Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
momcho_bg
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 сеп 2011, 18:22
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от momcho_bg » 13 юли 2013, 20:38

Здравейте, колеги!
Тъй като у нас все още няма истинска защита на потребителите от недобросъвестни производители/търговци реших да пусна тази тема.
Случаят е следния - преди 3 години си купих въпросния верижен трион. През първите две години от ползването му (покрити от гаранция) нямах проблеми. Не съм го и натоварвал много. Обикновено режа по около 8-9 кубика дърва за домашни нужди и това е за цялата година. Винаги съм спазвал указанията на производителя, масла съм купувал единствено от магазините на Щил. Тази година обаче машината реши да се "пенсионира". Почвам да режа дърва, сипвам масло за верига а то се излива върху краката ми.
Да си призная честно не съм очаквал да дам 500 лв. за резачка, с която да нарежа 20 кубика дърва и да се развали.

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от иво г. иванов » 13 юли 2013, 23:30

Твърде оскъдна информация подаваш, приятелю, а бързаш да обвиняваш STIHL за лошо
качество. Гаранционният срок е изтекъл и може с елементарна проверка да потърсиш причината
за пропускане на резервоара за верижното масло. Аз съм с Husqvarna от 8 години и я използвам
точно толкова колкото и ти. Подобен проблем не ми е познат но възможните причини вероятно се
крият в манипулирането с резервоарчето. Не е хубаво да се затяга душманската капачката на масленият
резервоар. През дълги периоди на неизползване на триона е добре да се източват течностите от двата
резервоара. При разглобяване на капаците за почистване и профилактика, провери състоянието и
положението на маслената магистрала- от резервоара, помпата, тръбичките до отвора на шината.
Възможно е запушване на филтъра от фините, прахови стърготини. Ако се затрудняваш сам, то във всеки
оторизиран магазин за моторни триони, градинска техника ще ти окажат съдействие.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от S_C » 14 юли 2013, 00:13

Отвори я и виж защо тече. Марковите машини дават проблеми предимно с дреболии, които се оправят лесно.От тези машини имам и бензинови, и електрически, и маркови, и китайски.Специално бензиновите, като свърши сезона, е редно да ги отвориш за профилактика.Независимо каква е.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

momcho_bg
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 сеп 2011, 18:22
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от momcho_bg » 14 юли 2013, 18:53

Не виждам нищо лошо човек да сподели личния си опит. Иначе, някои като мен, който си купува машина за първи път ще направи моята грешка. На запад е пълно със сайтове за потребителски мнения и оценки за всякакви възможни продукти. Разочарован съм, че машина за 500 лв. от уж реномиран производител се чупи след нарязване на 20 кубика дърва. Разочарован съм, че след ремонт на този проблем в официален сервиз на марката, от машината продължава да тече масло като из ведро. Иначе разни продавачи, сайтове и тем подобни ни пълнят главите с грешна информация и ни правят на будали. Това е дразнещото в цялата работа.
Относно проблема днес седнах и напълних отново резервоара за масло. Естествено, маслото си изтече както и преди. Прави ми впечатление, че между отвора за масло, който е в резервоара и отвора за масло, от който маслото протича върху шината за рязане няма нищо - т.е. това е просто една тръбичка. Няма някакъв клапан, или нещо което да спира потока на маслото в неработещо състояние. При спрян двигател, при затворена капачка на резервоара, независимо от позицията на машината маслото си тече. Платих 30 лв. за смяна на някакъв маркуч в сервиза, но това не решава проблема. Не знам какво да я правя тази резачка. Ако продължава да ме маже с масло при всяка манипулация с нея ще я засиля към някои контейнер. Ще си купя някоя китайска за 100 лв. и с нея ще имам същото качество.

Потребителски аватар
GAZ66
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 14 дек 2010, 17:59
Модел на автомобила: ФОРД сиера 1.8 td
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от GAZ66 » 14 юли 2013, 21:07

То и да се ядосваш полза няма,отиди пак до сервиза и питай какво са свършили и защо пак тече и всички други въпроси които имаш.
Няма утре,всичко е днес.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от madboy » 14 юли 2013, 21:53

Там трябва да има дюза, ако не се лъжа. Поне чистим някава дюза, през която минава маслото за веригата?
Иначе, брато ми и той имаше един моторен Щил, при него обаче отиде съединителя..... Май на същите кубици да е. Та явно си е останало само името на тази марка.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от kilikanzer » 15 юли 2013, 07:43

Само да запитам,надписа STIHL ли е,или STHIL.Наскоро гледах как едни мургавели разнасят стикерите.Вчера бяхме сложили една духалка и моторен трион и видях разликата.
Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от madboy » 15 юли 2013, 09:44

Забрави, ако е менте, значи е добро менте, щом е изкарало 20 кубика.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

momcho_bg
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 сеп 2011, 18:22
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от momcho_bg » 15 юли 2013, 10:59

Ново 20, машината от днес не смазва веригата когато работи, а маслото почва да тече след като изключа двигателя.

Потребителски аватар
GAZ66
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 14 дек 2010, 17:59
Модел на автомобила: ФОРД сиера 1.8 td
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от GAZ66 » 15 юли 2013, 11:07

Я качи някои снимка на тази машина да я видим,що за ЩИЛ е.
А относно ментетата, имам приятел които има китайка от 3 години,какъв зор е видяла тази машина и продължава да работи.Имаше проблеми само с въжето за палене.
Няма утре,всичко е днес.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от madboy » 15 юли 2013, 11:27

momcho_bg написа:Ново 20, машината от днес не смазва веригата когато работи, а маслото почва да тече след като изключа двигателя.
Видя ли дюзата, която пуска маслото? Тя се задръства. А тия моторните имат и маслена помпа, да не се е разтекла тя?
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от HACKO » 15 юли 2013, 12:13

madboy написа:....
Видя ли дюзата, която пуска маслото? Тя се задръства. А тия моторните имат и маслена помпа, да не се е разтекла тя?
Той какво да гледа, нали каза, че е ходила на ремонт за това, трябва в сервиза да са видяли всичко. Мисля, че насочва гнева си неправилно към производителя, все пак всяка техника може да се повреди. Тука нещата опират до некачествен ремонт, защото няма нещо което да не може да се поправи, друг е въпроса, че понякога стойността на ремонта надхвърля остатъчната стойност на устройството.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

momcho_bg
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 22 сеп 2011, 18:22
Модел на автомобила: FOCUS
Status: Извън линия

Re: Моторен трион STIHL 181 - лошо качество

Мнение от momcho_bg » 02 авг 2013, 08:59

Машината вече е ремонтирана във втори сервиз на Щил. Причини за течовете на масло се оказаха повреден отдушник и неправилно монтирана маслена помпа. Колеги, внимавайте с качеството и сервизите на Щил. Това е от мен. OUT!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта