Как си планирате маршрута на пътуванията?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Vilito » 15 мар 2016, 17:03

Здравейте,
Лятото ми предстой едно пътуване извън БГ и подготовката започна с търсене на актуални карти за навигацията. Същевременно възникна въпросът: А има ли сайт където можеш да си планираш маршрута в това число редактираш и да си го експортнеш в любимата си навигация? Преди няколко години, бях гледал сайта на мишелин че имаше подобна екстра, но сега или не я виждам или наистина я няма. Бях гледал мишелинския сайт, тъй като показваше бензиностанциите по пътя, а аз като карам предимно на газ, беше ми много удобно за планирането :) Имаше също и други екстри като интересни места покрай маршрута които могат да се посетят, както и паркинги където да се отбиеш до 00-те :D
Интересно ми е Вие, колеги какви инструменти ползвате в такива случай?

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Dani_Barabani » 15 мар 2016, 17:08

Мишелин-ският е добър по спомен, с доста глезотийки. И google maps също ползваме. Отделно сваляме карта за страната,която посещаваме, за навигацията, но не знам от кой сайт... :oops:
Изображение
Изображение Изображение

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от kito » 15 мар 2016, 18:38

Google Maps, вече може да се ползва и offline!

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Vilito » 15 мар 2016, 20:01

kito написа:Google Maps, вече може да се ползва и offline!
За напътствие по време на път има доста програми и устройства, но идеята ми е друга. За мен си търся решението с което да мога да планирам маршрута по който да се движа и съответните "глезотийки" като къде има бензиностация или паркинг където мога да спра. Да мога да "разчертая" горе-долу къде трябва да заредя с гориво, къде може да се види нещо интересно.. След което този "чертеж" да го импортирам в някое от устройствата - Garmin, Here или гугъл мапс. :) Явно повечето хора се качват в колата и ... следват пътя :) :) :)

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от kito » 15 мар 2016, 20:18

Преди ползвах Sygic, ама честно казано вече си има всичко в Google приложенията, които ползвам и хич не ми се занимава. Tripadvisor или подобни вършат работа също, винаги има какво да видиш там! Даже, по-добре си ги набележи преди да тръгнеш, сложи си ги като отделни Target-и и няма да се разсейваш докато шофираш, търсейки забележителностите по телефона!

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Яким » 15 мар 2016, 22:50

Аз винаги планирам маршрута си предварително. Гугъл мапса ми върши чудесна работа в това отношение.

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Vilito » 24 мар 2016, 21:00

След дълго търсене и сравняване мисля, че намерих решението или поне основното което покрива изискванията ми :) Явно ще се ползва HERE като от сайта им може да се ползва приложението за създаване на карти. Който ползва HERE ще му е лено , тъй като вече има регистрация :) HERE Map creator Създавате си маршрут и той след известно време се синхронизира с телефона/таблета където ползвате мобилното приложение. Което ми хареса е, че може да си "начертая" маршрута с отклоненията където може да починем и разгледаме забележителностите без да се рекалкулира пътя и постоянното натякване на мадамата (ама пък сладък глас има) :P . Тези дни ми предстой пътуване до София с няколко спирки и определено ще тествам. Надявам се на някого да съм бил полезен с инфото. smileys-car

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от HACKO » 25 мар 2016, 09:04

Картата е на грешен език, губят ме.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Vilito
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 26 окт 2015, 12:09
Модел на автомобила: Ford S-max 2.0 Duretac-HE (2006)
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от Vilito » 25 мар 2016, 21:30

HACKO написа:Картата е на грешен език, губят ме.
Ползваш различен от БГ ли ? :lol: Има си една иконка с която сменяш на БГ. При мен улиците излизат на кирилица... :roll:
Което забелязах и което наистина ме грабна бе факта, че един път ми се наложи много бързо да потърся ... сграда - кметството на Свети Влас. Понеже бързах и нямах много време да сменям езици и т.н. написах с латиница "kmet sveti v" и останах наистина изненадан когато първото предложение се появи и беше наистина "кметство Свети Влас". Явно са се постарали хората да го направят читав. За мен на този етап това е софта за навигиране. :D:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от HACKO » 25 мар 2016, 22:11

Не знам, при мене картата не иска да стане на Кирилица, сайта стана, но картата не.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как си планирате маршрута на пътуванията?

Мнение от peterdi_bg » 26 мар 2016, 11:51

Аз ползвам OVI на нокиа и Google Maps на андроида. Това като вече съм на път. Не ползвам навигациите за кола и особено тези, които постоянно ми дуднят накъде да завивам. OVI си тегли карти по държави безплатно, през безжична мрежа, и работи само с GPS-сигнал (вярно, че понякога бавно загрява къде е, но после няма проблеми).

Иначе предварително си гледам маршрута на някоя уикимапия, там обикновено намирам всичко което ме интересува. Включително координатите.
Мога да си правя маршрути (в gpx) за ръчен гармин, но досега не ми се е налагало.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 61 госта