За търговците и обявите...

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

За търговците и обявите...

Мнение от autobg » 08 май 2015, 10:47

Значи, гледам една обява за една фордела в един сайт.... колата хубава, екстрите много, километрите малко, на години - 6. Цената висока.

Правя запитване, искам VIN номер, за да проверя екстри + евентуално история на колата, да не се окаже, че вместо да е на 90К всъщност е на 900... отсреща мълчание.

Абе защо раздават сервизни книжки като тоалетна хартия, а като поискаш инфо, което би ти свършило работа, търговците бЕгат като таковата от тамян?

Мрънкам петъчно :)

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от Milcho » 08 май 2015, 12:19

Ако си отправил запитване през сайта или по мейл отговор може и да не получиш. Звъни по телефона, така хем по добре се преценява човека.
Лично на мен ми изглежда много несериозно човек, който уж има интерес към някоя кола, да тръгне да си чатим по мейла примерно. Отговор като нищо може и да не получи.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от autobg » 08 май 2015, 13:33

На мен пъм ми изглежда още по-несериозно, в 21 век търговецът да не следи всички канали за комуникация. Не купувам голф единичка, затова, ако е нужно, ще дойде да ме вземе или ще докара колата пред дома ми. Човекът с кеша е този, който решава как, кога и защо. Не знам защо търговците (на автомобили) смятат, че могат да седят по цял ден и да цъкат карти на сянка, пък дано някой влезе в автокъщата с пачки в двете ръце, че и в чорапите. :)

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от Milcho » 08 май 2015, 14:05

Това вече искрено ме разсмя :D
Като не ти хареса конкретния търговец - насочи се към друг. Принципно не знам автокъщите да предлагат такива услуги - доставки по домовете.
Хората са в пълното си право да решат дали ще чакат някой да им влезе в автокъщата, дали ще пускат обяви и мобилето, олх и т.н.

А пък това, че човека с парите решавал как, кога и защо.... хехехе :) Човека с парите решава единствено дали да закупи предлагания автомобил или не. С нищо не са ти длъжни търговците. Нито са длъжни да ти слагат номера за да може да покараш колата, нито да ти я карат до КАТ, нито дори да ти дават да я изкарваш от автокъщата. Това вече са работи, които всеки по своя преценка предлага на клиентите, а не защото ти настояваш и ти се иска да бъде така.

П.С. не продавам коли

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от ЯЛТА » 08 май 2015, 14:14

Milcho написа:Като не ти хареса конкретния търговец - насочи се към друг. Принципно не знам автокъщите да предлагат такива услуги - доставки по домовете.
Автокъщата от която си купих Пумата предлага доставка до дома, дори и той да се намира в Търговище. Човека си е купил/платил три транзитни номера-годишни, по 1500 лв. броя. Автокъщата е "МАК" в жк. Овча купел-2, проблем е че ходихме да фактурираме колата в с. Долни Богров, иначе човека е точен, и аз нямам забележки. Но всички са различни...........
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от autobg » 08 май 2015, 14:45

@Milcho - малко се отдалечаваме от темата, но: допреди няколко години никой не предлагаше и монтаж на гуми пред гаража ти --- сега е бъкано с микробуси и мобилни гумаджии.

Времето ми струва скъпо и съответно и маслата и филтрите и гумите и какво ли още не ми го носят удома. Не мога да си позволя лукса да ходя да се моля на някой да ми вземе парите.

Дори и батерии да купувам, търся търговец, който може да ми ги достави където и когато АЗ поискам, а не да ми излиза с номера "ама ние не работим с точно този куриер". Айде стига с тая робска философия, че никой не ми е длъжен. Както аз съм длъжен на хората, които ми плащат, така искам тези, на които аз плащам да заработят парите си.

Въпросите ми към търговеца бяха конкретни: вин и сканирано копие на последната страница от сервизната книжка, за да си направя аз проверката дали километража не е върнат, или колата не е била леееееко тоталка. Щото по телефона и на място всички коли са "перфектни и карани от бабичка до пазара, за свежи доматки". И не е проблем да си платя да ми я докара от каспичан до софия, просто не искам аз да бъхтам път до там, защото дневната ми надница е в пъти по-висока от разходите които бих направил.

А ето, че Ялта даде пример, че някои търговци са започнали да проявяват гъвкавост.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: За търговците и обявите...

Мнение от Milcho » 08 май 2015, 16:19

Вижте сега, аз нито защитавам някого, нито ви упреквам вас. Просто казвам как стоят нещата. Разбира се, че колкото повече "екстри" предлагат търговците, толкова по-добре за нас. И съответно ние, според нашите нужди, се насочваме точно към по-гъвкавите търговци.

Пример: на мен ако откажат да ми покажат документи директно си заминавам; гонили са ме от автокъща... и т.н. Но аз няма как да ги убедя, че не трябва да се отнасят така с клиентите.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта