Новото Мондео - пълно разочарование

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 17 яну 2008, 15:22

...
Последна промяна от debug на 17 яну 2008, 15:44, променено общо 2 пъти.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 17 яну 2008, 15:32

Колега hofman4o, като за начало погледни в книжката "съвети за управление" (мисля 204 стр.), описано е и за двигателя-до 1500км да се въздържаш от високи скорости и обороти, и да сменяш своевременно на по висока предавка, да се въздържаш от екстремно спиране първите 150км при градско каране и 1500 по магистрала и т.н. После попрочети някоя и друга статия за дизелите (говоря за Форд въпреки, че едва ли алгоритъма на другите производители е много различен) и ще разбереш, че първа е само за потегляне (колкото да не е на втора), при ІІ се усеща ускорението, но слабо, и голямото "дърпане" е от ІІІ . Съединителят зацепва остро, така че трябва да подаваш в момента газ, да не я загасиш, но и да го отпуснеш, та да не мирише на феродо. При двигател с Макс.в.м. 1750-2240 об/мин. и Макс. мощност при 4000 об./мин няма кой да търсиш след 5000 об/мин.- всички са си тръгнали. Сравни и характеристиките на двигателите- напр. Мондео МКІІІ 2.2 TDCi 0-100км. 8.7сек./60-100км. 11сек.; Мондео МКІV 2.0 9.3сек./8.5сек., подобрението в "пъргавината" е очевидно. Сравни го с конкурентите и ще видиш къде са му "+" и "-"-те, да возията му е по-твърда,шумоизолацията може да е по добра,по вътрешен лукс сигурно отстъпва на Пасат да речем, но за сметка на това е можеби с най-доброто поведение на пътя като стабилност, информативност на упралението и влизане в завои, благодарение на окачването.Като комфорт на шофьорското място още МКІІІ е доста по напред и т.н.
Извинявам се за "лекцията" попреписана от тук-от там, но на мен това ми първият TDCi двигател и за 3700км. не съм имал никой от проблемите ти, напротив-и динамика и спирачки и комфорт и поведение на колата са много добри, меко казано. А как взема баирите, не е истина. Опит с Мондео като твоето имам само от каране до ЕлинПелин и обратно, и да ти кажа стрелката на няколко пъти я закарах над 200 с очевидна лекота, а като седнах във Фокуса след това за момент се почувствах години назад.Та не е Мерцедес, но определено е "моят влак", и да ти кажа никак не ми се слиза от него. А и за цената на "билетчето" се чувствам много добре и приемам проблемите, които несъмнено ще има.
Поздрави!
P.S.Давай с малко повече уважение, никой от хората тук не изкарва кинти от реклама на Форд, не ти е продал колата, която караш, и вервай ми нито ще ти я смени, нито ще ти я ремонтира безплатно, така че не се хаби! :D

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 17 яну 2008, 15:34

На мена ми стана смешно - такъв Форд-патриотизъм, сякаш имате акции във фирмата. :P

аз от моето старо мони съм си доволен... за новата не знам един куп пари за ламарина дето ще раждясва на улицата няма да дам докато мага да карам възможно най-ефтините коли.

BTW без да визирам конкретния случай, но за да постигнеш максималната скорост на една кола ПЪРВО трябва да я вкараш в обороти и да не и даваш да паднат. С галене на педал не може да я достигне.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Новото Мондео - пълно разочарование

Мнение от HACKO » 17 яну 2008, 16:13

hofman4o написа:Колеги здравейте,..........

Друго голямо неприятно нещо - на наклон колата не може да тръгне, абе няма сила.гасне, ръчни, форсиране , мерише на съединител.В началото си мислех че не съм свикнал със съедитнителя.Ама като станаха 20-30 такива случая май не е от навика.Мой приятел има служебен S-MAX, вика същата работа, на наклон се тръгва само от 5000 оборота!!! и т.н.А бе все едно някой курсист се учи да тръгва на наклон.*ЦЕНЗУРИРАНО* производителна на автомобили!
...................
Е съжалявам ама това е първия и последен ФОРД който ще си купя или карам!
И пак повтарям всичко това сие лично мое мнение, базирано на преки сравнеие с нови коло които съм карак от същия клас.
Поздрави и със здраве.
Това да ви е познато?
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
debug написа:WF0GXXGBBG7J85463 - Microcat 05.2007 не харесва този VIN.
Харесва този WFOCXXGBBC7J85463, може би има грешка при преписването 3ти символ е О а не 0, 4ти и 10ти са С вместо G. Само че със C излиза купе две врати, а със G не разпознава вида на купето.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 16:14

В МФ не ги интересува.записват ти час , колата остава там и оня пушат цигари, пят кафе и говорят за ланския сняг.
Работата ми е такава че нямам излишно време да обикалям в сервизи.Търсил сам мнoгoкратно шефката на центъра в Младост г-жа Вaся Колева, никога не успявам да взела във връзка с нея, няма я на работното и място.То като шефката им е такава какви да са работниците.
Абе явно аз съм случил на кофти екземпляр

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото Мондео - пълно разочарование

Мнение от vlad » 17 яну 2008, 16:28

HACKO написа:...Харесва този WFOCXXGBBC7J85463, може би има грешка при преписването 3ти символ е О а не 0, 4ти и 10ти са С вместо G. Само че със C излиза купе две врати, а със G не разпознава вида на купето.
С VIN-а може да има проблем при разпознаването, и моят дава грешка, а в програмата на МП си излиза правилно.
*00118*
Ако някой може да опита с моя WFO4XXGBB47C86720 ще съм благодарен. Да разведрим малко темата :D

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 17 яну 2008, 16:49

hofman4o написа:В МФ не ги интересува...
При толкова пари дето даваш трябва да ги скъсаш от мрънкане за тези проблеми. Опитай в Люлин.

dodi
потребител
потребител
Мнения: 436
Регистриран: 17 фев 2007, 21:42
Модел на автомобила: форд сиера,форд фиеста(Мк2 турбо),форд мондео 2.0 16V
Местоположение: Гео Милев
Status: Извън линия

Мнение от dodi » 17 яну 2008, 22:58

колегата с (проблемното мондео),без да се сърдиш но аз мисля че това мондео си го виждал само на изложението а и само там си сядал в него,а можеби си ходил в МФ да ти кажат лизинговата схема и си преценил че не става за твоят джоб,не ни обиждаи аз познавам хора които карат коли за по 100000лв пък живеят под наем ,налягаи си парцалите и не обиждаи на тема коли и то с марката форд във форд форум и то клуб,не обиждаи хората че карат стари коли защото съм убеден че ти караш някои разгнил кадет на 20 години ,но те друса комплекса на неудачника и се чудиш куде да го избиеш ,спри да обиждаш съфорумците по наи обидният начин на тема коли и финансова възможност,а ми се струва че писа че си инженер ,ако е истина,като колега ти го казвам,не ти прави чест

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Новото Мондео - пълно разочарование

Мнение от debug » 17 яну 2008, 23:00

vlad написа:Ако някой може да опита с моя WFO4XXGBB47C86720 ще съм благодарен. Да разведрим малко темата :D
Заповядай

Изображение
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото Мондео - пълно разочарование

Мнение от vlad » 17 яну 2008, 23:27

debug написа:
Заповядай
Мерси debug.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 17 яну 2008, 23:51

Като се позачетох из нета на колегата hofman4o колата може би е произведена след 05.2007 и затова Microcat-a не я познава. Очевидно декодерът му работи за коли до съответната версия на програмата. Най-новата, която открих, е от 07.2007 - пуснах линкове в раздел "Софтуер". Rapidshare за съжаление... Нека не го обвиняваме несправедливо, нормално е да е ядосан след преживяванията си. Просто не са тук хората, които могат да му помогнат.

*00118*
Vlad, за нищо... дано на английски да е ОК.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 17 яну 2008, 23:58

Екстра е! :D

Потребителски аватар
impresa
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 04 юни 2006, 20:18
Модел на автомобила: E46 330Ci 231hp / E92 335d 286 hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от impresa » 18 яну 2008, 00:43

http://www.btinternet.com/~madmole/vindecoder.html" onclick="window.open(this.href);return false; септември 2007 според този декодер :D

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 18 яну 2008, 08:15

Dodi, за твоя коментар No comment, просто ме разби :
И за тия твойте приятели с коли за по 100 000 лв. и живеещи под наем..........а кажи им че нема такива други дебили ахахахаа

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 18 яну 2008, 08:48

Hofman4o може ли да ти дам един съвет!Без да се засягаш или да реагираш бурно както по-горе(аз за това и млъкнах по темата и я следя само).Значи вземи вдигни малко шум около твоята кола и пиши директно на Господин Хюго Пфое в Германия а също така и във читателската кутия за оплаквания на Ауто Билд.Те със сигурност ще го забележат и сложат в статистиката.Та на Господин Пфое можеш просто да му споменеш че не ти се обръща никакво внимание от страна на Българските му партнюри и за това занимаваш директно него.Ако не си се сетил досега за това надявам се да съм ти бил полезен!

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 18 яну 2008, 09:03

А тоза писмото е интересна идея, трябва да я задействам следващата седмица. :!:
А на всички които казват че отреагирам остро - абе хора защо не си продадете жилищата, вземете жената и детото, и си намерете една квартирка под наем.След това с кинтите от продажбата на имота, ходете и си купете някаква скъпа и лъскава кола...........Продължението от вас :))

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 18 яну 2008, 10:27

Аз мисля че споменах в по-горните постинги какво ми е мнението по въпроса със жилищата.Разумен човек това дето го предлагаш няма да го направи освен ако няма няколко жилища и да се чуди какво да ги прави.Освен това мисля че колата не ми е главната цел в живота(поне на мен) особено скъпата и лъскава,но на хора като теб дето са успяли в живота мога само да им сваля шапка и да се възхищавам.Та кой както реши така живее!
P.S:Изглежда нашия форум трябва да го прехвърлим в саита на imoti.bg:).Освен здравето няма нищо по-ценно от земята и имота и за това ако са си твой просто по-добре ги задръж за себе си или децата си!

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото Мондео - пълно разочарование

Мнение от MegatroniC » 18 яну 2008, 10:36

Открийте разликите :D
hofman4o написа:..... Говоря за дизел все пак, който е карал нов дизел, знае каква тяга има на първа и втора.
Друго голямо неприятно нещо - на наклон колата не може да тръгне, абе няма сила.гасне, ръчни, форсиране , мерише на съединител.В началото си мислех че не съм свикнал със съедитнителя.Ама като станаха 20-30 такива случая май не е от навика.Мой приятел има служебен S-MAX, вика същата работа, на наклон се тръгва само от 5000 оборота!!! и т.н.А бе все едно някой курсист се учи да тръгва на наклон.*ЦЕНЗУРИРАНО* производителна на автомобили!
hofman4o написа: Здравейте колеги,
от скоро притежавам стило - 1.9 JTD / 115 hp
колата ми харесва, но за съжалени ми прави малки ядове и сега ще обясня за какво става дума:
В диапазона до около 2800 оборота, почти няма мощност - не може да потегли, сякаш се опитваш да тръгнеш от 4 предавка примерно.При натискане на съединителя и форсиране до към 5000, нещата се оправят, но временно.Ако караш на мръсна газ всичко е ОК, но за нормално шофиране, примерно на 3-та с 50 км/ч няма никаква реакция при натискане педала на газта.Всичко това е свързано с отделяне на огромоно количество черни пушаци от ауспуха.
От време на време на таблото свети една червена лампа (прилича на двигател или нещо такова, под лампичката за фарове)., а на борд компютъра пише Engine fault и се появяват две ключета.Преди да се появи този проблем двигатела просто мъркаше, а сега като карам ръмжи здраво и имам чувство, че някак си се мъчи.
Колата постоянно е на диагностика във Вантотрейд, момчета там се опитват да разберат какво е, но нещо и те за момента май не знаят какво точно става, въпреки че са се заели сериозно.Сменихме дебитомера с чисто нов и сега е малко по добре от към пушек и мощност, но проблема си остава.Ако искаш да тръгнеш от баир, просто форсиране до към 4000 оборота иначе забрави.
Иначе си държи 210 по магистралата без проблем, обаче тези простотии, които ми създава направо ме вбесяват.
Много ще съм благодарен ако някой даде мнение или се е сблъсквал с подобен проблем.
Поздрави!
Познато ми е нещо :)
Хммм карането на кола не е като играенето на Counter Strike по разни кланове :wink:
Изображение

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 18 яну 2008, 10:52

еми да , кола втора употреба.............
само че смениха някав датчик, въпреки че им беше трудно да разберат за какво иде реч и в момента въпросната кола работи безотказно за разлика от форд-а.
Само че на този Фиат аз не знам кой подред собственик съм, ама факта е че колата е перфектна в момента и е работно муленце.А и цената не е като на форда.:))
А форда си ..... e кенеф.И не само моя форд.


Имаше некав форум за тойота, и там некви сектанти.Там бех писал че са спестили лампички в копчетата за страничните огледала, и кво от това.Ама авенсиса ми е на светлини години по напред от форда - във всяко едно отношение.А са в един клас....
А контър стрике кво лошо има че съм играл по некви кланове, аз като имам време още по някой път разцъквам..макар и доста нарядко вече... ???
Кажете за имотите де - що не си продадете жилищата и не се качите на лъскави коли.
Добре бе тука нема ли някой с такова мондео да напише некакви мнения, или всичките сте с некви раздранкани фордове от времето на пубертета ми???
А ако знаете поне малко чужд език, ходете по чуждите форуми да видите мнението з ановто мондео,
Да ще оплювам неща които не ми харесват / никъде не съм ви карал да плюете по форд, казвам си мнението / , ще си гледам семейството, ще си цъкам контра, ще си карам нови и съвременни коли, а на вас пожелавам джип X5 пред панелката..... и жилище под наем.
Последна промяна от hofman4o на 18 яну 2008, 11:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 18 яну 2008, 11:08

Ти май притежаваш всички модели коли които има на пазара?
Да не би да става въпрос за Need For Speed ? Само там се тръгва със обороти 3000-5000.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта