F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от Ianaki » 24 юли 2011, 21:31

ЯЛТА написа:Браво, страхотно състезание стана, чудесно, красиво, напомни ми за миналите хубави години на Ф-1. Доволен съм когато става хубаво състезание, всичко беше точно.
Споделям напълно мнението. Харесаха ми много изпреварванията на Хамилтън, въпреки че той не ми харесва :D . надявах се Уебър да удържи позиции, но не стана. Накрая безплатното возене на Алонсо, ми напомни най-много на миналите времена. Е за жалост се издъних с прогнозата - шанс. Ето ви едно клипче на Роби, който съм сигурен, че много ще ви хареса:
http://www.youtube.com/watch?v=KZECO5_gbq8" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 24 юли 2011, 22:06

Клипчето е чудесното на Робин Уилямс,-точно по темата Ф-1, иначе и аз не харесвам Хамилтън, обаче човека си управлява перфектно, особено когато и разсъждава перфектно, друг е въпросът че по време на състезание време за разсъждение-НЯМА,- просто дейсвуваш инстиктивно, и това показва колко е порастнал и изграден е пилотът ! Харесването си е харесване, а фактите - факти !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 24 юли 2011, 23:07

ImpossibleMan изтегли си торента и проброй колко пъти някой затваря и избутва друг на 1вия завой. Като това ще е само излъчените в прякото пердаване! Над 10 са само пред камерите. То не беше шумахер, не беше розберг и другите. Всички се изредиха. Защо хамилтън ти е черната овца точно пък за това затваряне, което всички правят и всеки го правеше в 1вия завой в удобна нуждаеща се ситуация. Изпреварването отвън пък беше без думи, да стоят и да се учат аз бих им казал. Фетел пълно разочарование, отново стоя 20об. зад по-бавен пилот/болид на 1м от него, добре че се забавиха ферари в бокса, и този който го пуска нямаше "the guts" защото спокойно се видя че може да го пусне пред фетел. Още един подарък след монако. Но това е спорта, и късмет се иска. За това не мразя фетел, просто е далеч от най-добрия пилот в Ф1 лично според мен.
_friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от gurcayy » 31 юли 2011, 11:49

От колко часа е състезанието днес?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 31 юли 2011, 12:35

От 15.00 ч., а от 14.30 ч. е студиото.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 31 юли 2011, 12:55

PcMan написа:ImpossibleMan изтегли си торента и проброй колко пъти някой затваря и избутва друг на 1вия завой. Като това ще е само излъчените в прякото пердаване! Над 10 са само пред камерите. То не беше шумахер, не беше розберг и другите. Всички се изредиха. Защо хамилтън ти е черната овца точно пък за това затваряне, което всички правят и всеки го правеше в 1вия завой в удобна нуждаеща се ситуация. Изпреварването отвън пък беше без думи, да стоят и да се учат аз бих им казал. Фетел пълно разочарование, отново стоя 20об. зад по-бавен пилот/болид на 1м от него, добре че се забавиха ферари в бокса, и този който го пуска нямаше "the guts" защото спокойно се видя че може да го пусне пред фетел. Още един подарък след монако. Но това е спорта, и късмет се иска. За това не мразя фетел, просто е далеч от най-добрия пилот в Ф1 лично според мен.
_friends_
Не, бе, не ми е трън в очите. Напротив, първата и втората година виках главно за него. Ама аз не съм от ония твърди фенове, дето като си хванат някой пилот или автомобил и не пускат докрая, въпреки, че нещата се променят с годините. Всъщност, харесват ми всички пилоти, защото случайни хора няма там, та отишли и с парите си. Просто не се сещам за пилот, който да съм мразил, както много от псевдовеновете на Ф1. Това не е футболен мач, да освиркваш противника на всяка цена, а интелигентен спорт, в който всички получават аплодисменти. И ако Хамилтън, Алонсо, Фетел, Уебър, че и Карун Чандок спечелят състезание, аз ги поздравявам. Най-много се радвах на третото място на Виталий Петров в последните състезания, защото е руснак, а на автомобилът му пише ЛАДА с големи букви. Това е. Сега Фетел спечели с малко квалификацията, а Уебър остана 6-ти. Е, имаше проблеми с КЕРС-а и вероятно за това, но така е в спорта. Не всичко зависи само от пилота. Хамилтън и Бътън се бориха мъжки. Явно и колата им е най-добрата в Будапеща. Лично мнение, макар от 3 състезания да твърдя това, че Макларън настигнаха и дори изпревариха РБ.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 31 юли 2011, 13:23

Естествено че Уебър ще има някакъв технически проблем, ами ако пак натисне да изпреварва Фетелчо или не дай боже, като миналия кръг да е преди него.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 31 юли 2011, 13:33

Те РБ от как са въвели КЕРС, имат технически проблеми. При Фетел също имаше такива моменти в някои състезания. Сега ми е интересно, какво ще стане след като въведат новото правило в бокса да се кара само на електричество. Какво би станало, ако някой няма ток? Сигурно ще го наказват с преминаване през бокса още веднъж. И ако тогава пак няма ток, ще се върти така до безкрайност :) А и ми се струва, че с новите турбомотори болидите ще хвърчат още повече - по-голяма еластичност, а и 15000 оборота никак не са малко. Като прибавим и по-ниското тегло на моторите, ще остане някой друг килограм за още батерии и разпределение на теглото.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 31 юли 2011, 17:08

Поне малко радост и за мен в това състезание - победата на Бътън :) Но още се чудя, защо Уебър влезе в бокса за 4-ти път и сложи интермедията, след като беше най-бързият пилот от първите 6, когато преваля дъждът! Той бе и пилотът, който имаше най-малко грешки и не се завъртя нито един път. Или е решил да рискува с интермедията, но ако е така, защо от бокса не са му казали, че е най-бърз от конкурентите си? Остава си загадка за мен. Хамилтън сам си провали състезанието и никой не му е виновен. Все пак в първата част на състезанието караше чудесно. Бътън, колкото и мек пилот да е, доказва, че на дъжд и в сложни състезания има най-голям шанс за победа. Алонсо кара по нормалния за него начин - рисковано и с неизбежните грешки. Фетел се представи зле, но никой не съди победителите, макар да не успя да спечели. А коментаторите на TV 7 говорят само глупости. Правят заключения, как Марк е вторият пилот, без да си правят сметка, че влиза 5 пъти в бокса, а Фетел само 3. Това предаване бе пълно с реклами и то точно в моментите, когато ставаха най-интересните неща. Унгарската телевизия отново, както и останалите телевизии, не можа да се съсредоточи върху важните моменти от състезанието. Затова ми остана единствената възможност да следя лайфтайминга. Отначало и него го нямаше, но добре, че го оправиха. Иначе, по- добре да бях легнал да поспя :) Трябват промени в тая формула. Да няма толкова влизания в бокса заради гуми, защото се губи краят на състезанието. Все пак, надпреварата може да става и на пистата, нали?

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от nikolovvd » 01 авг 2011, 11:46

62 години Формула 1
http://www.youtube.com/watch?v=nRp-Ef6- ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Прегледах цялото състезание на запис и по-просташка маневра от Хамилтъновата не видях. Тоя трябва да го обявят за невменяем, да му отнемат лицеза и да го изритат от моторните спортове. Ще си върти задницата под носа на влитащите с 180 болиди. Тоя е напълно луд и както се видя въобще не му пука за живота и здравето на останалите! Това му поведение го виждахме и в други състезания, но в това премина всякакви разумни граници.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 01 авг 2011, 17:43

Да, кофти се завъртя, но го направи майсторски и не мръдна от мястото си. Ама имаше и други подобни изпълнения от други пилоти. Мисля, бе Алонсо, но може и да греша. Когато изскочи пред съотборника си. Обаче това състезание показа едно. Всички са отлични пилоти и не допуснаха контакти в началото, когато пистата бе мокра и болидите им танцуваха по асфалта. Той Хам си понесе наказанието за това - преминаване през бокса. Ама със 6 бокса, при положение, че първите двама са с 3, а третия с 4, си е голямо постижение 4-тото място.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 01 авг 2011, 21:15

За хейтърите на хамилтън само той прави такива маневри, въобще в 200000 хилядната история на Ф1 няма втора такава маневра, и втори агресивен, надъхан и понякога лекомислен пилот като него, ама въобще няма! Карат с 200 след шикана, не с 180, да те коригирам. Не си мръдна позицията поднасяйки задницата за да се обърне - имаше място да минават болидите до него, този който изкочи на тревата си е негова работа, имаше място на асфалта да мине, но пък караше с 200, забравих.
А как от задачи в събота забравих, че не съм пуснал предположението си за това ГП (7т от пп, алонсо и фетел). 2-ро вече. Няма нищо, тъкмо да имате шанс (шегичка :mrgreen: )
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 01 авг 2011, 21:36

А аз имам 2 точки, но не са ми сметнати. Така, че сме квит :P

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 01 авг 2011, 21:41

Ти пък, за някакви си две точки и на въпрос го правиш :mrgreen:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 01 авг 2011, 21:58

Ами как, има още половин сезон, през който Уебър ще им скъса задниците, а аз ще напредна :P

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 01 авг 2011, 22:00

PcMan написа:...... - имаше място да минават болидите до него
Ей така някой пред теб да се врътне, и ти да имаш място да минеш,- и да не си на по тясно от магистрала място, пък ще видиш, не дай си боже.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от Alexi » 01 авг 2011, 22:17

ImpossibleMan написа:Ами как, има още половин сезон, през който Уебър ще им скъса задниците, а аз ще напредна :P
нищо няма да скъса Уебър ,тактически го прецакаха пак да не би да изкочи пред Фетел и да му отнеме 2-3 точки .. няма такова малоумие да сложиш интермедия за 1 обиколка ,дори и в най куците отбори не направиха тая грешка .. а при Хамилтън беше руска рулетка щото така или иначе го наказаха и щеше да изостане можеше да завали ( може би 5% шанс )и да дръпне ама не заваля :D:

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ImpossibleMan » 01 авг 2011, 22:44

Ти от шега не разбираш :)

И за мен най-голямата простотия бе влизането на Уебър в бокса. Не съм чел обяснението му, но тъкмо се бях наточил, че тоя дъжд ще му оправи положението, защото бе най-бърз с меките гуми на мокро в момента, когато преваля дъжд.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 03 авг 2011, 21:44

Споко, утре Хорнер отново ще се изкаже пред медиите, че е хубаво за отбора Уебър и Фетел да се борят и за това няма да се намесват, и на следващото състезание Уебър очевидно ще кара за Фетел. Това вече стана един път, 2 дни след приказките на Хорнер и малко дете видя какво стана, сега остава отново да се изкаже с умни истински фрази. За такива неща и не само са ми смешни Ред Бул, и ми е смешен Фетел за поне 3-4-5 изтъкващи неща в карането му, поведението и др. Съжалявам за феновете му, не искам да ги обидя, лично мнение за Фетел. :mrgreen:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 03 авг 2011, 22:22

Да си чул приказката "Кой дава ПАПО, него викам ТАТО" ? Тя е световна приказка.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта