Страница 1 от 1

няма го вече

Публикувано: 23 мар 2011, 23:04
от aniaeg
Колеги какво да ви кажа.Няма го вече ескорта-жената катастрофира с него.Най доброто е че на нея нищо и няма,мина само с уплаха.
Да е жива и здрава,майната му на ламарината.
Карам автомобил в момента не от нашата марка.
Оставам си във Форума.
Ако на колега/колежка се случи това,най важното човека да е жив.Другото все някак се оправя.

Re: няма го вече

Публикувано: 23 мар 2011, 23:08
от ЯЛТА
Кола се купува, приятелю, съпругата да е здрава и жива . А от катастрофата само поука да си извади И да я ЗАБРАВИ, за това се погрижи .

Re: няма го вече

Публикувано: 24 мар 2011, 01:29
от cossy
Taka e, живи и здрави да сме, пък майната им на ламарините _friends_

Re: няма го вече

Публикувано: 25 мар 2011, 19:21
от Иван Вълков
Колега жената да е жива и здрава, а колите се поправят. Друг е въпроса дали си заслужава, но важното е че колата си е свършила работата и е предпазила жена ти. Живота преди всичко!!! И нека тази случка е предпоставка, ако не поправиш старият форд да си закупиш нов по-хубав! _friends_

Re: няма го вече

Публикувано: 26 мар 2011, 00:05
от nikolovvd
Познавам няколко човека, които са живи благодарение на Форд и не признават друг автомобил освен Форд!
Един от тях е шеф в една от кабелните телевизии. Беше закупил поредицата "Часът на Форд" и я въртеше ежедневно.
Техниците на същата фирма са снабдени с Форд Кънект. Накратко - заклет Форд маниак!

Re: няма го вече

Публикувано: 26 мар 2011, 01:08
от Addicted_to_Trance
абе важното е,че жената е жива и здрава ;)

Re: няма го вече

Публикувано: 26 мар 2011, 22:43
от aniaeg
Вече шофира сама.Много внимателно(явно последица).Карах след нея с камиона,исках да видя как ще се справи.Без да ме види.
Добре засега.Благодаря за подкрепата.
Засега финансите не позволяват покупката на друг Форд(най вероятно Фокус).
Поздрави.

Re: няма го вече

Публикувано: 26 мар 2011, 22:52
от aniaeg
nikolovvd написа:Познавам няколко човека, които са живи благодарение на Форд и не признават друг автомобил освен Форд!
Един от тях е шеф в една от кабелните телевизии. Беше закупил поредицата "Часът на Форд" и я въртеше ежедневно.
Техниците на същата фирма са снабдени с Форд Кънект. Накратко - заклет Форд маниак!
Много странно колега Николов,еърбека не се беше задействал.При положение че е направо отсякла три дървета(малки наистина).
Да е жива и здрава ,разплаках се като я видях седнала до форда.Наистина я спаси.

Re: няма го вече

Публикувано: 27 мар 2011, 12:53
от Chr81
Хубавото е, че това е бил малкия дявол. Коли се купуват, други неща - не. Относно airbag-а: Еърбег се отваря отпред само при челен удар /а не и при страничен/ и то много зависи точно какъв удар. При удар с друг автомобил или нещо "по-меко" би трябвало да се отвори. Имам предвид, че при удар с друга кола и двете коли се мачкат отпред и има достатъчно време да се задействат сензорите и да се отвори еърбега. Докато при удар в неподвижна преграда /дърво, стълб, стена/, преградата не се мачка, а се мачка само колата, на която би трябвало да се отвори еърбега. В такъв случай, има вероятност сензорите да не успеят да преценят ситуацията и да не се отвори еърбега. Нещо такова четох преди дни в упътването за полване на Хюндай i30 и останах много изненадан от написаното. Отделно, ако ударът е отпред, но леко страничен и по диагонал от преден фар към центъра на купето пак може да не се задейства. Друга причина за незадействане е, че всеки един еърбег има "срок на годност" около 12 години. Точната дата е написана на всеки еърбег отгоре и може да се види, ако се разглоби таблото. След тази дата еърбегът трябва да се подмени с нов, което струва около 1000-1500 лева на еърбег и по обясними причини никой в БГ не го прави. След изтичането на този "срок на годност" няма гаранция, че еърбегът ще се отвори дори при ситуация, при която е трябвало да се отвори на 100% когато бил нов. Изводът от всичко е - НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА СИСТЕМИТЕ ЗА СИГУРНОСТ ДА ВИ ПАЗЯТ! Да те може и да помагат, но гаранцията е Франция. Карайте внимателно, не се правете на безсмъртни, а ако все пак се случи, дай Боже да се задействат системите за сигурност. Радвам се, че се е разминало. След такава случка човек винаги си има обица на ухото. Ако на някой му е интересно прилагам линк с този "наръчник на собственика" на Хюндай, където в начало са обяснени доста интересни факти за удари, еърбеци и всякаква полезна информация.
http://www.hyundaibg.bg/uf/cars/i30/sta ... manual.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
От 49 страница нататък е обяснено за отварянето на еърбега.