Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.

Харесва ли ви новият Фокус?

1. Да
56
78%
2. Не
16
22%
 
Общо гласове: 72

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 03 сеп 2011, 22:50

абе ако в момента избирам кола в тоя клас фокуса се класира някъде на 6-7 място .. просто за парите си ще получа много повече от други марки които не отстъпват на Форд по нищо .. примерно Астра J 1.6т 180 коня козмо - най високото оборудване включващо дори кожен салон е 34к с ддс( за еквивалентния форд се търсят близо 46к :? ) .. а круза е 25к с прилично оборудване и 1.8 бензин 140 коня ... само че аз заглеждам по горните класове където скоро ще се появят 2 корееца с много добър дизайн ,Хюндай и40 и Кия Оптима ,дано да раздвижат пазара и цените да паднат още малко :D:

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 03 сеп 2011, 23:52

Alexi написа:абе ако в момента избирам кола в тоя клас фокуса се класира някъде на 6-7 място .. просто за парите си ще получа много повече от други марки които не отстъпват на Форд по нищо .. примерно Астра J 1.6т 180 коня козмо - най високото оборудване включващо дори кожен салон е 34к с ддс( за еквивалентния форд се търсят близо 46к :? ) .. а круза е 25к с прилично оборудване и 1.8 бензин 140 коня ... само че аз заглеждам по горните класове където скоро ще се появят 2 корееца с много добър дизайн ,Хюндай и40 и Кия Оптима ,дано да раздвижат пазара и цените да паднат още малко :D:
Ей сега прегледах цените на тая Астра, за която споменаваш. Почват от малко над 36000 за Enjoi. Вероятно си имаш представа, какво е оборудването. Моята Фиеста има 2 пъти повече джаджи от тая Астра. Определено, който си купува тая модификация, би държал единствено на мощния мотор. За да има повече полета с "S" (стандартно оборудване), са сложили екстри като... заключване на кормилната колонка, регулируемо огледало за обратно виждане (Ъ???), халогенни фарове, а няма фарове за мъгла. Куп други "S"-чета се мъдрят, колкото да запълнят страницата. В интерес на истината, не мога да открия ценовата листа на новия Фокус от доста време насам. преди ми бе попаднала в ръцете, но сега ще съм благодарен, ако някой ми я даде. Така и не мога да се ориентирам в тоя сайт на Мото Пфое. Не искам да казвам голяма дума, но дълбоко ме съмнява, 46 бона да е покупната цена на 180 PS Фокуса. Да, такава ще е по ценова листа но повярвай ми, че никой няма да го купи за толкова. Колкото аз купих Фиестата за 32 бона де. Нали не ме мислиш за луд, да се изръся 32 бона за 96 коня мотор? Иначе, тая Астра е номер 3 в класацията ми, а тя на тоя етап е Фокус, Голф/Астра, като слагам чертичка, понеже се очаква новата седмица на Фолксваген. По-нататък нямам идея, защото не бих си купил автомобил, различен от тия трите. Може би бих сложил Bravo, че ме кефи на дизайн. А Жулиетката малко скъпичка ми изглежда и не толкова атрактивна. За корейски курници изобщо не ми се мисли, макар Круз да си е жива Астра. Френските колкото и добре да изглеждат, са си абонирани за последните места . С такова нещо никога не бих рискувал, та ако ще и да е класа над Фокуса. Забравих Аурис или по-точно не съм я забравил, а искам! Сребърен Аурис е моят среднощен кошмар. :P


ПП: Какви ги говоря, за малко да си взема Ярис преди 5-6 години. Добре, че бяха надули цената над 20 бона, а това за малък автомобил тогава бе много.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 04 сеп 2011, 09:35

сравняват се цени на които се намира автомобила ,Фокуса го няма на промоция за това вземам цената му от ценовата листа на сайта на МР:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
Ето ти я Астрата ,има и много други оферти примерно дизел 1.7 със 125 коня .. между другото цената и почва от 25к за 1.6 бензин като базовия модел ИМА климатик за разлика от фокуса .
http://www.ford.bg/files/priceslists/Ne ... celist.pdf
ценова листа на фокуса

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 04 сеп 2011, 11:03

Точно това исках да кажа и аз. Понеже нямам идея, на каква цена биха продали даден Фокус, вземам цените на двата автомобила по ценови листи с уговорката, че и двата могат да се вземат на по-ниска цена. Само, че 36 бона е Астрата с най-ниско ниво на оборудване, докато при Фокус 182 к.с. мотор се предлага с ниво на оборудване Titanium. Все пак си мисля, че реално на пазара цените ще бъдат еднакви, както в момента са еднакви цените на сравним Корса и Фиеста. Само, че Опел афишират това чрез ценовата си листа, докато Мото Пфое дават някакви отстъпки, а в ценовите им листи има нереални цени. И ако си прочел предните ми постове, ще разбереш какво искам да кажа и защо не одобрявам тая политика.

Благодаря за ценовата листа. Така и не мога да я намеря, когато я търся. Да ме извиняват хората от Мото Пфое, но сайтът им изостава, въпреки, че скоро май имаше реконструкция. И как да я намеря, като цвъкнали стария Фокус, а сложили новата ценова листа? Няма ли хора, които да поддържат тоя сайт в ред? Ако им бях началник, щях да ги изгоня на момента ;) Не само Фолксваген ще ви разминат, а скоро очаквайте това да направят поне още 5 участника в надлъгването. Лоша идея е да се разчита само на стари клиенти , като мен.

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Яким » 07 сеп 2011, 10:25

На събора успях да тествам за малко новия фокус (дизелов вариант не запомних колко коня). Сега определено ми харесва много повече от преди. Много удобна и много маневрена машина и адски тиха при това. С една дума - Кеф :D

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от gurcayy » 07 сеп 2011, 12:34

Посредствен кеф за 45 бона - да бе, мерси!

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Яким » 07 сеп 2011, 13:03

gurcayy написа:Посредствен кеф за 45 бона - да бе, мерси!
Чакай малко, колега. Цената и за мен е непосилна, дори немислима - бих казал, но кефът ми си беше съвсем непосредствен :D:

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 07 сеп 2011, 13:19

gurcayy написа:Посредствен кеф за 45 бона - да бе, мерси!
Ами вземи си тогава i30 за 27 бона базова версия БЕЗ ел.огледала, фарове за мъгла, задни ел.стъкла и с мижаво 1.4 литрово моторче. Що не погледнеш цените на останалите? Ама недей гледа само промоциите, защото по тая логика ще трябва да гледаш и промоциите на Мото Пфое! Преди 2-3 години в тоя форум имаше една тема от един доктор, търсещ си дизелово комби. Избра някакъв Фокус с фул екстри и от 44-45 бона, цената му падна с 10!!!! Така, че не приемай тия 45 бона за свършен факт! Ако наистина оставят тая цена гаранция, че и един Фокус няма да бъде продаден. Айде да оставим цените настрана, защото и конкуренцията не е стока. Разбирам разочарованието ти от дизайна, но това е мой-човек. Но като не ти харесва дизайна, има си решение - вземаш една кръстоска между Фиеста и Фокус, наречена i30

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Яким » 07 сеп 2011, 15:00

Но като не ти харесва дизайна, има си решение - вземаш една кръстоска между Фиеста и Фокус, наречена i30
Може би наистина има някаква съвместна дейност по дизайна на двете фирми :roll: :roll: :roll: . Напоследък гледам някои коли на хюндай с дизайн, който страшно ми напомня на Фордовския и това ме учудва яко.

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от nikky » 07 сеп 2011, 17:04

Нормално е да имат сходство в дизайна, тоя Хюндай прилича много и на Пежо 308. При Хюндай съм забелязал, че на картинка изглеждат драстично по-добре отколкото на живо. Новото им купе - Генезис, като го гледам на картинка и ми потичат лигите, а на живо си е типичен корейско-американски спортист, нищо особено.
Голфът е с най-скромен дизайн, и между 5-та, 6-та и 7-ма генерация разликите са стил лек фейслифт, а се продава най-добре при положение, че е най-скъп в този клас.

Изображение
Изображение

Съвсем скоро пускат "Великата стена" - ценово имат доста добри предложения, изглеждат добре и имат доволно включени екстри. 1,5 бензин, 100 коня, всички екстри, стил Ярис, но много по-пипнат откъм дизайн, 15,700.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 07 сеп 2011, 23:11

nikky написа:...

Съвсем скоро пускат "Великата стена" - ценово имат доста добри предложения, изглеждат добре и имат доволно включени екстри. 1,5 бензин, 100 коня, всички екстри, стил Ярис, но много по-пипнат откъм дизайн, 15,700.
Тая велика стена е толкова велика, че чак не и се затваря задната врата. Срам и позор. Кънти като капака на Москвич, но не се затваря :) Станах свидетел на тоя куриоз, когато бяха изложили няколко жълти автомобила. Не, благодаря и за 10 000 не си заслужават ядовете, а и съм готов да се обзаложа, че от 365 дни в годината, един такъв автомобил ще стои в сервиза поне 30.



А за i30 ми се струва, че по го докарват до Фиеста и Фокус. Вижте страничния ръб, минаващ през дръжките на вратите. Това го има единствено при Фиеста. Вижте предните фарове, които поразително много са удължени като тия на Фиеста и изпъкнали, като тия на Фокус. Вижте и задните светлини, които са издължени в страничната си част в стил Фокус. Вижте и уредите на арматурното табло - почти същите тунели като на Фиеста и Фокус. Вижте и централният бутон на климатика. Не ви ли напомня за кръглия управляващ блок на Фиеста? Как досега никой не ползваше такива елементи и изведнъж Хюндай почнаха. Вижте калниците - отново линии на Форд. Вижте и вдлъбнатият капак на двигателя. Много станаха приликите ми се струва. Ако се вземат и други модели на Хюндай се вижда, че са крали по някой друг детайл от модели на Форд.

Но мисълта ми бе друга - голият почти като пушка стар i30 струва 27000 по ценова листа. Ако го сравним със стария Фокус, може да се открият разлики в цените и оборудването, в полза на Фокус. Айде сега гадайте, колко ще струва новия i30 :)Подобно сравнение може да се направи и с Астра и с Голф и с коя да е друга марка на българския пазар. Май някои от вас гледат само специалните оферти и не обръщат внимание на ценовите листи. Въобще, кашата при продажбите на нови автомобили е пълна. Трудно човек се ориентира в цените и оборудването, а още по-трудно може да съпостави два конкурентни автомобила на равни начала. Единия има едно, другия го няма и обратно. При единия дадено оборудване е поставено за отбиване на номера, при другия си работи нормално и обратно. И двата автомобила, дето съм закупил от Мото Пфое, са поръчкови. Аз лично трудно намирам автомобил на склад или даже въобще не намирам, който да отговаря на изискванията ми. Така, че тия промоцийки на разни фирмички, са пунта мара. Плащаш за нещо, а не получаваш това, което ти трябва.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от gurcayy » 07 сеп 2011, 23:31

ImpossibleMan,
никакви ценови листи не съм гледал! Просто исках да кажа, че 45 бона за този Фокус ( Въпреки че карам Фокус) са смешни и абсурдни!А въпросният i30, да си призная, изобщо не бях го гледал, дори и в мрежата!Обаче прилича 2 пъти повече на Фокус, отколкото нашия :) И трябва да кажа, че ми харесва много!
Не знам вие като купувате коли какво гледате, но за мен най-важният критерий е да има хубав дизайн! Не мога да приема , когато всяка сутрин излизам от входа, да погледна колата си и вместо да се радвам като малко дете, да се чудя на нескопосания дизайн и да се утешавам, че има други плюсове. Но това си е лично мое виждане и просто исках да споделя! Иначе затова има 100000000000000000000 марки и модели - за всеки вкус. _friends_

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 07 сеп 2011, 23:47

gurcayy написа:ImpossibleMan,
никакви ценови листи не съм гледал! Просто исках да кажа, че 45 бона за този Фокус ( Въпреки че карам Фокус) са смешни и абсурдни!А въпросният i30, да си призная, изобщо не бях го гледал, дори и в мрежата!Обаче прилича 2 пъти повече на Фокус, отколкото нашия :) И трябва да кажа, че ми харесва много!
Не знам вие като купувате коли какво гледате, но за мен най-важният критерий е да има хубав дизайн! Не мога да приема , когато всяка сутрин излизам от входа, да погледна колата си и вместо да се радвам като малко дете, да се чудя на нескопосания дизайн и да се утешавам, че има други плюсове. Но това си е лично мое виждане и просто исках да споделя! Иначе затова има 100000000000000000000 марки и модели - за всеки вкус. _friends_
A аз се опитвах да кажа в предните си постове, че това едва ли ще е реалната цена на тоя модел. Как по-ясно да го кажа, не знам. Дадох и пример с един колега от тоя форум, който търсеше съвет за покупка на нов автомобил. Тогава успя да вземе от Мото Пфое Фокус с доста екстри на цена около 34-35000, при листова 45000 - колкото е сега цената на най-мощния Фокус. Аз също взех моята кола с 6000 лева отстъпка въпреки, че е поръчкова, а не на склад. Ей за това ти говоря. Исках да намекна и друго - някои фирми вносители са възприели различни подходи при ценообразуването. Например Опел пишат ценовите си лист с отстъпките и отгоре цвъкват едно -20 % примерно. Човек се чуди, отде да вади тия 20 процента, щото ако реши да ги извади примерно от една Корса, струваща 18 бона, става наистина страшно. Да, ама не. Цените в ценовата листа са с намалението и никакви проценти не се вадят. Ако вземеш обаче ценовата листа на Форд, там има някакви астрономически стойности. Отиваш обаче в магазина и...ами казах какво "и". Съмнява ме някой в тоя форум да си е купил кола, която не е била на промоция или не му е била направена отстъпка от цената в ценовата листа. Ако има такъв, да се обади. А за визията...прав си. И аз мислех така, купувайки си първата Фиеста. Нямах много пари, но все пак не мми се караше бяла, червена или тъмносиня неметалик, та затова си избрах един ябълково зелен металик. До края тоя цвят ме кефеше и сядах с кеф в автомобила. Ако бе бяла, просто щях да гледам бойлера в банята, вместо колата. А и смятах, че Фиеста 2006 има доста добра форма. За визия не е точно така, защото там трябват разни изгъзици като...фарове за мъгла, алуминиеви джанти, цвят на огледалата , броните и дръжките на вратите в цвета на купето и каквото човек се сети. Две бели линии по средата също щяха да са от полза, да се насере човек от кеф. Ей на това Фокусче ако му лепнат две бели линии, едва ли ще остане незабелязано. А като се развъртят и 250-те коня, ебавам ти визията, като оставям в огледалата 90 % от BMW-тата по пътищата ни. Така и така гледам колата си главно от вътрешната страна. Тая визия да си я гледат външните, а като не им харесва, никой не ги задължава да гледат. Има достатъчно 10-20 годишни коптори, които ще им бъдат по-интересни.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 08 сеп 2011, 15:50

невъзможен тия неща не са точно така както ги представяш.. колите си имат цени а вече кой каква отстъпка ще му направят е отделен въпрос .. та по тия цени опела е 35к а форда 46к .. както за форда правят отстъпка така ще направят и за опела .. недей намеква че 2те коли са на еднаква цена щото не са ..
Относно тоя Хюндай новия( това е новата Еланра а не и30) - според мен е страхотен като дизайн ( а дизайна продава до голяма степен ) ,докато на новия фокус дизайна му е по скоро спорен ,седана е приличен но хечбека не ми харесва ,и не само на мене .. корейците направиха страхотен прогрес последните 4-5 години и след няколко години ще смажат конкуренцията изцяло, вече са почнали .. примерно Кия в определен ценови диапазон няма конкуренция .. европейските марки от няколко месеца предлагат нещо повече от 2 годишна ограничена гаранция и то на каква цена ..

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от nikolovvd » 08 сеп 2011, 16:42

По-скоро до преди няколко месеца предлагаха 3 години или 150000 км гаранция, а вече е 5 години без ограничение на пробига.
На Сантафето му даваха 7 години гаранция, но съединителя не издържа повече от 65 000 км.
А който си вземе КИА нека да пише след година-две, ако има сили да се оплаква. Знам, че който си е взел КИА повече не е повторил.
Някой ще каже, че ми е лесно, защото съм на японец. Ами така се случи. Този двигател ЕкоБуст го вадиха, вадиха и накрая нямаше кой да ги чака. Ако сега бе 2008 година и този Фокус беше наличен, въобще нямаше да се двуумя и щях да го предпочета пред другата кола. Същата работа е и със системата 4Х4. От поне 10 години обещават 4Х4 на RS-а и като излезе пак е само с предно. Е кой е тоя лудия, който ще даде 100 бона за кола с 300+ коня с предно предаване? Друг е въпросът, че предпочитам да дам толкова пари за F150 или F350 вместо за RS, но живот и здраве ще стане някога.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 09 сеп 2011, 12:50

Alexi написа:невъзможен тия неща не са точно така както ги представяш.. колите си имат цени а вече кой каква отстъпка ще му направят е отделен въпрос .. та по тия цени опела е 35к а форда 46к .. както за форда правят отстъпка така ще направят и за опела .. недей намеква че 2те коли са на еднаква цена щото не са ..
Относно тоя Хюндай новия( това е новата Еланра а не и30) - според мен е страхотен като дизайн ( а дизайна продава до голяма степен ) ,докато на новия фокус дизайна му е по скоро спорен ,седана е приличен но хечбека не ми харесва ,и не само на мене .. корейците направиха страхотен прогрес последните 4-5 години и след няколко години ще смажат конкуренцията изцяло, вече са почнали .. примерно Кия в определен ценови диапазон няма конкуренция .. европейските марки от няколко месеца предлагат нещо повече от 2 годишна ограничена гаранция и то на каква цена ..
Първо, ето я elantra:

Изображение

Всеки ден минавам покрай салона на Хюндай и тая сутрин се загледах в изложената Елантра, за да видя, дали е същата като новия i30. Оказа се, че не, както може да забележиш от снмките.

Второ, 35 бона за Астра, но ти дадох ценова листа. Или не? Забравих, но сам може да я погледнеш. Астрата е доста постна, а Фокус е с ниво на оборудване Titanium, което макар и да не е със всички екстри, все пак е най-високото от гамата на Форд, за разлика от Астрата, която коментираме. Трето, понеже преди 2-3 месеца купувах нов автомобил, разглеждах и други оферти, в частност на Опел. Специално при Корса е така, както ти казвам. 20 % отстъпка, но в ценовата листа е написана цената с отстъпката, а не без отстъпката, както е при Форд. Но дори и да е с някоя хилядарка по-скъп екобуста, пак е по-добрият вариант. Моторът е последна дума на техниката, за разлика от тоя Опел, които толкова години не можаха да направят мотор като хората. Сигурно кризата е причина и се надяваме, в близките години все пак да предложат модерен мотор. Само погледни въртящият момент при коментираната Астра - 230 нм при 2200 об/мин. Това са стойности от миналото десетилетие. Погледни и въртящият момент при Ecoboost на Focus - 240 нм при 1600 об/мин. Колкото и да се опитваш да изкараш Астрата изгоден автомобил, няма как да стане. И цената на Astra Enjoy не е 35000 както казваш, а 39000 лева. А цената на Astra Sport e 42335 лева.

Айде от тия нива почнем на долу, защото това са официалните цени. Това, че си намерил изгодна оерта не означава, че и за Фокус няма да намериш такава, като му дойде времето.

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Вейдър » 09 сеп 2011, 15:00

:mrgreen: Новите Хюндай имат по-фордовски дизайн от новия Фокус... Само си представете емблемата на Форд отпред. Всякакви прилики са напълно случайни, също както старите лексуси имаха съвсем случайни прилики с Мерцедес. Иначе Голф, колкото и да е сух и скучен се продава благодарение на отличната си репутация.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 09 сеп 2011, 15:22

астрата не е постна ,най високото оборудване е ,еквивалентно на фокус титаниум .. и е 10 бона по евтина - това са фактите а че имала 20 нютона по малко - те не струват 10 бона според мене ..

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от nikky » 09 сеп 2011, 18:56

Не разбирам защо въобще се коментират "върховните" и най-мощни изпълнения, като те реално нямат пазар в България. В Швейцария да, не и тук. Купувачите, които финансово са подготвени за цената, разхода, застраховката и данъците на такива автомобили не си купуват Опел или Форд, или поне не Астра или Фокус.
По-реално е да се сравняват най-базовите изпълнения.
Ford Focus Ambiente - 1.6, 105 коня - 31,500
Astra Essentia - 1.4, 100 коня - 29,000 с аларма и резервна гума с 2 години гаранция
Golf 1.2 TSI - 1.2, 105 коня - 31,000 лева, 2 години гаранция, доста гол и с турбина
Пежо 308 VTi - 1.6, 120 коня - 31,000 лева, 5 години гаранция

Та цените са в тези граници, Фордът е с една идея по-надут, защото е чисто нов модел. Пежото и Голфът са фейслифтове.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 09 сеп 2011, 23:43

Alexi написа:астрата не е постна ,най високото оборудване е ,еквивалентно на фокус титаниум .. и е 10 бона по евтина - това са фактите а че имала 20 нютона по малко - те не струват 10 бона според мене ..
Пропускаш оборотите, при които се постигат - при Астра 2200, при Фокус 1600.
Явно, с теб няма да намерим общ език, защото говорим на различен. Ама пак да повторя. Отиваш на някой официален сайт, където продават Астра и си сглобяваш един стандартен автомобил. Накрая ти показва цената. Вземаш ценовата листа на Фокус и гледаш. За отстъпки не говорим. Отстъпки винаги ще има, защото това е ценовата политика на вносителите не само в БГ, но навсякъде по света. Аз си играх преди няколко дни да сравнявам оборудването на базовата Астра Enjoy със 180 к.с. и оборудването на Focus Titanium. Базовата Астра е доста орязана. Те и на това разчитат - да поръчаш нещо допълнително. Вече, по-оборудваните версии са и с по-голяма цена. Ние с теб сме различен тип купувачи така, че не намирам смисъл да спорим, кой какво би предпочел. Аз готова кола няма да купя никога. тя трябва да е по мой вкус оборудвана, иначе не става. Ще ти дам един пример. Никое ниво на оборудване на никой вносител не предлага стандартно отопляемо челно стъкло, а аз кола без такова не вземам. Има и други нещица, от които не бих се отказал така, че за мен промоционалните коли не са интересни.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 32 госта