съвет относно покупка на мондео

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 07 сеп 2015, 07:09

Здравейте колеги от известно време се оглеждам в Мондео моделите 2002 2004 година бензиновите бихте ли ми казали кой двигател е за предпочитане,каква им е подръжката,надежността като цяло какво да очаквам,четох някъде че някои били с верига кои са те?

celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 08 сеп 2015, 07:09

хайде колеги никой ли не знае нищо за тези коли?

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от Eastbourne » 08 сеп 2015, 09:01

Надеждни коли са, стига да попаднеш на запазен екземпляр. Аз на времето търсих такова мондео, но не успях да намеря и взех ц-макса. Сега ако взимам, бих взел с 2.0 двигател и 145 кс.

Прегледай форума. Писано е много с всякакви подробности.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от martin1977 » 08 сеп 2015, 14:27

Добре си се ориентирал към бензинов вариант! Категорично ST220 или версията с 3-литровия мотор, която е 204 коня (но тя е екзотика). Също добър и по-достъпен избор е 2.5 V6. И трите са надеждни, здрави и динамични. Всичко останало е компромис. Не може кола тон и половина да върви с 4-цилиндров атмосферен мотор 100-130 коня. И за да не последват "доброжелателни" коментари, ще кажа че това е мое лично мнение, натрупано с опита и годините и с него не ангажирам никого.
Поздрави .. и да се похвалиш с правилен избор!

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от Milcho » 08 сеп 2015, 15:44

Привет.
Добре си се ориентирал според мен.
Всички бензинови мотори са с верига. Четири цилиндровите, преди фейслифта, им е слабо място клапите в смукателния колектор, които в един момент се разтракват и просто трябва да се сменят. Ако не се сменят може някоя да влезе в мотора и да има поражение (най-вече от металните им оси). Малко информация и картинки - ТУК
Иначе като цяло са здрави коли. Аз като си търсех кола много исках точно такова с 3.0 мотора (или 2.5), но така и не намеричих читаво и си взех E46.

Относно мнението на martin1977 ще кажа, че като цяло и аз съм съгласен. Пак от моя гледна точка, разбира се. Не че колата не върви и с 4 цил мотори, дори напротив, съвсем прилично си върви и ако не търсиш кой знае каква динамика проблеми няма. Но просто когато е с 6 цилиндров сякаш сядаш в съвсем друг автомобил :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от HACKO » 08 сеп 2015, 16:48

Човека пита за мнение а вие се лигавите, къде пише, че търси състезетелен автомобил?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от martin1977 » 08 сеп 2015, 17:30

HACKO написа:Човека пита за мнение а вие се лигавите, къде пише, че търси състезетелен автомобил?
Насе, мнооого далече сме от мисълта, че Мондео МК3 може да бъде състезателен автомобил, било то V6 или 3000cc. Не вярвам някой във форума да има илюзията, че Мондео (която и да е серия) е състезателен автомобил, това дори е смешно. Нито формата, нито теглото, нито двигателя (какъвто и да е той - сериен) имат състезателен дух и поведение. Човека пита за мнение - ние го даваме, без да го задължаваме да слуша когото и да е. Не е въпрос до състезания и писти, а до комфорт, сигурност, спокойствие и поне малко динамика - нещото, което при малолитражните отсъства. Карал съм V6 и мога да споделя, че на моменти не са достатъчни дори тези коне и кубици, какво остава за по-малкия двигател. Но всеки има право на мнение и на избор.
_friends_

celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 08 сеп 2015, 18:42

А тези клапи с каква цел са не може ли просто да се премахнат,нещо за екологията ли е?

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от Milcho » 08 сеп 2015, 18:55

В линка, който съм дал е описано каква им е работата. Но накратко - целта им е да завихрят и променят скоростта на входящия в цилиндрите въздух с цел по-добро смесообразуване, емисии, разход и т.н. Ако се премахнат изцяло е възможно да се усети лека промяна в мощността на ниски обороти, както и колебание в оборотите на празен ход.

celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 08 сеп 2015, 20:04

прочетох го колега,но не ми стана много ясна работата и реших да питам:) Сега разгледах из сайтовете харесах си на пръв поглед няколко бройки:)),май ще се наложи да си направя малко разходки из страната.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от paci » 11 сеп 2015, 03:00

Ако набараш някой кош пълен с проблеми, но привидно здрав, всички хвалби за модела и двигателя отиват по дяволите

celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 11 сеп 2015, 16:22

То това се отнася за всички марки и модели,гледам си от Плевен,сега в мобилето гледах един точно от там 2.0 двигател,в някаква автокъща добре изглежда на снимките,май трябва да ида да го видя.Можеш ли да ми кажеш къде мога да ида да го прегледат в какво състояние е ?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от paci » 11 сеп 2015, 22:32

Освен в МП ... ама от там всеки се оплаква от който и да е град :)
За огледа може и да стават :) Не знам, не съм опирал до такава услуга при тях

Двигателя ми е правен в София така, че за Плевен не мога да те насоча кой може да види мотора
Освен там където си ходя за ремонти в Плевен да ги питам дали могат да помогнат.

celt
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 07 сеп 2015, 06:56
Местоположение: България
Status: Извън линия

Re: съвет относно покупка на мондео

Мнение от celt » 11 сеп 2015, 23:21

ако можеш да помогнеш с това ще е супер,почерпката е задължителна.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта