Мнение за Фокусите!

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от ЯЛТА » 13 сеп 2010, 16:09

Нямаме стандарт-Б.Д.С., за автомобили , за това е така , а ако си направим , вносителите пак ще си внасят , но кой ще купува ? Защо не препишат Английският стандарт примерно ,и тогава ела че гледай цените .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 14 сеп 2010, 11:04

Колеги, нямам нищо против развилият се спор, къде и как се произвеждат и дали за всички страни продукцията е с еднакво качество, та ако ще и 100 страници да се изпишат по спора, извън конкретните зададени от мен въпроси _friends_
В крайна сметка обаче, можете ли нещо да добавите по отношение на това, което точно ме интересува, т.е. впечатленията Ви от този модел. То на практика и едно или две мнения ми стигат, но а и ако някой друг сподели, ще бъде още по-добре...............или както е казал един анимационен герой: "Колкото повече, толкова повече" 8)

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от petkoff_pl » 14 сеп 2010, 11:22

Виж темите на тези хора те си обичат фокусите и подробно са си описали за техните коли
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 78&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 39&t=38257" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 14 сеп 2010, 12:20

Благодаря за инфото колега _friends_

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от ЯЛТА » 14 сеп 2010, 14:14

Dydo , Сократ е казал :"- Човече , ожени се , ако жена ти е умна и добра , ще бъдеш щастлив , ако е проклета и зла ще станеш филосов , и в двата случая , има полза " ! Така е и с колата , като си е твоя , и си я обичаш , си щастлив ! Фокуса е добър , с нов модерен дизайн , съвременни технологии и тн. Някога и да ти се стори , че си сбъркал , това са поправими грешки ! Успех и късмет ! :lol:
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от amdinside » 14 сеп 2010, 19:48

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... E%EA%F3%F1" onclick="window.open(this.href);return false;
Don't worry, be happy!

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 16 сеп 2010, 10:38

Май това Фокуса наистина си е голяма кола 8) За вече близо 800 разглеждания на обявата, никакъв интерес - и едно обаждане нямам. Е, то тези които са гледали, са търсили по марката Мерцедес, защото евентуално са имали интерес към такава кола. Малко вероятно е да са притежатели на Фокуси, с желанието да ги бартеросат :lol:
Ще почакам още няколко дена и направо трия обявата, няма какво да ми виси там да я гледат >:D<:

Потребителски аватар
todor.angelov
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 16 мар 2010, 14:56
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 TDCI '04
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от todor.angelov » 19 сеп 2010, 19:50

dydo написа:Май това Фокуса наистина си е голяма кола 8) За вече близо 800 разглеждания на обявата, никакъв интерес - и едно обаждане нямам. Е, то тези които са гледали, са търсили по марката Мерцедес, защото евентуално са имали интерес към такава кола. Малко вероятно е да са притежатели на Фокуси, с желанието да ги бартеросат :lol:
Ще почакам още няколко дена и направо трия обявата, няма какво да ми виси там да я гледат >:D<:

Ами да ти кажа, никога не бих сменил моя Фокус за Мерцедес...просто лично мнение...
Аз специално за моя Фокус мога да кажа, че е икономична кола, поддръжката не е скъпа, като имаш предвид, че колата е 10 годишна и я обслужвам в Мото Пфое...патил съм по други сервизи и да ти кажа...старото си Ауди го водех по разни гаржни майстори, но кола пълна с електроника не си е оферта...та моят съвет е, продай Мерцедеса и си купи Фокус, доста по- лесно ще стане от колкото да търсиш Бартер, а и като обиколиш няколко Фокуса ще можеш да си избереш, а за бартер колко Фокуса ще намериш? ;):
"Досистемниятадминистратор:
-Скапамисешпацията,какводаправя?"
Отговор:
"-На_напредналия_потребител_шпация_не_му_трябва!"

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 22 сеп 2010, 18:15

todor.angelov написа:
dydo написа: никога не бих сменил моя Фокус за Мерцедес...просто лично мнение...
Аз специално за моя Фокус мога да кажа, че е икономична кола, поддръжката не е скъпа
Ами аз това казах и на предната страница-избираш между практичността и кефа, който ти илиза по-скъпо, но на пръв поглед. Въпреки, че Фокуса според мен е кола не само практична, а си е и хубава. Иначе свалих обявата, няма да го заменям, камо ли продавам, но знае ли човек. Утре друго може да ми дойде като идея. Първоначално я пуснах ей така за проба, ама очевидно няма да стане и се отказах. Покарах три Фокуса-2 бензинови и един дизел. Прилични коли, стоят доста добре на пътя, абе въобще отзивите са ми доста добри. Все пак обаче, ако трябва да бъда честен, почувствах се, че все едно от генерал са ме понижили в лейтенант. Няма я тая возия, няма го това чувство, доста са нещата, ама карай.
Иначе между нови Мондео 4 титаниум и Е класа, много ще се замисля, дори да са на една цена.

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от peterpetroff » 22 окт 2010, 13:54

Focus е отличен автомобил. Карам 1.6 комби 04.1999-та от 5 месеца и мога да кажа само суперлативи за този модел.
Ако се чудиш за мотора, от бензиновите като че ли 1.6 е най-оптималния ваяриант- достатъчно мощен за това купе и в същото време доста икономичен. Аз правя извънградски разход от 5.5 при ср.скорост 100 км/ч.За 1.8 не съм чувал добри отзиви- не оправдава съотношението икономичност/мощнност. За 2.0-литровия мотор вече трбва да имаш спортни амбиции и да не жалиш пари за гориво, но за града е излишно лаком, но пък на магистралата ще си като със самолет. Комби 2.0 литра ще ти е почти невъзможно да намериш.Като цяло и трите бензинови двигателя са читави, здрави и с голям ресурс, харчат сравнително много масло, което е скъпичко (5W30- 25-30 лв/л). Моята препоръка е да се насочиш към 1.6 мототра.
Вида на купето: Комбито е с много товарен и обемен потенциал, практично е (става и като двойно легло за спане, стига не си повече от 185 см)
Сега, чисто визуално хечбека изглежда по-елегантен и агресивен в сравнение с комбито, но ако залагаш на практичността- категорично комбито е за теб. Между другото, формата на Фокус-комби, в сравнение със Астра, Голф и Меган от същото поколение е значително по-съвършена и изпипана. Единствено Пежо 307SW може да се конкурира като визия със Focus SW- това според мен.
Интериора е странен на пръв поглед, нестандартен, но ще останеш приятно изненадан от това колко добре обмислено и на място е поставено всичко- ергономията в интериора е на непознато за мен ниво.Другото което е интересно, че въпреки, че Фокус е един клас по-надолу от Мондео Мк.2 вътрешните пространства са по-добре изчислени и простора, които имаш във Фокус в никакъв случай не е по-малък отколкото при Мондео 2-ка (преди Фокуса имах Мондео 2 пак комби), вече като товарен обем Мондеото е с около 100-120 литра по-голямо.
Като поведение на пътя- удоволствие е да караш Фокус. Много стабилен в завои и при високи скорости, като залепен за пътя е (аз съм с гуми 195/60 15-ки), возията не е много мека, но това е за сметка на непоколебимата стабилност на пътя (при мен има и друго, че аз съм със заводско спортно окачване т.нар от VIN декодерите performance suspension) и за това да вози по-твърдо. Като здравина и технически замисъл не съм чувал за някакви подчертано слаби места на този автомобил. Моята кола е производство 04.1999 и то Валенсианска сглобка, малко след като се презентира комби-вресията на Фокус, но не съм заблязал някакви остатъци от детски болести и несъвършенства, както често казват, че не е добре да се взима кола от пъвата година на производство на модела.
Външно Фокус е странна птица- дизайна му е подчинен на течението New Edge.Визията му е такава, че или се влюбваш във формата му от пръв поглед, която е крайно нетрадиционна и особена или именно тази форма те отблъсква и придобиваш негативно впечатление към тази кола. Аз съм от първите- определено.

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от peterpetroff » 22 окт 2010, 14:27

Свестен Фокус можеш да намериш вече и за под 4000-4500, говоря ти за 1999-2000 година произведен внос от Италия примерно.Да, Фокусите държаха цена допреди година, но сега гледам, че масово ги вкарват (90% са от Италия) и цените им обяснимо започнаха да падат.
Регистрацията, застраховките и екотаксите в КАТ всичко ти излизат под 800лв. при всички положения. Каското на моята кола е 350 лв. годишно, което имаш опция да се плаща на части, така, че като удариш чертата общо можеш да ги докараш нещата до към 5000-5200лв. Ако успееш да продадеш Бенца за такава сума и разходите по продажбата да са 100% за купувача, се уреждаш с Фокус без доплащане. Голямия плюс в случая е, че ще можеш да си избираш читав Фокус колкото време ти е необходимо- по автокъщите има мнооого Фокусници-гробници, които се опитват да ти пробутат за едва ли не нови, така, че ще ти се очертае голямо търсене на нещо свестно. Докато при бартера този вариант със избора на кола е малко басов.Освен това сам виждаш какъв е интереса към подобен тип сделка- почти геврек, че пък и да се надяваш на късмет кандидата за бартер да ти предложи Фокус, който да ти допадне?! Обстоятелствата за съвпадения стават твърде много за да говорим за реален случай.
И виждаш, хората не си дават Фокусниците дори и за Мерцедес- обичат си ги и не искат да се разделят с тях. :D

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 22 окт 2010, 17:07

Да, казах го и по-горе - Фокусите ми харесват много. Но и ти си прав, шанса за подобен бартер е нулев, тъй като повечето от хората взели си Фокус и то комби, не са го купили ей така, просто да имат някаква кола. Подобна сделка не им е изгодна и по тази причина се отказах. Ама работата тръгна от там, че ми писна да държа Бенца по паркингите, а точно моя за нощуване пред блока не става. И през делчинчите дни си караме Мондеото - слизаш, качваш се, товариш децата, палиш и тръгваш 8) Няма да излизаш в студа по-рано, пък да изкараш колата от паркинга, па така па иначе. Това бе единствената причина за подобен бартер, а и съм фен на Форд. Но тъй като имам и Мондео за всеки работен ден, не ми пречи ситуацията. Просто се дават излишни пари за автомобил, който макар и да се кара повече като пробег, 4 дена в седмицата стои на паркинг. То пък ако взема Фокус, пак ще се кара едната кола през седмицата, само дето и двете ще нощуват пред блока. В един момент може да се окаже, че следва да продам и Мондеото и накрая да остана само Фокусник 8)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта