Новото Мондео - пълно разочарование

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 11:22

А този номер на рамата, там долу на предното стъкло ли стои, къде.Защото на предния джам има мисля неклъв дълъг номер, ама ако требва да се ровя в таящ мръсотия под предния капак нема да стане зимата:)
Сега ще го пусна

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 17 яну 2008, 11:25

Микропроцесорите и софтуерът не са сред любимите ми теми, но мисля, че колкото повече навлизат те в автомобилостроенето, толкова повече ще са случаите, като описания от hofman4o. А майсторите в МП ще гледат все по-умно...нема тел, нема клещи...егати колата...
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 11:35

Значи това е некъв номер от долния ъгъл на предното стъкло:

*WF0GXXGBBG7J85463*

Третия симбол не знам дали е нула или О.

Ако пича който не вярва за мондеото, все още не му се вярва, го очаквам да дойде, да му покажа договора за лизинг, да си получа 5000 -те хиляди лева, та белким му се поверва че и марката на неговата любима кошница може да се разваля, пък и макар изкарана от магазин.Пък ако иска ще си покажа и дипломата , та белким му с еповерва че не съм некъв инжинер, или там некъв ник такъв.
И още нещо: по преки наблюдения върху мои познати и приятели, колеги ит.н., установявам че повечето българи говорят за личните си коли като за съкровища, които не се равалят.Колата която притежават е най-истинската марка.В момента щом я продадат и започват да говорят как предижната им кола била, дърво, това се разваляло. онова дефектирало о не знам си кво още.Случайно д ане излезат аблъци че са си купили нещо куцо.Ама то човек откъде може да знае...............................

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 17 яну 2008, 12:07

hofman4o написа:А този номер на рамата, там долу на предното стъкло ли стои, къде.Защото на предния джам има мисля неклъв дълъг номер, ама ако требва да се ровя в таящ мръсотия под предния капак нема да стане зимата:)
Сега ще го пусна
Пич, това изречение изразява целия ти проблем, докато за тебе под капака има само мръсотия и совалка да си купиш пак ще имаш проблеми. Кола под 4000км си я натиснал да търсиш максимална скорост, естествено че няма да я постигнеш. Във инструкцията на всяка кола си пише да не се натоварва д-ля максимално по време на разработката (познай защо). Производителите обаче са предвидили и такива като тебе и са сложили ограничител.
Върви най добре си купи Голф2, гарантирано вече му е махнат ограничителя и всички производствени дефекти са отстранени и ще може да го караш с 250. Не ни занимавай с глупости!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Nescafe
потребител
потребител
Мнения: 196
Регистриран: 13 ное 2005, 15:10
Модел на автомобила: Ford Capri Ford Scorpio
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от Nescafe » 17 яну 2008, 12:12

Леле ебати филма е тоя :lol: "Долу на стъклото" :shock:
Без коментар от моя страна да не се обиди собственика :lol:

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 12:29

бате е това вие проблема на повечето от нас българите- от всичко разбират а всъщност са една кръгла нула, и нищо не им се отдава и това личи по целия стандарт на живот в страната.
Така мене ме интеруса , сипвам нафта и се движа, какво има под капака, дали ремъка бил с 2 или 3 болта или дали филтъра е кръгъл или квадратен въобще не ме интересува.
Понеже тука повечето са философи и повечето гении разбирачи /всъщност като толкова добре знаят всичко защо карат некви кошници не знам си чия подред употреба/ изрично съм питал като си взех колата от Мото-фое за щадящо каране и там ми казват Форд няма изискаване за такова нещо, по ваш избор, колко и да я натискаш тая бракма тя като не може да върви не върви.Освен това никъде подобно нещо не го пише и дори и в книжката за експлоатация.
Слабо ме интересува какво мислите за мен, аз тоя форд като му свърши лизинга, няма да го притежавам повече, а може и по-скоро, а пък вие си вервайте във вашата истиска марка, и карайте там некви предмети, на които само в България все още им се вика автомобил, струващи горе долу колкото средно качествен часовник и си викайте форда е велика кола.Велика е само във на повечето от вас в комплексарски глави, мислещи че това което притежават е върхъ на сладоледа.

Потребителски аватар
Nescafe
потребител
потребител
Мнения: 196
Регистриран: 13 ное 2005, 15:10
Модел на автомобила: Ford Capri Ford Scorpio
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от Nescafe » 17 яну 2008, 12:37

hofman4o написа:бате е това вие проблема на повечето от нас българите- от всичко разбират а всъщност са една кръгла нула, и нищо не им се отдава и това личи по целия стандарт на живот в страната.
Така мене ме интеруса , сипвам нафта и се движа, какво има под капака, дали ремъка бил с 2 или 3 болта или дали филтъра е кръгъл или квадратен въобще не ме интересува.
Понеже тука повечето са философи и повечето гении разбирачи /всъщност като толкова добре знаят всичко защо карат некви кошници не знам си чия подред употреба/ изрично съм питал като си взех колата от Мото-фое за щадящо каране и там ми казват Форд няма изискаване за такова нещо, по ваш избор, колко и да я натискаш тая бракма тя като не може да върви не върви.Освен това никъде подобно нещо не го пише и дори и в книжката за експлоатация.
Слабо ме интересува какво мислите за мен, аз тоя форд като му свърши лизинга, няма да го притежавам повече, а може и по-скоро, а пък вие си вервайте във вашата истиска марка, и карайте там некви предмети, на които само в България все още им се вика автомобил, струващи горе долу колкото средно качествен часовник и си викайте форда е велика кола.Велика е само във на повечето от вас в комплексарски глави, мислещи че това което притежават е върхъ на сладоледа.
Ейй дришльо кво ми се правиш на велик в некъв форум а :twisted:
Точно за това, че не знаеш нито за ремъци нито за нищо ще ти светят лампичките по таблото. Една кола не се кара само да сипваш нафта или бензин и газ до ламарината :D Ти май си точно от тия хора. Като не ти харесва форума се изнасяй, никой не те спира :idea:
Като си толкова тарикат и богаташ, да си беше взел Х5 на изплащане чисто нов, а не тука да ни се оплакваш във форума с твойте малоумни проблеми.

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 17 яну 2008, 12:43

Човече явно си карък :twisted: и Майбах да си вземеш пак може в такова положение да се озовеш. Шефа ми си купи Е220 януари миналата година, изцяло по поръчка. До сега косата му двапъти е побеляла от разправии в сервиза за щяло и нещяло, още като я взе и на следвашия ден отиде в сервиза, за глупост ама я държаха 3 дена там и не решиха проблема а той един проблееем - не могат да му инталират софтуера за блутуута, после врътнали един телефон и немеца казал че явно са забравили да сложат вообще тази екстра, както и да е компенсираха го но продължава да си ходи по мъките човека. Но не е и тръгнал да плюе марката или реве по форумите.

А това че има много знаещи хора, които пък карат стари коли хич няма смисъл да го изтъкваш защото много добре знаеш какво е положението в татковината и не е редно по този начин да обиждаш :evil:
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 17 яну 2008, 12:44

Ако си беше взел Х5 щеше да има същите оплаквания, само че във форума на BMW.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 12:46

еми да, точно и ти си от комплексарите, щом за X5 ми говориш.
/ хубаво x5 мисля е около 180 000 лв., с разлика между цената на форда и бмв/ще си купя поредния недвижими имот или за една год. тези пари вкарани в оборота на фирмата ще донесат много повече отколкото в ламирина, която след 3 год. вече е морално стара., а имота си остава и ти носи само +
Ама ние българите сме велики само на приказки и позиорщина, за съжаление на нищо друго.
А иначе никой не искам да обиждам, само че се появяват некви хора, и почват д апишат по мий адрес некви работи, които форума цензурира и за какво, щото са по-велики от мен , еми хубаво и аз ми казвам за съжаление каква е действителността в България и какко им е положението и те същите пак наскачват по мен.
живи и здарви.
Ще карам кола за 180 000 лв. / дай боже всеки му/, когато годишния ми доход е поне 25 пъти повече от тази стойност., и когато устроя цялото ми семейство така че да бъдат независими.Иначе всичко друго е позиорщина.Който не мисли като мен значи влиза в оная графа на позиорите.Щото е смешно да живееш в люлин примедрно, или в красна поляна и да караш неква такава машина , а те такива бол./
Последна промяна от hofman4o на 17 яну 2008, 12:58, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от la4o » 17 яну 2008, 12:52

досега се въздържах...

карал съм мондеото... и не намерих никакви забележки относно динамиката... с електрониката съм съгласен че може да има проблем... Имаме човек от клуба със същото мондео и поне доколкото аз съм разговарял с него е изключително доволен от придобивката си...

като цяло не ми харесват коментарите нито от едната нито от другата страна...

моля, да бъдете колегиални един към друг... ако ли не... от темата ще остане спомена...

не забравяйте, че всеки има право на мнение и не би трябвало да се опитваме да наложим собственото... ако можеш да се защитиш - можеш... ако не - няма смисъл да спориш...

истината е някъде там...

Поздрави,
la4o

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 17 яну 2008, 12:55

hofman4o написа:...ще си купя поредния недвижими имот или за една год. тези пари вкарани в оборота на фирмата ще донесат много повече отколкото в ламирина, която след 3 год. вече е морално стара., а имота си остава и ти носи само +
Ама ние българите сме велики само на приказки и позиорщина, за съжаление на нищо друго.
лелелел колко мъкам има по хората :)
Мдаааа вече те разбрахме, на всеки хвърлей разстояние са се пръкнали фирмички като товята, защото няма нужда да мислиш и да си знаещ, достатъчно е да лъжеш и мажеш. Защото е много трудно в България на някой имащ средства да направи нещо смислено, нещо да произвежда и гради, щото изисква акъл, най е лесно да търгуваш и препродаваш. Лесно е да кажеш комплексар на някой защото е по беден от теб, ей такива най ги мразя. И не казвай "щом си знаещ и можещ що не спретнеш една фирмичка" може и да не го кажеш но ще ти отговоря, защото може и да имаш възможност но ако настъпиш конкуренцията и нямаш необходимите връзки си труп, няма закон в тая държава който да те защити. Аз пробвах на двапъти и то в нещо много по интересно от това да препродаваш имоти, и ако не бяха заплахите ....... :roll: та така.

Само ще те помоля нещо, като си купиш новото возило и изминеш първите няколко хиляди километра, да влезеш пак тук и да ни кажеш проблемите си с колата :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от TURBOTO » 17 яну 2008, 13:25

Колега виж какво ще ти кажа аз смятам,че резкия ти тон в момента е напълно излишен,обидите също,защото ако погледнеш малко назад в темата ще видиш,че почти всички хора тук си изказаха мнението с цел да ти помогнат и да ти дадат съвет за твоя проблем съвсем колегиално и приятелски.Такива клишета,че българите разбират от всичко(в което няма нищо лошо според мен),че сме кръгла нула сме ги слушали до болка така че си ги спести.Това което каза,че МП са ти казали,че колата няма нужда от никакво разработване и щадене в първите няколко хиляди км.според мен не е истина,просто няма начин да са казали такъв абсурд.След като имаш такива проблеми поинтересува ли се,потърси ли информацияза това дали някои друг се оплква от това и дали проблема не е в твоя телевизор преди да правиш генерални изводи за марката Форд като цяло.Помисли върху това и то много добре!!!
Изображение

hofman4o
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 31 окт 2007, 09:07
Модел на автомобила: New Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от hofman4o » 17 яну 2008, 13:43

Хора защом сте решили че аз съм виновен за това че форда е дърво , по причина че слабо ме интересува къде е вина - дали на стъклото или на гъза на баба ми,и затова че карам обикновено на 4-та предавка с около 50 км. и че веднъж когато колата е била на не знам си колко хил км. съм решил да видя колко вдига и съм бил на 6-та с почти 3000 об. при 180 км/ч. и по тазѝи причина форда се чупи явно с еоказва че форд е калпав като марка.Защото ако го подкарам душмански така както аз си знам, мисля че този автомобил ще се разпадне.
И това че оня смотан дилър г-н Караниотов ми каза че форд не препоръчват щадящ режим , и въпреки това педала на газта се гали, /защото на всичките ми останли коли пише в книжката 2000-3000 км. да се карат по леко/ аз пак съм виновен ОК, явно нещо ни се разминават представите за ново, качество, и нормално каране.

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от TURBOTO » 17 яну 2008, 14:02

И още нещо ако моята кола имаше такива проблеми каквито разправяш че има твоята нямаше да вися и минутка във форума и да приказвам колко са глупави всички,колко голямо дърво е Форд-а,колко ми е зле колата и как ще се разпадне всеки момент,а щях да преобърна всичко,щях да ходя навсякъде само и само да се намери решение на проблема ми :!: :!: :!:
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 17 яну 2008, 14:21

Като стана въпрос за комплексари, мисля че нещо грешиш.
Познавах един истинсни комплексар, защото:
Караше Мерцедес 600 с ................. газова уредба и
Живееше в Дружба 2 в .................. гарсониера.

Ето това е комплексар.

Да живееш в Люлин и да караш кола на 6-7 или дори 15 години си е съвсем в реда на нещата.

Апропо, а ти къде живееш?

П.П. Ако си навит можем да направим бартер с това от аватара. Качва Витиня с 180 и пита за още.

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 17 яну 2008, 14:42

Е явно Hofman4o го взе много навътре.Ама така де както реши човека!Така освен това пич съм доста далеч от това да преценям хората по колите кой бил комплексар и кой не защото видях малко свят и как другите хора оценят жизнения статус.Хич не се гледат колите щото един черен негър доста далеч оттук на един остров от т.нар Холандски Антили дойде ме взе с една раздрънкана Тойота заедно с един Хърватин та оня взе типично по Балкански да мрънка че колата била леш и нямала климатик.Оня обче супер спокойно отговори че колата за него е средство за придвижване и нищо повече и после ни показа къщата си дори ни покани вътре и каза че това и семейството му са най-важните неща.Та заеби ти тия комплекси и такива неща.Колата ми да върви там и да ме придвижва сигурно от А до Б пък има и по-важни неща от нея!
P.S:Та къщата на негрото беше един невероятен палат в който той живееше заедно със семейството си а Тойотата кучета я яли нека стой отвън и ръждясва ще си купи нова пак евтина и пак ще я изхвърли!

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от zar » 17 яну 2008, 14:51

Та просто това беше една история от моя живот която се случи наскоро и ти не си виновен за това че колата ти е излязла боклук.Просто може би за да не се набутваш можеше да си избереш нещо там по-качествено,което да не е дърво и вече разработено та да го настъпваш колкото си искаш!Има ги за тая цифра доста добри екземпляри дето са много по-качествени от Форд(кой знае колко ще са и те ама).Но пък да знаеш занапред че квато и кола да си вземеш въпреки мълчанието на дилъра за щаденето първите километри ти си ч пази и ако не вземе да върви след това тогава вече можеш да се оплачеш от нея!Също така типично е за всеки нов собственик на нова кола да очаква много от колата си но често очакванията ни си остават ненадминати.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 17 яну 2008, 15:02

WF0GXXGBBG7J85463 - Microcat 05.2007 не харесва този VIN.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 17 яну 2008, 15:13

Още преди обяд не го хареса, но си траем!

Що ни трябваше да дърпаме дявола за опашката с онази тема с BMW Х5.
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=15938" onclick="window.open(this.href);return false;
Ама тук мирише и на провокация.

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта