Мнение за Фокусите!

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 09 сеп 2010, 20:38

Колеги, гледах гледах, ама нещо не видях тема за Фокусите като цяло. Имате ли някакви впечатления за произведените 1999-2001 например. Питам конкретно за тях, защото на визия доста ми харесват, а и има много обяви в диапазона за по 3800-5000 лв. Пуснах си обява за общо взето чист бартер на Мерцедеса ми за регистриран Фокус, като предпочитанията ми са за комби и бензинов. Как са тези коли, като окачване, двигатели, цени за обслужване, въобще здрави коли ли са и заслужава ли си. Дизелите ги изключих, защото принципно съм фен на бензина, ама ако и от тях има хубави модели, може и те да попаднат в кръгозора ми. Никога не съм карал Фокус, имам Мондео и съм доволен. Да, ама се чудя да не се прецакам, като си дам арния и здрав Мерцедес, макар и по-стар, за по-нова кола като Фокус.
Някакви впечатления за модела 8)

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от Вейдър » 09 сеп 2010, 23:00

_friends_ Аз впечатления за фокуса за съжаление нямам...но...Тия дни се майтапя с жена ми,че ако "трясна" джакпота, за себе си искам единствено един Фокус, бензинов , Титаниум едишън. За лично ползване 8) Само аз да го карам, само и единствено и егоистично за Дърт Вейдър :mrgreen:
http://www.caradvice.com.au/wp-content/ ... sRS-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от ЯЛТА » 10 сеп 2010, 00:07

Моето скромно мнение е да търсиш 1.8 или 2.0 кубика .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 10 сеп 2010, 08:39

Ясно, поне 1.8 значи ще да е :D
Колеги, никой ли няма отзиви от Фокус. Бая колеги гледам карат такива коли, ама мнение нещо няма по въпроса :? Сигурно хората с Фокусите още не са се върнали от отпуск, та затова не са влезли във форума да прочетат и да дадат акъл :lol:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от S_C » 10 сеп 2010, 11:08

Чувал съм разни мнения за проблеми с ходовата част,някъде около първите години на производство.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от mrdds » 10 сеп 2010, 12:31

Зависи какъв ти е МВ.
Ако предлагаш някоя изгнила 190-ка от 90-та година едва ли ще се навие някой на чист бартер.А и фокусите си държат цена,хубав 10 годишен не можеш да вземеш за 3-4000лв.КАто казвам хубав имам предвид да не ставаш абонат на автосервиз или техническия раздел на форума.
Окачването им е по зле от на мондеото,но доста по добре изпипано от предшественика му -Ескорт.Бензиновите мотори са много добри,преди фейс лифта 1.6 мотора харчи повечко масълце,но в рамките на нормалното литърче до 2 доливане.Мощността е достатъчна ако не караш дръзко и не пускаш климатика-100 магарици само.Но пуснеш ли го влизаш в графата малолитражки и разхода скача с поне 2 литра :D .
Ако не те притеснява 120-тина лв за данък на държавата търси си 1.8 или 2.0 хем им слагат на тях и тракшън контрол.Интериора се разтраква бързо особено ако караш по павета с 16" джанти и ниски гуми :D ,тогава ти трябва здрава музика да го преглътнеш :D

Проблемни места са им задните ел стъкла,едни сложни и калпаво направени механизми се чупят и стъклото ти се стоварва изведнъж .
Лагерите на колелата страдат и те като гледам често се говори за тях.
Общо взето това е.Частите по ходовата част са евтини,дори и оригиналните.За пример ще дам големия тампон на задния мост който се държи за купето го сменях и цената му беше 30 и няколко лева оргинален моторкрафтски.
За препоръчване е да си намериш хубав фокус от вън,не купен от мото пфое защото качеството на изработка за българския пазар е по ниско и ще те дразни.Моя е от МП и намирам доста пропуснати неща в сравнение с европейския внос.
Разхода на 1.6 без пуснат климатик е много приличен,според трип компютъра имам среден разход 6.8,като рядко достига до 7 в случаите когато повече от месец не излизам от града.Иначе лятото отпуската навърях 1400км по морето и планините:
В Царево заредих на лукойла,занулих и тръгнах за Обзор,в Бургас погледнах показанието и беше 5.8л,в Обзор вече беше 6,но все пак има балкан за качване.
На връщане по магистралата с пуснат климатик средния разход беше вече 7л.

Имам и моментен разход като при 100км/ч е най добре положението .. някъде 4,5,но държиш ли 140 разхода е към 6л,на 160 вече е 10л.

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 10 сеп 2010, 12:40

mrdds написа:Зависи какъв ти е МВ.
Ако предлагаш някоя изгнила 190-ка от 90-та година едва ли ще се навие някой на чист бартер.А и фокусите си държат цена,хубав 10 годишен не можеш да вземеш за 3-4000лв.КАто казвам хубав имам предвид да не ставаш абонат на автосервиз или техническия раздел на форума.
10л.
Ами мисля, че колата ми горе долу става за подобен бартер 8) Натисни върху снимката от подписа ми.
Иначе много благодаря за изчерпателния отговор _friends_
Ще се радвам да чуя и други мнения 8)
Последна промяна от dydo на 10 сеп 2010, 15:47, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от mrdds » 10 сеп 2010, 13:34

Е ,бенца ти е хубав! _friends_

Подръжката на фокуса в сравнение с този мерцедес ще ти се види все едно ремонтираш детска количка.
Гледай мобилето и обявите и звъни на търговците.Имай предвид,че форд не е от много продаваните марки и интереса за бартер ще бъде голям.

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 10 сеп 2010, 13:46

mrdds написа:Е ,бенца ти е хубав! _friends_
Подръжката на фокуса в сравнение с този мерцедес ще ти се види все едно ремонтираш детска количка.
Между другото, то е въпрос да попаднеш и на кола, ама обсъждайки поддръжката на точно този модел W202 с доста хора от Мерц форумите, се оказва, че скъпата поддръжка - пак повтарям на точно този модел (и на 124-ките), е само един мит. Ами аз за година каране съм дал само 250лв. за ремонт по предницата, като се включи труда + частите. Даже някои от нещата ги смених, но се оказа, че е нямало нужда. Правих разни там шарнири и тампони, а цените им не са по-високи от тези на Мондеото ми. Всяка кола има и нещо скъпо, например стопове, фарове, огледала и т.н. на Мерца са доста над Монката.
А иначе не знам какъв интерес ще има, затова съм пуснал и обявата. Продажба не ме интересува, просто на семейството ни трябват две коли, за всеки случай 8) Обожавам си Мерца и въобще марката, но ми е нерентабилен, т.е. кара се само уйкенда от мен, защото жената така и не иска да го кара, когато ходим на работа всеки ден. Мондеото повече си й харесвало, а не може с двете коли, защото сме в една посока. Аз я возя до някъде и после се сменяме, като тя си продължава. На връщане по обратния ред. Плащам му паргинг и това са ми 600 лв. на година, а аз искам ежедневно да се кара, въпреки, че като цяло за 3 дена в седмицата двойно му навъртам повече километри от на Форда. Ако няма навити за бартер, ще си го карам Мечока. По удобно ще ми е да съм с Фокус, който ще се кара и който няма да го мисля толкова, че и паркинг да му плащам. Не, че човек е застрахован като е с Форд, ама друго е.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от synthez 3D » 10 сеп 2010, 14:43

mrdds написа: За препоръчване е да си намериш хубав фокус от вън,не купен от мото пфое защото качеството на изработка за българския пазар е по ниско и ще те дразни.Моя е от МП и намирам доста пропуснати неща в сравнение с европейския внос.
Няма такова нещо,наречено български пазар.Автомобилите,които се продават в България са си същите като тези,които се продават"навън".Мислиш ли,че на поточната линия знаят за кой пазар е поредният автомобил и специално на него да му слагат от по-некачествените части :D ?Ако имаш пропуснати неща в комплектацията си,то това е защото така си го е поръчал предишния собственик.Всичко е въпрос на добре поддържан екземпляр,а не на това от къде е докаран.
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от mrdds » 10 сеп 2010, 16:07

Съгласен съм,че когато човек си избира кола в магазина може да добавя или да маха от екстрите.
Говорех за други неща, казвал съм ги преди,но ще ги спомена и пак:
- Вътрешните елементи по купето не са боядисани-свалих подкалника и от вътре калника е просто грундиран,като след 7г ръждата го е обладала.
-Като купих колата беше на 6г. и праговете и бяха изгнили от ръжда.Ръжда,която сигурно се е появила преди повече от година.Което ще рече,че те не са обработени добре-няма как 5годишна кола да ръждяса .Огледал съм много фокуси и това,което съм забелязал във "вносните" е,че те нямат никъде никаква ръжда.Всичко идва от добре покрити елементи.
Праговете на мондеото на doncho_78 бяха същите.И неговата кола е от мото пфое и е също изгнила.
Пода на моята кола загнива вече.На другите е обработен с антикор ... едно като боя с гумени люспи.При мен липсва.
-Нямам кора под двигателя,но да кажем,че е възможно да е била счупена .Нямам също обезшумителната кора-кече под предния капак.

Конвейра си е конвейр,но в австрия фокуса струва с 20% повече от цената му в мото пфое(след много отстъпки),така,че няма как да ме убедиш,че колите за австрия са едни и същи като колите за българския пазар.Когато дилъра иска ниска цена производителя му доставя евтина стокаЕвтината стока няма как да е същата като скъпата.Говорим за ниско бюджетна марка,а не за ръчно изработено бентли.

Не знам сега как е в момента,но в далечната 2003г е било така и няма как да ме убедиш,че не е.Има видими доказателства.

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 10 сеп 2010, 16:15

Ами ето! Дали е истина или не, то за всеки случай за предпочитане е Фокус от вън :roll: Демек не "нов внос" към настоящия момент, а когато е купуван, да не е от МП. Въпреки, че едно е да влагаш по-некачествени материали, съвсем друго е да не си свършиш работата както трябва, както в случая ти си описал. Все едно да правя готови врати за апартаменти, директно за слагане и на едните да има боя, а на другите да няма. Просто разликата трябва да е, че на едната боята ще е по-скъпа и качествена от на другата, ако въобще трябва да има разлика. А не да продаваш стока, която е във незавършен вид. То това ако е така, направо е срам за фирмата, произвеждаща тези автомобили.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от tropper » 10 сеп 2010, 19:27

mrdds написа:Моя е от МП и намирам доста пропуснати неща в сравнение с европейския внос.
Тия в МП не бяха ли производство на руския завод? Това по VIN не можеш ли да го провериш?

Спомняте ли си навремето лафа "да не се купва Лада, правена в понеделник", че руснака още не е изтрезнял... :D:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от Alexi » 10 сеп 2010, 21:08

ела намери на моята нещо пропуснато спрямо култовия нов внос ( даже се пише НОВ ВНОС и по автокъщите има смисъла на чисто нов автомобил) поточната линия бълва коли не се знае коя къде ще се продаде .. има някакво значение обаче в кой завод е сглобена - някои сглобки са по добри ,както и между кола и кола има разлики

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от ЯЛТА » 10 сеп 2010, 23:17

Господа , слезте на земята , и се сетете ,че се намирате в България , където НЯМА стандарти за нови - внос , автомобили !Поради този именно факт търговците на нови автомобили , печелят значително, в нашата държава ! Който си мисли обратното , просто е лаик , и както казва Гриша Ганчев -" само мечтателите са повече от китайците "!
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от synthez 3D » 11 сеп 2010, 08:48

Не искам да споря с никого и затова няма да се опитвам да ви убеждавам,че автомобилите, продавани от МП нямат никаква разлика от автомобилите,продавани в Германия.Между другото комплектациите на нашия пазар са точно тези,които се предлагат на германския пазар,защото МП България е част от Hugo Pfohe Германия.Само споделям заключения въз основа на опит и интерес от моя страна,за това как стават нещата в действителност.Колегата с изказването за Русия направо изби рибата...,което показва,че не е запознат,че руският завод си произвежда автомобилите само за руския пазар.Няма да се учудя,ако някой каже,че нашите автомобили се произвеждат в Турция,защото бай Иван му бил казал.Просто се поинтересувайте повече и ще разберете,че съм прав.
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от S_C » 11 сеп 2010, 15:55

Със сигурност не идват от Русия...Русия е звън ЕС-икономически не е изгодно да внасяте то там коли и то от клас,в който има сериозна конкуренция.От усия вървят само Лада Нива и тук-там някой камион...просто защото няма алтернатива нито като цена,нито като характеристики.При Фокус не е баш така.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от ЯЛТА » 11 сеп 2010, 23:28

S_С , а как се внасят нови Турски автобуси Мерцедес от Румъния , без мито , за частна автобусна компания в София, случайно да знаеш ?
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от dydo » 13 сеп 2010, 12:16

mrdds написа:Имай предвид,че форд не е от много продаваните марки и интереса за бартер ще бъде голям.
Абе първосигналната логика е едно, ама явно на практика и точно в този момент, нещата стоят по съвсем друг начин :D До сега близо 600 човека вече са разгледали обявата в Мобиле и не знам колко още в един друг сайт, ама дори един човек не ми се е обадил, писал мейл и т.н. А моята логика е следната: Ако е търговец, каквито ти спомена, той ще търси поне някакво доплащане, каквото аз не предлагам. А аз нямам сметка да доплащам или да съм на чист бартер с нерегистрирана кола, защото тепърва ще трябва да я регистрирам, да й слагам аларми, ГО, каско, Техн. преглед и т.н. А търговеца няма как да доплати на мен, още повече, че в този ценови диапазон, общо взето повечето от най-евтините Фокуси, се доближават до средната цена на моята кола. Поради тази причина, търговец малко вероятно да се съгласи, освен ако не е взел Фокуса супер тънко, да ми даде някакви 300-400 лв. и после да се надява да продаде Мерцедеса на цена, от която да е на печалба. Да, ама гледайки цените дори по сайтове с обяви за коли в Италия, такива където са по 1700-2000 евро просто няма. Ако има, са да не ти казвам. Значи от една страна с такава кола ще съм на риск, а от друга търговеца няма сметка да влезне в бартер, защото може дори да е назад и поради това, търговци не се й обаждат.
Другото разсъждение е, че който има регистриран Фокус и то комби, принципно си го е купил да си върши работа и да му е удобен, а ако е дизел, да не влиза в излишни разходи за гориво. Такъв човек или обявява колата си за продажба, или на бартер, но с доплащане от другата страна, защото му трябват пари. Възможно е и да предлага Фокуса си на бартер, но за по-скъпа и нова кола, с доплащане от него. Варианта някой да е притежател на Фокус и да се съгласи на подобен бартер за Мерцедес, колкото и да изглежда добре, но без газова или метанова уредба и който на градско в София да си харчи 14/100 без проблем, е просто да бъде фен на МБ. Единствения вариант е, на някого колите от класа на Форд фокус да са в повече, принципно да не иска да продава и в същото време да е желаещ да кара Мерцедес. От сорта на "Абе станаха ми много колите, този Фокус комби 18-20 годишния ми син не иска да го кара и си търси някаква кола по-така от премиум марка" :D ..................а това наистина е малко вероятно. Просто както казах, ако някой навремето си е взел Фокус комби, то е имало причина, която е в разрез с това, да си го замени за съвсем друг тип кола, по-стара и чието име навява чувството за предстоящи по-големи разходи за поддръжка _friends_
Ето така си мисля, че реално стоят нещата 8)
Ще изчакам още няколко дена и ако няма интерес, го свалям от обявата, защото като си се кача на него, се чудя как може да съм я пуснал. Ама нали знаете, понякога практичността взима превес над удоволствието.
_friends_

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Фокусите!

Мнение от mrdds » 13 сеп 2010, 14:26

Alexi написа:ела намери на моята нещо пропуснато спрямо култовия нов внос ( даже се пише НОВ ВНОС и по автокъщите има смисъла на чисто нов автомобил) поточната линия бълва коли не се знае коя къде ще се продаде .. има някакво значение обаче в кой завод е сглобена - някои сглобки са по добри ,както и между кола и кола има разлики
Не споря с никого просто казвам какви са видимите пропуски по моята кола спрямо тези,които съм гледал внесени от Италия,Австрия....и т.н
Може би вашите коли са все още нови и не е паднала боята или пък знам ли...може да са оправили нещата?
Не обвинявам МП за това,нито пък някой друг.Когато взех колата ръждите се виждаха.Имаше ги по задния капак,имаше ги по праговете,веждите и пода.Но имаше и сервизна книжка,където беше отразено всичко по колата.Нещо,което вносните рядко имат.Преглътнах външния вид и боята за сметка на техническото състояние.И до сега не съм съжалил.Кола на 89 000км със сменен съединител,носачи,биалетки,свещи преди 9 000км :D ,без удари-поне според сервизната книжка на МП и на цена като другите в борсите лъснати и измити,но на "реалните" 130 000км.

Огледайте се за фордовете около 2002-2005г и ако видите на някой ръжда метнете по едно око на рамката на рег. номер дали не пише Moto Phoe или INTERLEASE _friends_

synthez 3D написа:Между другото комплектациите на нашия пазар са точно тези,които се предлагат на германския пазар,защото МП България е част от Hugo Pfohe Германия.Само споделям заключения въз основа на опит и интерес от моя страна,за това как стават нещата в действителност..
Колега,производствения процес на всяка стока е далеч от това,което се пише в интернет.Това са вътрешно фирмени въпроси,които няма как да знаем ние.Не знам от къде ти е информацията,но си в заблуждение,че качеството на покритията(защото говоря за покритията само)е същото като на колите продавани в Австрия,Швейцария и т.н.
Още повече,че там пътните условия са далеч по тежки и едва ли фокуса ми,който в българия ръждясва за 5г там ще изкара и 3 зими.

По дискавъри показват разни филмчета как правят колите в заводите.Потапят ги по 10 пъти в разни разтвори,груднове,бои,лак незнам си кво още.

Както Дидо даде пример с вратите за апартаментите ... едни врати се боядисват с боя от 25лв/л, а други с боя от 5лв/л.Едната боя запазва цвета си 15г другата 5г.Едната врата има цена 100лв другата 120.Дървото в тях е едно и също както и частите във фокуса,но боята и покритието е по оскъдно и евтино за да може да докарат някаква разлика в цената спрямо скъпите.
Иначе всеки италианец,австриец,германец... щеше да идва в българия да си вземе колата за 15 000 евро вместо за 20 000 от неговата страна.

Като нов продукт всичко е еднакво добре.. видимо.Разликите се хващат след определен период.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта