Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
minkov88
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 13 сеп 2015, 00:15
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Мнение от minkov88 » 13 сеп 2015, 00:37

Здравейте момчета. Първо се извинявам, ако темата не е за съответния раздел. Взе да ми се върти мисълта да си взема едно Фокус-че и това би ми било първа кола. Моделът на който съм се спрял е ето този: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=akdxu6. Обаче не мога да разбера какъв е модела двигател. Първоначално си мислех, че това е 1,8 TDDI 90к.с, но после видях, че пише 1,8 TDI, а на последната снимка с двигателя пише 75 к.с. Въпросът ми е има ли голяма разлика между двата модела, освен разбира се конете? И като цяло здрави ли са тези двигатели? Интересува ме най-вече здравина, поддръжка и разход. Не държа толкова на пъргавина, все пак ще ми е първа кола.

Благодаря Ви предварително!

Нека някой модератор изтрие тази тема, че имах проблеми с нета и се публикува два пъти.

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Мнение от peterpetroff » 13 сеп 2015, 01:18

Здравей, и добре дошъл!
Много странен двигател е този фокуснук...в Аутодата няма такъв модел на двигателя...Ти сигурен ли си, че този двигател е фабрично монтиран на това шаси? Някакви документи по историята на тази кола има ли? Малко мътна ми се струва работата тука, но дано да не съм прав- най-вероятно са компилирали ДВГ от стар ескорт, като гледам пластмасите отгоре, с въпросното шаси на Фокус-а и са изобретили този вариант, който ти се каниш да купиш. Лично аз не те съветвам да закупуваш точно този автомобил…

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Мнение от peterpetroff » 13 сеп 2015, 01:28

А, иначе като първа кола Фокуса ти е ИДЕАЛЕН, даже ти идва малко в повече като габарити и мощности. Добре си се насочил към нещо здраво, удобно и евтино за поддръжка. Нема такава лесна кола за обслужване, че и здрава много излезе. Карам мк.1 от 50 000 км насам и не мога да му счупя нищо (да му се невиди) ! Купувай смело Фокус, но гледай да не е този.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Мнение от ФордБългария » 13 сеп 2015, 07:38

И аз съм го срещал този двигател, но ти си търси 90 коня. Двигателят е доста здрав и не е капризен като tdci.

minkov88
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 13 сеп 2015, 00:15
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Съвет относно Ford Focus 2001 1.8 TDI

Мнение от minkov88 » 13 сеп 2015, 17:22

peterpetroff написа:Здравей, и добре дошъл!
Много странен двигател е този фокуснук...в Аутодата няма такъв модел на двигателя...Ти сигурен ли си, че този двигател е фабрично монтиран на това шаси? Някакви документи по историята на тази кола има ли? Малко мътна ми се струва работата тука, но дано да не съм прав- най-вероятно са компилирали ДВГ от стар ескорт, като гледам пластмасите отгоре, с въпросното шаси на Фокус-а и са изобретили този вариант, който ти се каниш да купиш. Лично аз не те съветвам да закупуваш точно този автомобил…
И на мен ми се струва малко странно и може и да си прав. А иначе намерих нещо тук http://bg.autodata24.com/ford/focus/foc ... hp/details. Но и на мен ми се иска 90к.с,, защото е по-често срещан и се предполага, че майсторите са по-наясно с него.

Благодаря ви за мненията. Аз уж нямам намерение да взимам все още, но ей така гледам обяви и се замислям. Между Фокуса и Сеат Ибиза 2001-2002г. съм се насочил. Но при коли на старо и то 13-14-годиншни си е до късмет.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 130 госта