, 10:10

Дойде ли август става страшно: :(
http://dnes.dir.bg/news/peshehodtzi-tro ... 06601?nt=4" onclick="window.open(this.href);return false;
Среднощна гонка на Ауди и БМВ уби двама на тротоар
Двама пешеходци загинаха тази нощ при пътен инцидент на бул. „България" в столицата. Шофьорите, управлявали бясно движещите се коли, не са арестувани, допълниха по-късно от СДВР. Те са на свобода заради проверка дали техническа неизправност не е причинила излизането на колите от платното. Една от версиите, по които се работи, е надпреварване с автомобили, съобщиха от МВР. Към 1 часа днес през нощта лека кола „Ауди А4" със софийска регистрация, управлявана от 23-годишен младеж, се движела по бул. „България" в посока от бул. „Академик Иван Гешов" към бул. „Гоце Делчев". В района на спирката на градския транспорт на пл. „Ручей" аудито и „БМВ" със софийска регистрация, управлявано от 21-годишен, се блъскат. По първоначална информация колите са се ударили странично, излезли са от пътното платно вдясно и са помели двама пешеходци, които били на тротоара - жена на 39 години и мъж - на 34 години. Жената е починала на път за „Пирогов", а по-късно и мъжът - във ВМА. Ударът е бил толкова силен, че намиращо се край булеварда дърво е било направо отсечено.
По тротоара, на който загинаха двамата пешеходци, има дълъг спирачен път, попилени са и кошчета за боклук, съобщи Би Ти Ви.
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от cossy » 05 авг 2011, 14:00

При поредна тежка катастрофа загина 18-годишен младеж, а 15-годишно момиче е в тежко състояние в болница, съобщиха от полицията.

Този път инцидентът е станал вчера около 22,45, когато 23-годишен шофьор на "Ауди" решил да изпробва възможностите на колата си на пътя Батак–Цигов чарк.

Той подкарал автомобила с бясна скорост, загубил управление и помел движещите се по банкета младежи.

Екипи на „Спешна помощ” транспортирали и двамата пострадали в болница в Пазарджик, където констатирали смъртта на момчето.

Момичето е настанено в ортопедично отделение с множество тежки контузии и с опасност за живота.

Шофьорът е тестван с „дрегер”, като уредът отчел 0,48 промила концентрация на алкохол. Взета му е и кръвна проба за лабораторен анализ.

На местопроизшествието е извършен оглед, образувано е дознание.
Двама пешеходци загинаха, след като бяха пометени от две леки коли на бул. „България“ в столицата около 1 часа тази нощ, съобщиха от МВР.

Загиналите са мъж на 34 години, който е починал във ВМА, и жена на 39 години, която е починала на път за "Пирогов". По време на инцидента хората са се намирали на спирка на градския транспорт.

Две коли с марка БМВ и Ауди са се движели една след друга по булеварда в посока от бул. „Иван Евст. Гешов” към бул. „Гоце Делчев”.

По първоначална информация БМВ-то се е движело с бавна скорост, но покрай него профучало аудито. Двете коли се ударили странично, излезли от пътното платно, забили се в тревните площи и помели хората на спирката в района на площад „Ручей“.

Аудиото е управлявано от 23-годишен шофьор, а БМВ-то – от 21-годишен младеж. Двамата шофьори не са пострадали, а дрегерът не е отчел алкохол в кръвта им.

Работата по случая продължава за изясняване на механизма и причините за възникналото произшествие. Назначени са експертизи. Направен е оглед на местопроизшествието и на двата автомобила.
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от ЯЛТА » 09 авг 2011, 14:37

Тежка катастрофа в столицата по чудо се размина без ранени и жертви.

Трамвай приклещи между автобус и себе си автомобил "Пежо".

Инцидентът е станал сутринта на улица "Кракра" пред Дом на културата "Средец".

Очевидци разказват, че лекият автомобил е направил опит да изпревари спрелия автобус, но не видял засиления трамвай зад него.

Френският автомобил е тотално размазан, полицията разследва обстоятелствата около тежкото ПТП.
http://www.dnes.bg/sofia/2011/08/09/tra ... ejo.125967" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Войната По Пътищата

Мнение от Yamato » 09 авг 2011, 14:52

ЯЛТА написа:Тежка катастрофа в столицата по чудо се размина без ранени и жертви.

Трамвай приклещи между автобус и себе си автомобил "Пежо".

Инцидентът е станал сутринта на улица "Кракра" пред Дом на културата "Средец".

Очевидци разказват, че лекият автомобил е направил опит да изпревари спрелия автобус, но не видял засиления трамвай зад него.

Френският автомобил е тотално размазан, полицията разследва обстоятелствата около тежкото ПТП.
http://www.dnes.bg/sofia/2011/08/09/tra ... ejo.125967" onclick="window.open(this.href);return false; Има и снимка.
Това ако е "тежко ПТП", си пожелавам такива да са най-тежките. Тежко е да си журналист в България

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта