Как се живее с 600 лв. заплата?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от nikolovvd » 31 май 2011, 08:57

Понеже ми направи впечетление, че социалните теми активизират форума ще си позволя поне веднъж седмично да пускам по една такава, където е мястото. Взех повод за това от един цитат от мнение на колегата Невъзможен.
ImpossibleMan написа: Нали всеки ден има пари за цигари и мастичка, какво друго му трябва.
Простата сметка показва, че един такъв човек годишно пръска 2500 лв. за цигари при положение, че пуши по една кутия на ден.
Практически това е цената на един 10-15 годишен Форд или 5 лизингови вноски. В същото време уж сме в криза, уж заплатите малки, уж горивата скъпи и т.н., а живеем като за последно. И така вече 22 години!

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Dani_Barabani » 31 май 2011, 09:16

Аз не мога да живея със 600лв при сегашния си начин на живот. И с двойна на тази сума не мога да живея сега. И това е без да излизам по заведения всеки ден, без почти да се храня навън, вече и без да давам пари за цигари. Но имам нова кола, чиито лизинг плащам, веднъж в месеца си правя по едно пътуване някъде по надалеч или за по-дълго, спестявам и за да си оправя апартамента, купувам си книги и разни момичешки глезотийки ;;): (различни приоритети :) ). Винаги съм се справяла финансово и когато усетя, че парите вече не ми стигат, търся нова/друга възможност да изкарвам повече.
Не знам как се живее сега с 600лв заплата (да предположим, че чисти). Но дупе знае 2 и 200. Вероятно може, знам ли?... Живее се скромно, с разходи само за необходимите неща - ток, вода, храна, без кола, без или мин.телефонни разходи и с много икономии. Ако е сам човек с тези пари, е по-трудно, от колкото двама с такива приходи. Най-малкото защото комуналните разходи ще са почти същите, но ще се дели на 2.
Явно има хора, които успяват да живеят с такава сума, които не могат да изкарат повече по някакви причини и които са доволни и от малкото, което имат.
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от mrdds » 31 май 2011, 09:17

Хаха, Ники,по повод последното изречение Гацо Бацов снощи вика " тва българите ядат,пият и мандръсат като за последно.А къща правят все едно ,че ще живеят 1000 години."

Всъщност май повече от половината хора живеят с 600лв заплата.Но нали има един лаф " човек знае 2 и 200"...намира му се начина някак. >:D<:
П.П Ц-ц-ц таз Дани бе,как ми чете мислите.. :D
Dani_Barabani написа:
Явно има хора, които успяват да живеят с такава сума, които не могат да изкарат повече по някакви причини и които са доволни и от малкото, което имат.
Едва ли има някой,който е доволен на лишения и стискане с 600лв бюджет.Да не говорим,че има заплати и доста под 600лв на пълен работен ден.И много хора ги работят.
Едва ли им харесва,ама като не дават повече какво да правят?

Можете да направите справка в джобса ,изумих се скоро като гледах обяви за продавач-консултанти и касиери.Имаше обявени заплати от 300-350лв за 8ч работен ден по моловете и кауфландите.
Последна промяна от mrdds на 31 май 2011, 09:27, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от nikolovvd » 31 май 2011, 09:22

Dani_Barabani написа:(да предположим, че чисти)
Естествено! Няма как да харчиш брутната си заплата, защото никога не можеш да я хванеш в ръка! :D:

Chr81
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 28 фев 2011, 10:47
Модел на автомобила: Ford Focus sedan 1.6 Duratec 100PS
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Chr81 » 31 май 2011, 09:37

Значи ако аз и жената пушим по 1 кутия цигари само /без да се слага, алкохол, кръчми, кафета и прочие/ това са ти 2х4,50лв или 9лв на ден. За година са 365дни х 9лв или 3285лв. Значи с тези пари си купуваш един чисто нов Форд Фокус за 24000лв точно за 7 години и 4 месеца. Ако събираш тези пари в банка тези 7 години и 4 месеца ще намалеят на около на 6 години и 8-9 месеца, благодарение на сложната лихва. Та кое бих предпочел - да пушим с жената по 9лв на ден или на 7 години да си купуваме нов Фокус? Мисля, че Фокусът ни носи доста по-голямо удоволствие. :D
П.С. В сметката не се включват всичко последващи разходи за лечение и лекарства, които биха били породени от продължителната употреба на цигари през годините и един ден би трябвало да се плащат /частично от държавата, частично от пушещия/.
Та дали да си купи чисто нов Фокус, всеки сам за себе си решава.
Иначе на въпроса: Как се живее с 600лв заплата? Ами не се живее. Съществува се. Особено ако се харчат пари за дребните удоволствия /цигари, кафета, кръчми, алкохол, нощни клубове, таксита/.

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Dani_Barabani » 31 май 2011, 09:43

mrdds написа:П.П Ц-ц-ц таз Дани бе,как ми чете мислите..
Чувам ти ги, щото мислиш много силно :D:

Аз писах доволни, защото ако не си доволен, ще направиш всичко възможно да изкараш повече от 1 заплата от 600лв. Който търси (начин) - намира. Дали ще е бонус, дали ще е допълнителна работа... има начини, стига да поиска човек. :)
mrdds написа:изумих се скоро като гледах обяви за продавач-консултанти и касиери.Имаше обявени заплати от 300-350лв за 8ч работен ден
... аз също се изумявам!
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от hitrata_lisi4ka » 31 май 2011, 10:09

Въпрос: Как се живее с 600 лв. заплата?
Отговор: Трудно.

Въпрос: Как се издържа 4-членно семейство с 1000лв?
Отговор: Много трудно, но не и невъзможно.

Въпрос: Как живее едно средностатистическо ромско семейство (с около 5 деца да кажем) с данъците и таксите, които АЗ (и друго като мен) плащам/е.
Отговор: Много добре.

Въпрос: Който не работи...?
Отговор: Не трябва да яде!
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Doin » 31 май 2011, 11:00

Нека не забравяме, че не всичко опира до желание, а и до възможности. Защото гореказаното звуче като гротеска за жител на някое малко градче, където намирането на работа е мираж, да не говорим за втора възможност. В Северозападна България например заплата от този порядък е повече от добра, така че тези 600 лева не са константа.
А относно ромските семейства - едва ли и техния живот е хубав, а и не е луд този дето яде баницата, а който му я дава. Плащането на данъци са не само задължение, то дава и право на контрол върху разходването им.

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от hitrata_lisi4ka » 31 май 2011, 11:10

Ами у нас в Куртово Конаре е така!

Просто смятам, че който няма желание да работи, ще живее и от помощи. Ще чака на друг и тн. Няма начин да няма работа. Просто има хора, които са на мнение, че: Аз за Х лв няма да работя, защото заслужавам повече.
Последна промяна от hitrata_lisi4ka на 31 май 2011, 11:23, променено общо 1 път.
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от ЯЛТА » 31 май 2011, 11:21

Живее се с 600 лв. + нетрудовите доходи " както беше термина в социалистическо време ", което няма как да влезне в статистиката. Естественно доста трудно, и с лишения, но всеки си има приоритети, заради които икономисва или пък пренасочва средства.Не знам защо един път за винаги Държавата не обяви минимална ставка за ЧАС-ТРУД , както е в САЩ например, за да няма такива заплати от по 240 - 300 лв., а фактичести са по 500 - 600 лв. В същото време Държавата, респективно фирмите яко крадът от работниците и служителите си. В моето предприятие-общинско работим по 25-27 дни в месеца, а на фиша за заплата-22 р.дни отработени часове 180-200 ч., и така от 25 год. .И какво става 25 г. х 12 м .= 300 месеца х 5 дни = 1500 дни : 22 = 6 г. и 8 мес. трудов стаж изяден, но ПЛАТЕН от работодателя ! И така е при доктори- / даващи дежурства / полицаи, шофьори, и още бог знае колко професии. И като прибавим че от 1979 год. работя на шест-дневна работна седмица, ще се види реално трудовия стаж на един Българин / средно -статистически /, с една дума при стаж 40 год. ще са 50 год. примерно. Пенсионираш се, поживееш 3-5 год. и ритваш канчето, а Държавата е напред с твоите парички за пенсийката ти. При това в тази Държава няма кой да работи повече от една шивачка и шофьор,- сядат и цялата смяна си бачкат. Това е.
Демокрация ли , да бе да, къде !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от _bioHAZArd_ » 31 май 2011, 12:22

Колеги,

В страната заплата от 600лв е добра. Тук се предлагат заплати от по 300-400лв за 8 часов ден и така е от години. И се живее с тези пари. Не си мислете, че всички хора висят по кръчмите и си пръскат парите за цигари и мастики. И така е в почти цяла България....


В момента заплатите по морето за сезонния персонал са 600лв без квартира и храна....правете си сметката.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Pyrhel » 31 май 2011, 12:40

В 9ти клас ходих да пускам флаери по пощите, ама 10 лева/ден ми се видя абсурдно. После взех, че се хванах да разглобяваме коли. По-доходоносно беше, ама не можех да си купя турбо якия телефон и да бъда кварталного гъзе. Станах 10ти клас и почнах да работя на 2 места за общо 600 лева/месец. От там нататък не добавям, а умножавам. Може би съм имал късмет, може би и е защото съм спал по 3-4 часа на денонощие (защото не си изпусках от училището). Като цяло съм стигнал до няколко извода. Който има хъс и стремеж към нещо - нещата се получават бавно и трудно. Който седи на пейката в парка, захапал цигарата, бирата му стърчи от джоба, с думите "братлуе, нещо тре'а напра'им за кинтаж" - еми, братуета, освен да се оставите да ви плескат патки между очите не можете друго да направите (ся да не си помислите, че за някой от тука говоря... Гледам ги тия малки лекета, от които улиците гъмжат).

Всъщност, Ники (vd), какво значи да се живее? Хайде първо да определим значението на думата и тогава да кажем как можем да го постигнем. Ето според мен значението на "да живея", обвързано с пари:
  1. Най-важното - като мине 3/4 от месеца да не мисля как ще изкарам останалата 1/4
  2. Да можеш да си направиш удоволствието в поне 40% от случаите, когато ти се прииска (било то да си купиш нещо, било да отидеш някъде)
  3. Да можеш да бъдеш независим от никого в продължение на половин година напред. Какво имам предвид? Уволняват те днес, да имаш половин година напред, в която можеш да си намериш подходяща работа
  4. Да не живееш в дупка, пълна с мухъл и мишки
  5. Да можеш да си позволиш да заведеш децата си на цирк/кино/увеселителен парк поне веднъж на 2 седмици
  6. Да изглеждаш както ти, така и семеството ти добре (това повече зависи колко голям мърльо си, отколкото колко пари имаш)
  7. Ако имаш кола - във всеки един момент да е в изправност, за да можеш да заведеш децата семейството си до болницата, ако се наложи
  8. Ако нямаш кола - да имаш пари за такси във всеки един момент, за да се придвижиш от т.А до т.Б при нужда
  9. И още разни такива малки неща, дето в момента не мога да се съсредоточа
Как се живее с тия 600 лева? Няма начин. Просто вярвам, че тия, дето се оплакват, че нямат кинти ги мързи. Де'а, няма срамна работа/професия! През деня ще си даскал, вечер ще си багерист, ако животът и нуждите ти го налагат. Сядаш, колкото и на години да си - отваряш книгите, учиш и се преквалифицираш/започваш на ново/второ/трето място. До скоро работих на 3 места (извинявам се на тия, дето казват "няма работа" - да, заел съм ви работните места, но тук е джунгла - "кой превари - той завари". А може би ръцете не са ми в гъза), защото ми трябваха доста пари. Всеки си решава сам. Да, обаче не може от веднъж да отидеш и да кажеш "Аз имам 0 дни опит в бранша, искам 7000 лева заплата". Всъщност, можеш, но няма да ти я дадат :) Та така - труд, пот, недоспиване и лишения носят пари. Друг вариант е да се гепи нещо от неподходящ човек и той да ви извади червата на паркинга пред вас. А третия начин - "тате носи, мама меси".

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Doin » 31 май 2011, 12:58

Pyrhel написа: .... А третия начин - "тате носи, мама меси".
Напълно съм съгласен!
Но така и в тази тема, а и в останалите, не видях някой да се оплаква от заплатата си, дори Николов се опита да насочи дискусията дали с подобна заплата можем да си позволи човек глезотии като кутия цигари, например!?
nikolovvd написа: Простата сметка показва, че един такъв човек годишно пръска 2500 лв. за цигари при положение, че пуши по една кутия на ден.
Практически това е цената на един 10-15 годишен Форд или 5 лизингови вноски. В същото време уж сме в криза, уж заплатите малки, уж горивата скъпи и т.н., а живеем като за последно. И така вече 22 години!
Излиза че, че всеки пушач е откровен епикуреец?
Всеки сам решава как да си изкарва парите,стига да му се даде шанс и възможност да се реализира.
Както и как да си ги харчи.

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от hitrata_lisi4ka » 31 май 2011, 13:01

Doin написа:Но така и в тази тема, а и в останалите, не видях някой да се оплаква от заплатата си,
Хората просто са доволни с това, което имат. Въпроса тук не е да се жалваме, колко малко пари изкарваме. Ако ти имаш какво да кажеш, моля те с най-голямо удоволствие, заповядай...
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от nikolovvd » 31 май 2011, 13:29

Pyrhel написа: ... "кой превари - той завари"...
Това е заложено в т.нар. "Римско право". Първият по време е първи по право!
За останалите въпроси по-нататък. Чакам по-особенни мнение достигащи до откровени псувни към ... сещаш се.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Doin » 31 май 2011, 14:10

hitrata_lisi4ka написа:Хората просто са доволни с това, което имат. Въпроса тук не е да се жалваме, колко малко пари изкарваме. Ако ти имаш какво да кажеш, моля те с най-голямо удоволствие, заповядай...
Благодаря за предложението, обаче когато почуствам труда си неоценен знам към кого и как да споделя.
Толкова ли е лошо човек да е доволен от това което има, чак сега разбирам че това е въпроса на дискусията?

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Alexi » 31 май 2011, 14:13

темата е леко надменна .. щото .. 600 лв с изключение на София в другите градове си е сносна заплата отделно че средната за страната е там някъде .. та .. явно няколко милиона се оправят с подобна и по ниска заплата .. така че .. живее се ... ся кафенца цигарки уиски барчета дискотеки - рядко .. не са даденост и не са необходимост за да живееш .. като не стигат париците - бачкаш повече .. някой каза че не се оплакваме от доходите си .. аз примерно не съм доволен ... печеля сравнително добре но има още мноого какво да се желае .. и търся възможности ... инак пуша ,пия( ей тия три неща ) :D: и давам пари за доста неща които не са ми необходимост но съм преценил ,че мога да си го позволя .. сега да ми твърдите че не може да се живее с 600 лв щото вноската за лизинга на новата ви кола е повече - нахално е ... еле пък Дани дето и с 1200 лв не можела да живее .. същевременно по 1 седмица в месеца си на почивки екскурзии разходки ? и кога ги изкарваш тия пари ? подозирам ,че не ги изкарваш само ти ,ами мама и тате дават някой лев ...

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от hitrata_lisi4ka » 31 май 2011, 14:35

Doin написа:Толкова ли е лошо човек да е доволен от това което има, чак сега разбирам че това е въпроса на дискусията?
Напротив, хубаво е.

Алекси, всеки си опъва краченцата според чергата :)
Ако има кой да помага (мама, тате, баба, дядо и тн) според мен лошо няма. Лично аз съм доволна от доходите си за момента. Искам да са повече и търся начини.
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от mrdds » 31 май 2011, 15:19

Alexi написа:... еле пък Дани дето и с 1200 лв не можела да живее .. същевременно по 1 седмица в месеца си на почивки екскурзии разходки ? и кога ги изкарваш тия пари ? подозирам ,че не ги изкарваш само ти ,ами мама и тате дават някой лев ...
Даниту ти не я гледай.Тя работи шеф :D: и хората работят за нея .

Както пееха едно време замунда банана бенд "татко цар на племе в тамбукту"

На един не му стигат 600лв за храна,на друг 1200лв за екскурзии....а на някой не му достигат 1,5млн за самолет , яхта и т.н.
То който и българин да питаш все му е зле положението,все няма да му стигат парите и все ще иска още.

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Как се живее с 600 лв. заплата?

Мнение от Dani_Barabani » 31 май 2011, 15:40

Alexi написа:еле пък Дани дето и с 1200 лв не можела да живее .. същевременно по 1 седмица в месеца си на почивки екскурзии разходки ? и кога ги изкарваш тия пари ? подозирам ,че не ги изкарваш само ти ,ами мама и тате дават някой лев ...
Кога ги изкарвам парите ли, Алекси? Ходя на работа, всекидневно. Ако работя допълнително - работя вечер, през почивните дни. Но така нагласям нещата, че да имам и свободно време. Освен това уча и подобрявам познанията и уменията си постоянно, с което съм много по-конкурентноспособна пред доста хора и си намирам по-добре платена и интересна работа. Не е невъзможно. Аз успявам! Мога да ти дам съвети ако искаш?
ииии... Погрешни подозрения, Алекси :)
Аз 600лв печелех преди 10години. От тогава, заплата ми расте нагоре. Това става или с увеличение, защото съм го заслужила или ако работодателят не може да ми го предложи, търся друга по-добре платена работа или допълнителна. Сама се справям от 1997 година. А на мама и тати аз давам, за да помагам, освен и да си покривам разходите. :) Да са ми живи и здрави.
Ако вземах 600лв сега, повече от ясно е, че нямаше да имам нова кола, нямаше да пътувам насам натам и щях да затягам колана. Но вместо аз да се простирам според чергата си, аз тъка по малко, за да ми е комфортно и да мога да правя повече неща.
mrdds написа:Даниту ти не я гледай.Тя работи шеф и хората работят за нея .
Да бе шеф на водопад :D:
Аз не се оплаквам от нищо, ако стигна до там, че да ми е мрънкащо, почвам да търся нови възможности. Ам... и малко гузен-негонен бяга, но аз не казвам, че не ми стигат за екскурзии, не ми стигат, за да имам и да правя нещата, които искам да имам и искам да правя. ;):
Изображение
Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта