F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 09 май 2011, 01:01

И за пореден път практиките нищо не показват, и всички, дори и самите макларън май останахме заблудени, че има особен прогрес. Прогреса е при ферари и мерцедес. Алонсо го доказа, маса доста колеблив силни об, слаби, после пак силни, грешки и т.н.
Страхотно каране на Уебър, за 3 обиколки около 48мата обиколка направи 3 най-бързи обиколки една след друга. И заслужено мина алонсо. Наистина се хвърли за 2рото място и показа страхотно каране! И не съм учуден, тъй като предния път го вбеси race control-a и от предното състезание е като лудак на пистата! Логично НБО негова.

И други страхотни битки имаше, невероятно състезание, напрегнато! Жалко как хамилтън със студени гуми тръгна да изпреварва отвън(което обожава) на 3тия завой и поднесе, от там бе обречен да догонва изпуснатите си места, което е равно на унищожение на гумите, съответно беше абсолютно първия пилот в пита в 9тата обиколка = загуба на време спрямо всички спиращи след него в пита, в случая буквално всички. Жалко, следващия път повече от 4то място, а макларън да си сядат на гъза и работят повече над колата! Дори ферари ще ги задмине, алонсо вече го направи, и маса щеше ако не караше толкова очевидно слабо днес. В китай пак точно росберг бе точно пред него, на до финала, сега маса потъна назад.

Защо ли писах Хамилтън 1ви, след като знам надмощието на бавни писти на ред булите.. Имах минути преди квалиф. да реша, и се колебаех между 1.2 фет уеб, или 1.2 хам фет.. Big mistake, а знам много добре че в 1вите 3 състезания ред бул имат 2 1ви и 1 2ро място (и то заради тактика и изпилени сликове). Новините за подобрения в макларън и добрите практики = заблуда очевидно, ме подведоха да мечтая.. До мечтата има време, с тези летящи ред були и настигащи ги амбицирани италиански породисти кончета.
Последна промяна от PcMan на 09 май 2011, 12:36, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от nikolovvd » 09 май 2011, 09:51

Понеже вчера пътувах и гледах 20-тина обиколки на пилешка супа в едно заведение до Бели извор (Врачанско), та видях колко е слаб Маса. В продължение на няколко обиколки се опитваше да изпревари Н.Розберг и когато най-накрая успя, Нико си върна позицията само за една обиколка.
С Алонсо в отбора контраста между двамата става още по-очевиден.

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от иво г. иванов » 09 май 2011, 20:00

nikolovvd написа: видях колко е слаб Маса
... и това на писта, която доказано е удобна за бразилеца :shock: Дали пък не сгрешиха в стратегията с гумите и
горивото? В квалификацията не бе толко слаб.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 09 май 2011, 20:14

Нали едно време Ф. Маса го майтапеха че два пъти по една и съща траектория не може да мине . То само с гореща кръв на става.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от Вейдър » 10 май 2011, 15:47

_friends_ Тоя път всички пиха по два ред була :mrgreen: Много добро състезание. Много ми хареса Розберг. Мъжко момче. Абе на Шумахер що ли му трябваше да се връща на пистата....? :roll:
Значи това , което не става с много пари, става с пари и Ейдриън Нюи .
Последна промяна от Вейдър на 10 май 2011, 23:05, променено общо 1 път.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 10 май 2011, 17:49

Аз за шоуто искам резил другия път всички ще пишем ред булите, а да не са те 1ви :mrgreen: В смисъл сега се прецакахме, съответно няма логика да не пишем масово тях следващия път, и цаак с ножа пак. Така е по-интересно, другите като ги настигат :twisted:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от иво г. иванов » 11 май 2011, 00:33

PcMan написа: ред булите, а да не са те 1ви :mrgreen: В смисъл сега се прецакахме, съответно няма логика да не пишем масово тях следващия път, и цаак с ножа пак. Така е по-интересно,
Супер, интересна стратегия! Дали да не я препоръчаме, групово на Кристиан Хорнър? :D: :D: :D:
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
michony
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 16 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi 90hp.
Ford Mondeo IV 2.0 TDCi 140hp.
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от michony » 13 май 2011, 23:10

Не занам защо казвате, че Маса е толкова слаб (вярно представя се по-колебливо от Алонсо), като потъването назад в колоната бе причинено от механиците му в бокса по време на втората или трета, вече не помня коя точно смяна на гуми. Момчето иначе си кара страхотно за възможностите които има колата му.
PcMan написа: Защо ли писах Хамилтън 1ви, след като знам надмощието на бавни писти на ред булите..
Ако пистата в Истанбул е бавна, то не знам това в Монако какво е :lol: Турската надпревара е една от най бързите в календара от Ф1, нарежда се веднага след Монца и Спа, редом с Жил Вилньов. Само да те успокоя, че и аз доста мислех за Маковете, но пустата ми слабост към Дедо Ви ме бутна да гласувам за него. Иначе на такива трасета е логично по-мощния двг. на Мерцедес да има предимство пред този на Рено, но уви, Червените Бикове просто са недостижими този сезон.
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 14 май 2011, 21:30

Тя е бърза, но с бързи криви! А не с максимална скорост на огромни прави, където макларъна застига. В бързите криви двигателя не играе много, видя се и тази и предната година, очевидно е че двигателя не играе толкова в Турция като в други писти, не една. Хамилтън щеше да е 2ри, ако не го бяха изпуснали гумите във втория завой изпреварвайки отвън - нещо което обожава заради нивото си. Така обрече същите гуми, а пит стоп в 9та обиколка цялото състезние и топ 3. По-ранен пит стоп - по-голяма загуба спрямо всички на пистата, тъй като беше 1ви. Извинявай, но като монако втора няма, някак не ми се получи това ти сравнение, състоящо се от 1 уникална писта от 20 в календара. :shock: _friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
michony
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 16 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi 90hp.
Ford Mondeo IV 2.0 TDCi 140hp.
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от michony » 14 май 2011, 23:39

Не ти се получава сравнението, защота аз не правя аналогия м/у двете писти, а точно обратното (едната бърза, а другата бавна), вероятно не си ме разбрал. Колкото до Хамилтън, при него важна роля изигра втория стоп, в който подобно на Маса, механиците го забавиха с около 10-на сек. заради проблем с предна дясна гума. Просто мал шанс, а от там като излезеш не където трябва, ходи гони михаля (стратегията ти отива по-дяволите). А бе просто го изгледай на запис и ще видиш. Ф1 също е отборен спорт, за което винаги съм се възхищавал на Скудерията, там нещата дълги години бяха като една добре смазана машина и мачкаха всичко по-пътя си. С напускането на Рос Браун, малко по-малко нещата започнаха да се променят, но за съжаление към лошо. Множество грешки както от страна на механиците, така и инженерите, и стратезите на отбора ги лишиха от короната, която дълго време носиха с гордост. Така, че това което исках да ти кажа е, че не всичко е в ръцете на пилотите и колите ... не ги съдете така, има много фактори които могат да спечелят или провалят една надпревара.
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 22 май 2011, 19:05

Съгласен съм.
Сега относно днешния старт. Невероятно бях изненадан от слабия старт и на двата Маклраъна. Много силна тяхна страна, особено на Хам. - пример Турция. Отново загуба на места този път не заради грешка, а незнайно защо бавен старт на 2та болида.
Алонсо не съм му фен, но го признавам за страхотното излизане пред всички, шоу на макс! По-късно както е очевидно вече 5ти старт, ферари губят темпо с течение на състезанието - беше задминат с обиколка от фетел и хамилтън, 5тия с обиколка!! :shock: Трябва да намерят причината, очевидно е в колата не в тактиката - това лесно личи на пистата. Отделно 2-ро състезание слабо каране на Маса, този път не му бяха виновни тактиката и механиците. Щом не ми е от фаворитите (не се фокусирам в/у него) и го забелязвам, леле..
Бих казал, че състезанеито беше доста добро, с обрати и напрежение. Доста съм доволен от видяното, за мое лично съжаление Хам. не успя да мине Фетел, но 2мата да са недостижими напред и да задминат шумахер(6ти) с обиколка си е луда гонка един друг, и 2ро място е окей, пък и остават точно 15 състезания, следващата Монако и то след 6 дни, искаме драма шоу и интрига из улиците на Монако! Май фетел ще почне да забравя хубавите си и лесни дни, когато е 30сек. пред 2рия и чете вестник в елементарния за каране бързо ред бул. Хайде ферари и макларън(за мен най-вече) :twisted: _friends_
Последна промяна от PcMan на 22 май 2011, 22:51, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 22 май 2011, 20:46

Добро състезание си беше, но пак провали разни, още има да се изпипват нещата, на старта уаууу, а на финала пфууу .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 26 май 2011, 18:38

Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 30 май 2011, 10:16

Хамилтън: За 6 състезания 5 пъти ме викат при стюардите! Абсурдно е!

Люис Хамилтън не сдържа нервите си след надпреварата за Гран при на Монако, която - както и вчерашната му квалификация - не протече въобще според предварителните планове. Пилотът на Макларън избухна пред телевизионните камери с твърдението, че стюардите го превръщат в жертва.

- За 6 състезания 5 пъти ме викат за разследвания! Абсурдно е! Истински майтап - бе вбесен англичанинът, който получи наказание преминаване през питлейна заради инцидент с Фелипе Маса (Ферари) и бе разследван за сбутването си с Пастор Малдонадо (Уилямс).

Недоволството на Хамилтън бе очевидно, когато описваше какво се е случило в надпреварата:

- Тук не може да се изпреварва и възможности рядко се появяват. Но бях значително по-бърз от Маса, а той спря толкова по-рано и след това зави буквално към мен. Опитах се да го избегна, но не се получи съвсем. А после мен ме наказват - съвсем обичайно. Вчера в квалификацията бях санкциониран, сега той ме бутна - пак за мен наказание. При Малдонадо бях от вътрешната страна, а той тръгна да затваря кривата много по-рано, за да ме спре да не го изпреваря и ме удари. Пълна нелепост. Тези пилоти... Те са смешни, направо глупави!

На въпроса защо според него стюардите се отнасят така, Хамилтън направи опит да се пошегува с репликата:

- Вероятно защото съм черен!

След това обаче призна, че всъщност не знае причината. Англичанинът бе категоричен, че всичко случило се не влияе на кариерата и увереността му като състезател.

- Хората искат да гледат състезание, изпреварвания, а ме санкционират за опити за задминавания, за надпревара. Ако бях спрял прекалено късно и бях ударил някого, щях да си призная. Но случаят не е такъв. Ще се опитам да си затварям устата и да се радвам на останалата част от шампионата - каза още той.
http://clubs1.bg/news/hamiltan-za-6-sas ... no-e-19044" onclick="window.open(this.href);return false;
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от nikolovvd » 30 май 2011, 11:44

Имаше още един овен като него и се наричаше Монтоя. Същата работа! Ръга се, блъска се и все другите му виновни.
Това да тръгнеш да изпреварваш на най-бавния и тесен завой в цялата формула си е голяма тъпотия.
Тоя какво иска? Да го гладят с перце като нашите цигани и стюардите да се правят, че нищо не са видяли, щото бил черен!
Да си построи една писта и да си кара сам! Тогава наистина ще има право да се сърди.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от ЯЛТА » 30 май 2011, 11:52

Ами който забива клин, му е ясно че няма място и за това ГО забива ! Обаче като се качиш на крилата на славата, неуспеха после трудно се преглъща, което показва че още не е порастнал.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 30 май 2011, 13:34

Брандъл: Проблемът на Люис е, че когато нещо не е наред, винаги някой друг му е виновен
още:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от nikolovvd » 30 май 2011, 16:03

Да бе да! Пастор Малдонадо сигурно е от Ферари или от РБ?
И сигурно шикана му е виновен, че му отмениха времето в квалификацията?
Да вземат де му изправят завоите, че да не се налага да ги шунтира!
Трябва да си много голям оптимист, че да се пъхнеш между мантинелата и болида на колегата си и да се надяваш, че ще можеш да минеш.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от PcMan » 30 май 2011, 18:38

nikolovvd написа:Да бе да! Пастор Малдонадо сигурно е от Ферари или от РБ?
И сигурно шикана му е виновен, че му отмениха времето в квалификацията?
Да вземат де му изправят завоите, че да не се налага да ги шунтира!
Трябва да си много голям оптимист, че да се пъхнеш между мантинелата и болида на колегата си и да се надяваш, че ще можеш да минеш.
Правилно, взимайте наказанията, които са заслужени, и с тяхна основа доказвайте, че и останалите за заслужени. Проблема е, че поне 50% не са заслужени. Защо бягаш от факта, че и други катастрофи станаха на същото място, по същия начин, и то не една!! И не една през годините. Но когато е Хамилтън, трябва да го обере. И изведнъж решиха, че маса се разби в тунела заради удара с хамилтън, тя колата още не беше стигнала боксовете, но е решено край дума-закон. Иначе не, не прахта в която нагази маса го изкара от сцепление, въобще не.. те, комисарите от предния ден дори не помнят. Защо да помнят, като им е удобно да правят каквото преценят за "нужно".

И какво като не е пастор от ферари и рб? Отново се правим на вчерашни, те, никъде във спорта и Ф1 никога никой не си е помагал и пречил. Никога. Вчерашни слаби приказки, граничещи с плитки.

Да живеят Ферари, Ред Бул(с огъващите им спойлерчета(фиа:"тука ние противотежести на незапалена дори кола сме слагали, всичко е в ред махайте ни се от главите")) и ФИА. Когато макларън са биели с най-великия пилот, фераритата са били трактори(думи на А.Прост по онова време докато е бил точно в ферари(за кратко)). Историята на Ф1 си показва, че не от вчера Ф1 прави понякога мизерии на Макларън. Не збаравяйте, че всяко състезание във Ф1 остава в историята, не само в разсъжденията ни за него. След много години нещата ще се повторят като заключения и поглед в/у ситуацията последните години.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: F-1 2011 КОМЕНТАРИ

Мнение от HACKO » 30 май 2011, 20:21

Нещо май бъркаш Ферари и Ламборгини (вторите още правят трактори). Ферари са единствения отбор, който участва без прекъсване във Ф1 още от създаването и, много преди Макларън изобщо да съществува.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта