Да си внеса ли кола от Германия?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
gasoline
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 02 сеп 2007, 16:45
Модел на автомобила: Ford Sierra
Status: Извън линия

Да си внеса ли кола от Германия?

Мнение от gasoline » 06 мар 2010, 02:30

Здравейте! Заслужава ли си да си внеса кола от Германия, която има стойност 9-10 000 лв в България? Заслужава ли си разкарването и търсенето, като се има предвид големия избор на коли тук? Колко пари мога да спестя така? Чувам, че продавачите били склонни да свалят доста от цената...

Потребителски аватар
sangals
Потребител
Потребител
Мнения: 240
Регистриран: 25 ное 2007, 00:13
Модел на автомобила: KA 1 2006 1.3i 60 PS
Mondeo MK ІІІ 2.0 TDCI Ghia Clipper(комби) 2006
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Да си внеса ли кола от Германия?

Мнение от sangals » 06 мар 2010, 07:36

Много е относително,а и не ми се повтаря всичко което знаем за автоджамбазите-километражи,ремонти...а и всяка тяхна цена включва автовозното превозване и печалбичка някаква?!Така,че ако си там вече,по една или друга причина,си внеси някаква!Може да попаднеш на сервизна книжка,здрава кола а и нерядко комплект алуминиеви джанти с летни гуми които у нас вече са отделна стока!!!Това също ти сваля цената.А и чувството е по-друго,поне за мен! :D

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Да си внеса ли кола от Германия?

Мнение от а4о » 06 мар 2010, 09:44

Зависи и какъв автомобил искаш да закупиш-колко нов и на какви километри и състояние.Ако можеш да се оправиш в Германия с разходи под 1000 лева,тогава си заслужава.Иначе пътните разходи и документите по колата,а също така и твоите разходи обикновено надвишават тази сума.Казвам го от няколкогодишен опит.Може да се договори автомобил и по телефона в Германия,но ще ти го пазят 1 или 2 дни,през които ще бъде резервиран за теб(но не важи за всички обяви-особено за търговците),само за частни обяви.Аз съм превозвал автомобили купени по телефона от Германия срещу заплащане-цената е 1000 лева.Автовозите взимат минимум същата сума,но има някой "липси" след превоза,както казва колегата! :D

Потребителски аватар
gasoline
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 02 сеп 2007, 16:45
Модел на автомобила: Ford Sierra
Status: Извън линия

Re: Да си внеса ли кола от Германия?

Мнение от gasoline » 06 мар 2010, 11:42

В България съм и още не съм решил кога ще тръгна!
Отскоро има и еко зона в по-големите градове в Германия и колите, които замърсяват повече въздуха не могат да се движат в голяма част от тези градове. Това означава ли, че тези коли могат да се купят доста по-евтино или се заблуждавам?

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 49 госта