Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от toniboy » 14 авг 2013, 20:53

ЯЛТА написа:Впечатление и то какво !
Към 19.30 ч. на Софийската ни среща в Люлин, се чу силен трясък, помислихме че коли са се ударили на светофара, но светна зелено, всички тръгнаха,- ударени коли нямааааа. Обаче зоркото око на S_C съзира нещо на платното под светофара, отива, взима го, гадаем какво е, и се оказва:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Петнадесет сантиметрово парче от преден спирачен диск, вероятно от Пежо, тъй като точно едно Пежо спря по рязко на светофара когато се чу трясъкът.
Явно вътрешното цилиндърче е клеясало, а при по рязкото спиране,- външното цилиндърче така силно е натиснало диска, та чак го счупи. Личи си от излъсканата външна част на диска. До тук добре, но какво може да се случи при по нататъшно спиране, не ми се мисли. Възможно е дори колата да се обърне в буквалния смисъл в посока напред към счупения диск.
Васко аз послушах съвета ти за това да не чакам чак този момент ги смених моите . и тресенето изчезна, сега малко да улегнат накладките по дисковете по от далечко спирам . _friends_

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от ЯЛТА » 15 авг 2013, 09:24

Как няма да ми направи впечатление,- тръгнах в 03.30 ч. от Ахтопол, и докато се прибрах в 7.30 ч. в София- не срещнах нито една катастрофа. Хубаво се начудих, за разлика от 03.08, когато до Пазарджик бяха 3 ударили се сами автомобила, и то по светло.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от ЯЛТА » 14 сеп 2013, 18:04

Как да не направи впечатление, 1600 кубика на Ректората в София, днес в 12.00 часа:
Изображение
Група от 15 мотора, все такива със Швейцарска регистрация.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от S_C » 14 сеп 2013, 23:22

Разположили са се на Църна маца.Имат международен събор и до 15 ще обикалят забележителности.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от ЯЛТА » 06 окт 2013, 20:42

Не че кой знае какво впечатление, но това момиче така се бе засилило, и се покачи на високо сякаш щеше да скочи:

Изображение

Изображение

Но момчето дали я догони, дали тя се спря, имаше около 20 мин. приказки, и си се прибраха от терасата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от Dani_Barabani » 13 окт 2013, 19:32

Всичко започна от кацането ми на летище Далас - Dallas/Fort Worth International Airport
Изображение
Изображение
Те бяха навсякъде
Изображение
Потеглихме към хотела, а аз не можех да повярвам, че всяка 5-та, не 4-та, не 3-та кола беше Форд
Изображение
Изображение
Този дори го настигнахме специално, за да го снимам
Изображение
и още един
Изображение
А тук има няколко на куп
Изображение
Изображение
На един паркинг успях да щракна още няколко
Изображение
Изображение
Изображение
Дори бусчето (shuttle) на хотела беше Форд
Изображение
Изображение
На паркинга пред НР редовно имаше по няколко паркирани
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Опитах да заснема и няколко на път към Texas State Fair :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
и познайте какво, на панаира имаше цяла зала с изложени коли Форд! Уникално! :)
Изображение
Не можех да пропусна да се снимам и аз :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А този бе напрааааво огромен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Американският Фюжън е доста по-различен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И това не е било случайто, защото.... Ford Mustang Shelby GT500 е гласувана като "Кола на Тексас"... В Тексас казват още "Ford is the Best in Texas"
*smilieiagree*
Изображение
Изображение
Ех, тези американци >):):
Дано ви е харесала кратката разходка :)
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от S_C » 13 окт 2013, 20:43

Е, да видите....Аз като ви разправям, че в щатите Мустанг е масова кола и не я имат за нищо особено, не вярвахте..... _friends_
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от ЯЛТА » 13 окт 2013, 22:14

Ми понеже чакат ред в мототехника за Шевролет, и за това си купуват Мустанг без ред............., та за това е масова.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от S_C » 13 окт 2013, 23:02

Недей така - има коли, за които и там се чака. По няколко месеца де, не е с години, ама си чакат. Един съсед чакаше за Ягуар година и нещо и му го докараха малко преди аз да се прибера в БГ. Кабрио, с бял салон. Вълшебство! За такова и аз бих чакал и въобще няма да се оплаквам ако закъснее с някакви си 3-4 месеца.
Иначе от тия снимки автобусчетата на Форд са интересни вътре...дано се е сетила Дани да снима...Имат много странна рампа за инвалидни колички-с много сложна механика и не е някаква присадена, всичко си е производство на Форд.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от nikolovvd » 14 окт 2013, 10:40

Я им кажи да ти увият едно F150 за вкъще, но гледай да е с новият ЕкоБуст 3.7 L би турбо!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от иво г. иванов » 14 окт 2013, 19:35

Прекрасни кадри, чудесен репортер става от теб, Дани. Наистина ми хареса и в салона и фона, от външните снимки :D
Дано си изживяла незабравими мигове.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
lordextra
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 02 юни 2012, 15:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 16v lpg
Местоположение: Слатина
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от lordextra » 16 окт 2013, 20:48

madboy написа:
belleamie написа:"Не всичко с един фар, което виждате в тъмницата е мотоциклет."
Copyleft: Belleamie
Да не си пробвала да минеш между два, насрещно движещи се, мотоциклета? :D
------------

А ха ха ха, минавал съм м/у два фара, за мой късмет бяха колоездачи, честен кръст, много се бях напил тогава, и П.С. след тази случка, като пия не карам , та да няма после *dead001* .
Най-Мразения. Не е скъп бензина, Заплатите са Ниски. "Бяло,червено, зелено - цитат на 3-те Б-та за знамето на България.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от kito » 01 фев 2014, 17:38

Здравейте,
относно пътния дневник и какво ми се е случило днес, със съжаление трябва да споделя, че на моменти ме е срам да споделя, че карам ФОРД.
Очаквам в най-скоро време всички бъзици голфарите, да се прехвърлят точно към собствениците на Форд. Голяма селяния е налазила някои от колегите.
Вчера се качвам на бул. "Брюксел" идвайки от бул. "Ботевградско шосе" през кв. "Христо Ботев". На светофара там се формира по принцип понякога голяма колона, е този път такава липсваше почти. Аз съм първа кола и представете си, една сива Фиеста МК6 или МК7 се водят тия от 2007 година примерно, изпревари абсолютно всички и се цопна точно пред мен на светофара. Натиснах клаксона и познайте, идиота (мъж ли бе или жена не видях) просто даде мигач и мина на червено. Светна зелено, на ускорението го стигнах но стигнахме ограничението от 80 км/ч, което спазвам там, а човека не. Замина, навярно караше с 100-120 км/ч. Да не говорим за няколко дни преди това, за една дама с Мондео МК4 след фейслифта, какви ги вършеше на светофарите от бул. Ботевградско преди гара Подуяне. То не бяха престроявания, без да дава мигачи, то не бе, да ускори и после да кара като бабичка. Накрая на бул. "Ситняково" пак се оказа до мен и реши, че от лява лента трябва да сече пътя на хората за да се качи на бул. "Цариградско шосе" без мигачи, без нищо. Засече, сума ти коли.
И това са само примери, които ми идват ей така на пръв спомен от тези дни. Моля Ви, хайде малко по-нормално да го караме и да мислим какво се случва на пътя, че иначе ще се пребием.
Преди месец един с една Jetta по пътя Карлово-Пловдив, щях да го отнеса като прани гащи. Карам със 100 км/ч, виждам го в далечината, че иска да се включва в движението на едно кръстовище, подал ляв мигач, стои гледа ме, гледаме, че идвам. Гледа, че след мен има поне 5 коли /ние се спускахме от възвишение/, най-накрая не знам от къде и как му дойде да тръгне, точно като го доближихме и да ни сече пътя. Е познайте, не стига, че ни сече пътя, изгасна колата в средата на кръстовището. Почудих се какво да правя. Спирачки, аварийни и плътно в дясно по банкета да не се натреса в него. :( УЖАС. За късмет, всички след мен реагираха така и го отървахме тоя от страничен удар.

Или на едно кръстовище миналата седмица в кв. "Христо Ботев" една мацка с Поло ми сече пътя, макар да съм с предимство, а и ме видя. Пак спирачки, пак аварийни. Стигнах я, спрях я и я питам:
- "Какво правиш? Кажи ми какво правиш, ще ни избиеш, ти глупава ли си?
- Знам, съжалявам, не прецених ситуацията. Ама не съм искала, а и нямаше да убия само теб, ами и мен! :(
Не можах да повярвам, как ме успокояваше с това, че и тя щяла да се гътне, не само аз. Казах и, че ако иска да се трепе, да се трепе, ама не да убива и мен и си тръгнах.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от nikolovvd » 01 фев 2014, 18:46

На 30.01.2014, за един ден щяха да ме ударят 4 пъти и да одерат веднъж.
Още сутринта с излизането на улицата един, на който номера започваше със "С" реши, че можем да се разминем на една боя разстояние по заснежена, тясна и непочистена от снега улица.
След това на паркинга на работата за 15 минути 3 пъти щяха да ме ударят, като вторият и третият път от една и съща жена, но благодарение на две бързи маневри - една напред и една назад се отървах. Тъкмо реших, че ми се е разминало и трябва да напусна мястото, поради лоша енергия и на 100 м от паркинга някакъв с баничарка бе решил да маневрира около лявата ми врата. Добре че беше клаксона да ме спаси.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от pepy1 » 02 фев 2014, 14:43

особено последната година на мен пък ми е направило впечетление следното:
да отнемеш предимство е нещо нормално
да не дадеш мигач при престрояване или маневра също
да си мислиш ,че мигача ти осигурява предимство
да минаваш на червено
да не познаваш поне основните и най често срещани знаци
да не си колегиален с останалите участници в движението/имам предвид основно ляв завой/
това са ми наблюденията от София,Варна и Добрич, а нарушителите са основно шофьори с до 5 годишен стаж/визуално предположение/
та дали караш форд или не за мен е без значение , след като нарушаваш това за мен ти не трябва да си на пътя шофирайки каквото и да е
времето е като парите-никога не стига

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от kito » 03 фев 2014, 10:28

Аз лично имам шофьорски стаж 10 години!
Шофирам всеки ден градско, извънградско или смесено, няма значение за мен, лично аз обожавам да шофирам. Сега обаче, нещата относно вземането на книжка много са се променили. Макар и да не съм взел книжката си в София, а в по-малък град, още тогава инструктора ми ни учеше, да се движим с потока, да не се бавим по светофарите, да даваме информация на останалите участници в движението, да усещаме колата какво може и какво не в определени ситуации. Понякога даже съм карал с превишена скорост с него, но той винаги е казвал, гледай колоната, гледай колата движеща се не само пред теб, но и по-напред какво прави, кога набива спирачки, кога прави маневра за да предугадиш ситуацията. Когато си в крива, не пускай газта, не влизай на свободна, давай газ ако си с предно предаване, да те теглят гумите по траекторията. Когато караш различни коли, карай известно време така, че да разбереш способностите и за да си нагодиш стила на шофиране спрямо нея,
Ей бога ми, ами май не го правят това вече.
Преди 1-2 седмици давам мигач за наляво от бул. Малинов към метрото на Младост 3. Светва светофара, аз съм 3-4 кола. Светва зелено, потегляме, две от колите се местят директно в дясна лента, аз продължавам в лявата и ускорявам по-бързо от тях. Е ИЗНЕНАДА, в дясната лента има паркирани коли след пешеходната пътека на гърба на магазин "Била", първата кола в дясно дава мигач, в момента в който я изпреварвах. Мацката без да се огледа без нищо с пуснат мигач потегли заплашително към мен и само това, че пътя е широк и се събрахме 3 коли а аз на сантиметри от левия бордюр натискам клаксона, мацката се обърна с половин поглед и продължи. Супер нахална, невъзмутима. Просто не знам, в момента в който дадат мигач, всички си мислят, че вече са с предимство.
Подобно ми се случи и на бул. "Андрей Ляпчев". При ремонта сега, който му правят, колона от автомобили се наредили, защото пътя се отбива от две ленти за движение в една, естествено една баварка изпревари абсолютно всички коли, което забелязах веднага. Стигна ме точно на легналия полицай, падащ се точно в началото на стеснения участък. Набих втора до край за да не му дам да мине преди мен, онзи обаче натиска и той, е не му мина номера, не му дадох път, този полудя и мина през загражденията. Изпревари ме от там и застана напречно на кръстовището след това. Светна зелено, с мръсна газ изпревари всички коли, кой от ляво, кой от дясно и замина.
Ужас просто!

Потребителски аватар
aluethial
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 24 яну 2014, 00:50
Модел на автомобила: Ford Probe GT 2.5 V6 24V
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от aluethial » 22 фев 2014, 23:49

Да драсна и аз няколко реда, макар че най вероятно няма да звучат толкова вълнуващо за повечето от вас.

Значи аз по принцип книжка имам от няколко години но не съм карал почти, след като я взех. Имам там няколко часа със семейната кола (VW Golf III 1.4, 1992) и това е. Преди месец се сдобих с първата си кола – тази от профила. Сега един вид си припомням как се шофира и се уча с нея че скока от Golf на Probe е доста голям, както от към коне така и от към габарити.

Днес с баща ми си направихме редовната разходка до селото и по пътя, като минавахме през Синдел (за тези които незнаят, село преобладаващо с роми), малко преди да влезем в границите на селото един VW Golf от тези новичките ми святка… И аз сега се стъписвам защото досега не са ми святкали и си викам, привидяло ли ми се е или може би нещо съм му заел лентата, може би нещо фаровете ми не са изправни…

И така карам си аз чудейки се и таман влизаме в селото и гледам някакви полицаи застанали там до бензиностанцията и пишат билет на някакъв дядо който караше Варбург. Та намалих си аз, обаче отпред ми идва някакъв тир който явно не се стресна от полицаите които си бяха заели част от и без това тесния път. Изчаках тира и си минах спокойно. Сърцето ми се сви… Баща ми през това време ме успокоява.

Та така… После “упражних” и аз светлинната сигнализация за следващите 3 коли които видях. Което ме изпълни с гордост че някак си съм върнал “жеста”.

На връщане, някакъв Мерцедес ми святка, малко преди да навляза в селото. Пак се притесних да не съм му отнел предимство или може би че нещо не е наред с колата. Все пак какъв е шанса полицаите да са се преместили в другия край на селото (баш в ромската част)?! И не след дълго гледам полицаите пред мен… Минах ги спокойно и така…

Като цяло споделям това поради две причини.

1. Като “нов” шофьор, наистина много ме впечатли колегиалността на другите участници в движението. Досега само с лоши впечатления съм оставал (малко за това по надолу).
2. Направо бях потресен че полицията си е поставила за цел да патрулира това забравено от бога място… Вярно че повечето роми там карат без книжки и с бесни скорости но, това си е така навсякъде. Явно почват да предприемат инициатива и за по забутаните селца, което ме радва.

Та като се прибирахме вече към Варна, покрай летището, където се слиза от пътя вече, ми прави много лошо впечатление че очертанията са брутално изтрити и нищо не се вижда. Тръгвам аз да се престройвам мъчейки се да налучкам правилното платно за да изляза на пътя който е там преди автокъщите. И си карам спокойно в платното и гледам зад мен как някакъв със Рено или Ситроен (не обърнах внимание, тези големите семейните дето много често почнаха да се срещат), директно без да следва линии, очертания, островчета и какво ли не, ме изпревари по такъв начин че ако не бях ударил спирачка сигурно щях да отида в мантинелата или да се ударим. Не му видях номера… но и да го бях видял каква файда? Малко след това като изкоментирах ситуацията с баща ми, продължих напред по пътя.

Мъчейки се да избегна дупките по въпросният път (автокъщите към Метро), се зачудих дали не е на оферта и аз да си бодна една от тези камери като руснаците? И така както си мисля ми се изпречи някаква дупка дето заема цялата лента и няма как да се заобиколи… чак ми стана жално за спортното окачване, а уж бавно минах…

Това е до тук, дано не съм отегчил някого…

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от nikolovvd » 25 фев 2014, 08:40

Има смисъл от регистратор, особено ако можеш да помогнеш на някой пострадал. Също така е важно и ти да имаш готовност да помогнеш, защото понякога се налага да пишеш показания и да свидетелстваш в съда. За щастие в моя случай пострадалия е гледал клипа и се чувства като теб, след като вижда колегиалността на пътя.
http://www.youtube.com/watch?v=8Yoyv_U4u00

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от ЯЛТА » 10 мар 2014, 22:03

Днес :

Изображение Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от S_C » 10 мар 2014, 22:23

Напоследък взех много да обичам да карам след пернишки и хасковски рейсове. Особено хасковските. Магьосници! Започнах да взимам разстоянието София-Благоевград за час и десет вместо за час и половина. Тия хора...нищо не ги спира, вярвайте. Покрай знак за ограничение 60 минава със сто и отгоре. А днес един направо ме отказа да го гоня...явно знаеше, че камерата на Мурсалево е спряна, защото освен дето изпревари цялата колона, караща с 50, при забранено изпреварване, мина пред самата камера с поне 80. Абсолютни джедаи! Пернишките и те са класика в жанра, но карат талиги. Докато хасковските са с лъскави автобусчета, махнали са ограничителите и по магистралата нямат настигане...140-150 им е нормалното каране.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта