Как се прецаках, не е истина!

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Как се прецаках, не е истина!

Мнение от nikolovvd » 02 авг 2007, 16:13

Прибирам се миналата Събота от почивка и ми светна индикацияна за износени накладки.
Викам си - "Ще изкара още някой километър градско!" и ето днес съм с нови накладки.
И нали си обичам колата следя ония кво правят и да ми върнат старите накрадки. Кога погледнах старите накладки те имат още 6-7 мм феродо по тях. С моето каране по 10 000 км на година щяха да ме изкарат още 2 години.
И сега 135 лв. назад, но с нови накладки. Какво да се прави, като до сега никога не съм сменял накладки. Стила ми на каране е такъв, че продавам колата преди да са свършили накладките.

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 02 авг 2007, 16:20

Ае, не си се прецакал толкова, защото на мен пък веднъж ми се счупиха накладките. Имаха още хляб, ама на. И останах без спирачки. Ами ако се беше случило на пътя Варна - Бургас?? Сега щяхте да ми правите помен. Ае 135 лв. Прежали ги в името на сигурността.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Re: Как се прецаках, не е истина!

Мнение от demiro » 02 авг 2007, 17:05

nikolovvd написа:......
А то кво,спирачната течност ли ти беше намаляла? :(
Изображение

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от madboy » 02 авг 2007, 17:11

Някой път кабелчетата се прежулват и опират на маса. :idea:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Overclock
потребител
потребител
Мнения: 358
Регистриран: 15 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 1,8TD, BMW 316 96'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Overclock » 02 авг 2007, 21:42

Изобщо не трябва да те е яд!Феродото старее, изпича се и в един момент вече за нищо не става.Може двигатела ти да не е наред, но спирачките трябва да са перфектни!Незнам на колко км. са ти старите накладки, но както не са били износени да не са от тези "марковите" дето изяждат дисковете.


Ти виж аз как се прецаках:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... a3095af6a8" onclick="window.open(this.href);return false;
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 03 авг 2007, 09:36

Тези които ме познават, знаят че колата я поддържам в перфектно техническо състояние и затова й имам пълно доверие. Това, че външния вид буди съжаление въобще не ме притеснява.

След смяната лампата изгасна, което мисля е нормално и редно (няма късо или друга нередност по ел.инсталацията), но си мисля че хората правилно са преценили кога да светне лампата. Май ние не сме свикнали да правим смените по книга. Поради това и у нас има толкова много гуми ІІ-ра ръка, които на запад ги изхвърлят при 3 мм грайфер, а нашите хора ги купуват на символична цена и ги продават по 25-30 лв.

Накладките трябва да са на 30 000 км. защото не са сменяни в БГ от 22.07.2001, когато я купих от автокъща на Форд в Германия с TUV до 2003, което показва сериозно отношение от страна на гарманеца.

Спирачките ги ползвам рядко. Просто си преценявам ситуацията пред мен и спирачките ги употребявам под 5-10 км/ч за спиране на светофари, кръстовища или паркинги. Изключения правя в три случая - когато карам в София, спускам стръмен наклон (2 тона трудно се удържат само на скорост) и при екстренни ситуации (за избягване на ПТП)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта