F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 10 юли 2011, 18:32

Не мисля точно така. Марк бе поставен наравно миналия сезон, но след загубата в последните състезания, психиката му се разклати. Цяла зима почиваше, белким му дойде музата, но се видя в началото на шампионата, че не се е отърсил от напрежението. А и Фетел е достатъчно добър пилот и ако първите години правеше детински грешки, за да се докаже, сега е по-уравновесен и заслужено води шампионата. Аз съм фен на Марк откак се появи в Минарди. Той отиде на мястото на Алонсо и също се представи отлично в най-слабия тим тогава. И двамата пилоти ми станаха симпатични, но Алонсо имаше по-голяма уста и успя да се издигне. Уебър, както и Култард, пристигнаха малко късно във Ф1 и бяха вече улегнали. Другите възприеха поведението им като някаква мекота. Уебър отначало не попадна на тим, докато Алонсо имаше всички шансове. Рено тогава бяха много добър тим и успя да се противопостави на Шумахер. Уебър едва с промяната на правилата преди 3 години, успя да кара добра кола. Винаги се е представял на ниво. Дори тая година направи 2-3 показни състезания, едното от които от последна позиция едва не изпревари Фетел накрая. Е, нямаше вероятно да му позволят, но състезанието и емоциите си ги биваше.

Дедо също показа, че не е без зъби все още, но коментарите са излишни. Хамилтън е най-странният пилот за мен тая година. Или невероятно бърз или невероятно бавен. Алонсо пък за мен е най-борбеният, затова и заслужава поне още 2-3 победи до края на сезона.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 11 юли 2011, 12:18

Фетел кога му е стискало, един хамилтън с 10 пъти по-бърз болид не можа да изпревари 15 обиколки, като дори гумите на хам бяха отишли тъй като влезе 1ви за 2рите боксове. Фетел е единствения шампион, разбивал се на тренировка. Ферари миналата година точно на силвърстоун държаха 2те първи най-бързи обиколки в състезанието, като 3тия беше на 2сек от най-бързата обиколка на алонсо, както и след средата на сезона станаха много конкурентни, какъв е проблема да се заложи на алонсо, отделно е силно мотивиран и в страхотна форма. Винаги работят страшно здраво да наваксват трагичните вече не един стартове на сезон. Макларън трябва да се учат от тях, независимо че са по-велик отбор с по-велики пилоти и по-голям процент спечелени първи места от както са в Ф1.

Честито на Ферари, трудиха се здраво и болидите им минаха макларънските. Пълно разочарование от скоростта на маковете.

impossibleman марк е 2ри пилот след турция. Лчно мнение: жалки са РБ, преди силвърстоун заявиха "ще е добре уебър да се конкурира с Фетел, това е полезно за отбора и шампионата"
Последна промяна от PcMan на 17 юли 2011, 10:35, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 11 юли 2011, 14:52

Ами аз съм бил фен на много пилоти и отбори. Сега ще ти ги изброя по-подробно. Може би започнах с Уйлямс-Рено и Патрезе/Розберг( старши). После за дълго време бях фен на Шумахер. Отначало в Бенетон-Рено, после и във Ферари. Към края вече не бях толкова твърд фен, затова си позволявах да викам за Алонсо, Хамилтън ( първата година), Фетел преди 3-4 години, когато още бе във втората половина на класирането, Ралф Шумахер, когато се бореше яко с Монтоя, Бътън, когато стана шампион, но и сега ми е симпатичен не само като пилот, а и като човек, Уебър напоследък. Забравих още доста, като например Найджъл Менсъл, Дейвид Култард, когато се бореше със съотборниците си и други пилоти с по-малко успехи. Почти винаги симпатизирам на тия, които се смятат за втори пилоти, с изключение на Шумахер. Симпатизирал съм и на пилоти, които никога не са успели да направят нещо кой знае какво. За мен Ф1 е наистина спорт, а не запалянковщина като футбола.

Но като че ли най-много се радвах на Бътън и Баричело, когато тимът им мачкаше всички наред. Тогава натриха носовете на многознайковците, които се опитаха да направят шампионат за себе си. И до сега не успяват, но никога не е късно с нови правила, въвеждани по средата на сезона.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 14 юли 2011, 18:07

Уебър: Да ни бяха сменили местата, като толкова искаха точките!
14.07.2011
Марк Уебър продължава да отстоява позицията, че съвсем съзнателно е пренебрегнал нареждането на шефа си Кристиан Хорнер да не гони Себастиан Фетел в последните четири обиколки на Гран при на Великобритания.

- Избрах да се състезавам възможно най-твърдо и най-честно, колкото смятах, че е възможно. Очевидно ситуацията бе трудна, но все още се чувствам добре след това си поведение. А в подобни моменти те връхлитат противоречащи си чувства. Искаш да подобриш позицията си, независимо кой е пред теб и особено много, когато преследваш пилот на нивото на Себастиан. Да успея да го догоня и след това да ми кажат да пазя позицията си - не бях подготвен, а и не исках да се подчиня в онзи момент. Ако го бях направил, щеше да ми е трудно да заспя вечерта - пише австралиецът в колонката си за ВВС.

Той признава, че битка между съотборници със сигурност е най-големият кошмар на всеки тим.

- Ако толкова се страхуваха да не загубим точките, можеше да ни сменят местата, като се има предвид, че бях доста по-бърз в този момент от надпреварата. Не харесвам особено подобни действия, както и самият отбор. Но би трябвало да сме свободни да се състезаваме, имайки предвид в съзнанието си интересите на екипа - нещо, което така или иначе не ми излиза от главата. Точно заради това ми бе толкова трудно да приема случилото се - допълва Марк.

След финала на надпреварата Уебър очевидно бе ядосан и разочарован, но не си позволи да нападне рязко тима. Хорнер от своя страна повтаряше, че е пазил единствено отбора и заяви, че двамата с пилота ще си поговорят насаме:

- С Кристиан разговаряхме, всеки обясни своята гледна точка и може би това ни помогна да видим ситуацията от перспективата на другия. Вероятно се чудите дали всичко това ще повлияе на решението ми какво да правя през 2012 г. С отбора имаме време да мислим. Дискусиите продължават и в момента, като се провеждат в положителен дух. Случилото се в неделя няма да обърне света ми нагоре с краката.
http://clubs1.bg/news/webber-da-ni-biah ... kite-19456" onclick="window.open(this.href);return false;
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 14 юли 2011, 20:14

Мда, интересни статии. Още по-интересно ми е, какво ще стане с Уебър следващия сезон. Дали все пак ще подпише отново с биковете или ще мине в друг отбор. Но каквото и да стане, Уебър ми е симпатичен като пилот и пак ще "викам" за него, Ако ще да се бори за влизане в десятката.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от gurcayy » 14 юли 2011, 21:45

Все още ли гледате това подобие на истинската формула?

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 14 юли 2011, 22:23

Да, от над 20 години го правим почти всяка неделя :) Трудно е да се каже, че гледам, защото през по-голяма част от времето следя лайф тайминга, но какво да се прави. F1 се развива и картинките на малкия екран нямат никакво значение :P

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 14 юли 2011, 22:55

Уебър да не се дуе,-не е център на вселената, има пари, да си направи един отбор в Чампкар и да го видим колко струва. Останалото е бла бла.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 14 юли 2011, 23:06

ЯЛТА написа:Уебър да не се дуе,-не е център на вселената, има пари, да си направи един отбор в Чампкар и да го видим колко струва. Останалото е бла бла.
И за кого да свиркам сега? Сигурно си ял и пил на една маса с Марк, та му даваш съвети.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 14 юли 2011, 23:32

ImpossibleMan написа:
И за кого да свиркам сега? Сигурно си ял и пил на една маса с Марк, та му даваш съвети.[/quote]
______________________________________________________________________________________________
Това не е съвет, това е мнение. Има хора родени да бъдат първи, има хора родени да не бъдат никога първи.
Свиркам си за Шумахер, докато го има, и когато се появи нов тогава за него, още няма, и скоро няма да има мисля, ще има само такива, които ще танцуват по едно лято.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 14 юли 2011, 23:41

И да се дуе и да не се дуе, той чест вече няма. Като маса и баричело. Ще бъда втори пилот, за да не ме изхвърлят от по-големия отбор ? Браво. Това в най-престижния моторен спорт. Фетел беше виновен турция 2010 за удара, но избраха младока, пък и е германец. Приел е, че шампион няма да е, поне тук там да вземе някоя купа с бързата кола, звезда в австралия, добри пари от топ отбор, job done. Това е жалко лично за мен. Заради подобни неща съм за хамилтън. Как 1ва година в Ф1 си първи пилот със съотборник 2-кратен шампион? С характер, и най-важното - когато си истински състезател дошъл за да е номер 1, а не слабохарактерен + пилотски умения. 1ви или нищо - ако насила си 2ри, се отказваш от това, което те насилва, за да запазиш честта си и волята да си само 1ви. Алонсо избяга от Макларън като видя ситуацията с Хамилтън, действие за голямо уважение.

Уебър си призна, че това Е било отборна заповед (радиото последната обиколка), и ФИА няма да накаже ред бул въпреки това ? А наказа ферари с голяма сума не отдавна за заповед по радиото към маса, за която дори не си признаха и беше по-прикрита в радио връзката. Вярно знам, че там(фиа) са изперкали дедковци, но чак пък толкова да стимулират фетел да стане шампион още по-рано ? Защо карат хората да се отвращават още повече от Ф1, един парад вместо състезание. Искат състезание, гледат представление в момента, в който трябваше да стане най-интересно - по-бързия уебър да вземе 1вото място и да открадне още точки на лидера в шампионата.. ЖАЛКА работа сте ФИА. Лично аз чуя ли заповеди последните обиколки, се ентусиазирам още повече за следващото състезание пред екрана! Това в най-великия моторен спорт Ф1..
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 15:29

Не знам вие, дето плюете вторите, какви сте. Нима винаги сте първи? За мен Уебър си кара много добре. Прави точно толкова грешки, колкото правят и уж по-големите - Алонсо, Шумахер, Хамилтън, Фетел. Защо Алонсо като е толкова голям, е станал само два пъти шампион? Имаше добри коли през по-голяма част от кариерата си. Защо Хамилтън, след като разполага с отличен болид, се бори за топ 3? И защо Шумахер пада от Розберг? Нали са родени да са все първи. Нали са най-добрите, ако се погледне броя на феновете им. Когато в завоя двама пилоти са гума до гума, няма по-добър! Има по-нахален, безочлив, изперкал, луд, уплашен, ядосан, лукав и каквото се сети човек! Защото ако някой мръдне само сантиметър волана в грешната ( или правилната, в зависимост от гледната точка) посока, всичко е загубено или може би спечелено! Тогава ни отборни заповеди ще помогнат, ни старчетата от ФИА. Типичен пример е Флавио Бриаторе с гениалния му ход за Алонсо и катастрофата на Нелсиньо Пикет в Сингапур 2008-ма. Или може би битката между Шумахер и Деймън Хил. Колко пилоти само са изкушени, да мръднат леко волана в даден момент и да спечелят или загубят всичко! Уебър е пилот като всеки добър пилот от Ф1. А ако миналата година не бе направил лека грешчица в началото на последното състезание и задницата му не бе поднесла, дали сега всички щяха да величаят Фетел? И дали, ако Алонсо не се бе подвел по глупавата тактика на отбора си, сега щеше да се задоволява с трохи? Въпроси много, отговори също. Обаче действието е едно - сега и на момента. Всичко останало е празни приказки, завист, злоба. Марк имаше шанс поне да се опита да атакува Фетел в последното състезание, но отборът му го прецака. Може би нямаше да успее, но за спорта ТРЯБВАШЕ!Лично аз одобрявам изявленията на Уебър за отбора. Или всичко, или нищо.

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от иво г. иванов » 15 юли 2011, 23:05

Аз не съм от плюещите, но и не съм от преглъщащите. :D ФАКТ е, че М. Уебър е от топ-пилотите вече втора
година. ФАКТ е, че знае много добре как се води колоната, защитава позиция и печели състезание. ФАКТ е,
че има и по- добри пилоти, не уж,но е и факт, че с възрастта се помъдрява. Та от тук си задавам въпроса-
защо австралиеца върна газта като знае максимата: "Победителите не ги съдят"? Защо не се изхитри с
повреда в радиото или лоша връзка и защо от позицията на своя авторитет и място в организацията на F1-
пилотите, трябваше да играе и изтърпява този театър след финала? Заради едната мъдрост ли??? :evil:
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 15 юли 2011, 23:32

Каквото и да коментираме, от времето на Сена и А. Прост, няма двама еднакво добри пилоти, величаеха А. Прост, а пък А. Сена пренебрегваше всякакви заповеди и уговорки, и имаше зрелище, което знаем до какво доведе. Сега пак това ли искаме.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 15 юли 2011, 23:36

Ами явно има и друго. Недостиг на време. С възрастта се помъдрява, но кога става това точно? На 35 едва ли. По съм склонен за 65. Само Марк и тимът знаят, каква е точно истината. На никой ли не му се е случвало, да получи заповед от шефа си или някоя инстанция над него, а вместо това да продължи да прави всичко на пук, докато в един момент се откаже и приеме заповедта? Напълно нормално човешко поведение. Темперамент. Характер.Както искате го наречете. Но един топ пилот не може да бъде марионетка. От него трябва да се очаква всичко, включително боксови крушета тип Сена-Ървайн.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 15 юли 2011, 23:47

Когато си пилот от мъжки пол, се помъдрява с раждането на първото ти дете,- мисълта е на известен рали-пилот, но не помня кой, мисля финландец беше. Обратно пропорционално ставаш по бавен с 1 секунда.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 16 юли 2011, 00:11

иво г. иванов написа:.... Та от тук си задавам въпроса-
защо австралиеца върна газта като знае максимата: "Победителите не ги съдят"? ...
Ако имаше още 10 обиколки да, но за една, най-много да изпревари Фетел или по-лошо да се блъсне с него. Алонсо беше достатъчно напред, че просто беше безсмислено. За 20 години съм виждал само веднъж, колата на водача да се повреди 2 завоя преди финала.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от иво г. иванов » 16 юли 2011, 00:30

HACKO написа: Алонсо беше достатъчно напред,
Да разбира се.Имах предвид победител в собствената си отборна битка- с Фетел, с времето ,с Кр. Хорнър...
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 16 юли 2011, 01:25

Вероятността гадния Германец да го удари "случайно" при изпреварването, както направи лани в Турция, беше огромна.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 16 юли 2011, 08:48

HACKO написа:Вероятността гадния Германец да го удари "случайно" при изпреварването, както направи лани в Турция, беше огромна.
Да, така каза шафът на биковете, но според мен, щяха да се побутнат коректно, както това направиха Маса и Хамилтън. Сега, ако някой изхвърчеше от завоя, щеше да е за негова сметка ;) Време наистина нямаше, но имаше възможност поне за още 2 атаки, ако Уебър не се бе отказал накрая. А нали има една приказка - Ред Бул дава криле( или ги подрязва в някои случаи). Така е, особено в последната обиколка.

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта