умира ли дизела ?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 11 фев 2007, 11:28

krustnikut написа:Стига, добре, ама я кажи колко ти шуми от 4000 оборота нагоре? Освен това трябва да се избира някаква част от моето мнение и да се цитира несвързано? Имам предвд високите обороти, не съм ли прав???


то това е удоволствието от бензиновия двигател, като почнеш да го чуваш на високите обороти.. пее една ария, пък ако знаеш как се запяват 6ма тенори пoд предния капак, друго не ти трябва... :)
Последна промяна от BadAngel на 11 фев 2007, 12:04, променено общо 1 път.
Играчките се променят,
момчетата - не.

krustnikut
потребител
потребител
Мнения: 109
Регистриран: 06 фев 2006, 21:58
Модел на автомобила: Sierra 2.0 CLX OHC
Местоположение: Essen
Status: Извън линия

Мнение от krustnikut » 11 фев 2007, 12:01

Точно това се опитвам да обясня... може да ми прагладате последните мнения в целия форум - въпрос на личен избор. В кройна сметка на всеки му харесват различни работи. Но като си каже човек честно какво му харесва, макар и да не го налага на другите бива обявяван за uдuот :!: Ето, примерно колегата BadAngel харесва бензиновите мотори заради "ариите на 6ма-та тенори". Аз, пък понеже съм музикант, по цял ден се занимавам с музика и точно това избягвам, защото и без това главата ми може да се пръсне.

А да не говорим, че темата въобще не е за това. Само че някои хора много повече знаят и решават от позицията на такива да оборват, иначе старателно написените постове, по доста твърд начин. Като някой не е съгласен да каже, абе колега написал си това и това, ама според мен нещата стоят по малко по-различен (или напълно различен) начин и съответно да изложи своето мнение. В крайна сметка колко от пищещите в този форум са професионални механици ила са практикували някакъв вид автомобилостроене, или са били състезатели (божурище и състезанията по светофарите в София не се приемат). Е, аз не съм нито от изброените, тъй че от мен не може да се очаква да изложа най-компетентно мнение. В поста, който беше цитиран от колегата valboy с присмешка, подигравка и неразбиране отново съм изразил личното ми мнение, което е базирано на моя скромен опит с автомобилите. И това мое заключение да бъде оборено с "Ае стига вече..."?! Какво да стига? Защото само от глупавите емотикони аз лично нищо не разбрах, освен разбира се, че колега valboy, искате да се подиграете с мен, прекъсвайки темата. Готов съм да прочета, какво точно Сте имал предвид в това свое лаконично мнение.
Писането на кирилица развива ума и тялото!

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 11 фев 2007, 12:07

споко, не се пали и ти толкова :) готино е така да си поспори човек, да си потренира мозъка... но без лични нападки, щото става цигания :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 11 фев 2007, 20:36

Аз, по София рядко я карам на високи обороти...... така, че ако съм с дизел ще ми трака и ще трябва да си пускам парното на първа степен постоянно, а тая степен трябва да е бая шумна при теб щом заглушава двигателя.

P.S. Над 4000 оборота си пускам Motorhead или Accept!

krustnikut
потребител
потребител
Мнения: 109
Регистриран: 06 фев 2006, 21:58
Модел на автомобила: Sierra 2.0 CLX OHC
Местоположение: Essen
Status: Извън линия

Мнение от krustnikut » 12 фев 2007, 00:10

valboy написа:Аз, по София рядко я карам на високи обороти...... така, че ако съм с дизел ще ми трака и ще трябва да си пускам парното на първа степен постоянно, а тая степен трябва да е бая шумна при теб щом заглушава двигателя.

P.S. Над 4000 оборота си пускам Motorhead или Accept!
Освен заяждане друго не усещам... никъде нищо не съм споменавал за парно :wink: Сощо така смятам да те оставя в забвение оносно беловете на шум при тая първа степен и децибелите доловими от чуствително ухо в купето на моята кола ;)

Напълно съм съгласен за Motorhead и Accept, но аз ги пускам при по-ниски обороти, защото на 4000 оборота вече съм със 180 :)
Писането на кирилица развива ума и тялото!

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 12 фев 2007, 09:41

krustnikut написа: ................ Е, дизела трака, ама аз не го чувам като пусна вентилатора на 1-ва степен. .............
krustnikut написа:Освен заяждане друго не усещам... никъде нищо не съм споменавал за парно
:oops: O.K.! .. вентилатора.. сори!

Не се заяждам бре, просто ми изглеждаш като човек, който се е прецакал да си купи дизел(не казвам, че някой може да се прецака с дизелов автомобил освен snaiperisto :wink: ) и сега почва да го хвали с мисълта, че не се е прецакал, а даже е на далавера...
:wink:

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от chaosdd » 12 фев 2007, 10:20

Fiesta 1.4 TDCi е супер автомобил - пъргава и икономична. По-шумна е от аналогична бензинова само на място и донякде в града. На извънградско е по-скоро по-тиха.

Навремето съм пътувал доста с такава. Така се наемаше на 5-та, че големите 2-литрови автомобили при изпреварване ти се пречкат отпред, не потърсят ли трета предавка.

Излишно спорите.

Всеки е прав сам за себе си.

За всеки влак си има пътници.

Всеки има право на избор.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 12 фев 2007, 19:07

valboy написа:
krustnikut написа: ................ Е, дизела трака, ама аз не го чувам като пусна вентилатора на 1-ва степен. .............
krustnikut написа:Освен заяждане друго не усещам... никъде нищо не съм споменавал за парно
:oops: O.K.! .. вентилатора.. сори!

Не се заяждам бре, просто ми изглеждаш като човек, който се е прецакал да си купи дизел(не казвам, че някой може да се прецака с дизелов автомобил освен snaiperisto :wink: ) и сега почва да го хвали с мисълта, че не се е прецакал, а даже е на далавера...
:wink:
Личните ми коли са бензин от 10 години! Но съм голям фен на дизела (четири години съм имал лична дизел, а сега често служебни)

krustnikut
потребител
потребител
Мнения: 109
Регистриран: 06 фев 2006, 21:58
Модел на автомобила: Sierra 2.0 CLX OHC
Местоположение: Essen
Status: Извън линия

Мнение от krustnikut » 12 фев 2007, 20:43

valboy написа: :oops: O.K.! .. вентилатора.. сори!

Не се заяждам бре, просто ми изглеждаш като човек, който се е прецакал да си купи дизел(не казвам, че някой може да се прецака с дизелов автомобил освен snaiperisto :wink: ) и сега почва да го хвали с мисълта, че не се е прецакал, а даже е на далавера...
:wink:
Приемам сори-то! :)
Повярвай, ако се бях прецакал нямаше да се регна в този форум и да обяснявам толкова обстойно за колата. Това е една от най-сполучливите покупки в живота ми. И всъщност за доходите ми е кола на мечтите. Пожелавам всекиму да е толкова доволен от своя автомобил, колкото аз от тази фиеста.

Не съм имал желание да се заяждам, а да доведем "дискусията" до край. Всъщност тя е предизвикана, от недоразбиране и неправилно обясняване (от моя страна).

Айде живи и здрави, и дано за в бъдеще да не си случват такива недоразумения :)
Писането на кирилица развива ума и тялото!

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 13 фев 2007, 01:28

valboy написа:
krustnikut написа: ................ Е, дизела трака, ама аз не го чувам като пусна вентилатора на 1-ва степен. .............
krustnikut написа:Освен заяждане друго не усещам... никъде нищо не съм споменавал за парно
:oops: O.K.! .. вентилатора.. сори!

Не се заяждам бре, просто ми изглеждаш като човек, който се е прецакал да си купи дизел(не казвам, че някой може да се прецака с дизелов автомобил освен snaiperisto :wink: ) и сега почва да го хвали с мисълта, че не се е прецакал, а даже е на далавера...
:wink:

Aз съм "черната овца" във форума....станах за "пример"...

А и нямам нищо против дизела , даже си купих Мерцедес 124 200Д...е , десетина години е по дърт от Мондеото...ама ще го надживее...ха ха

Абе от моя автопарк след 10 години ще са "живи" само Мерцедеса и Аудити , дето са 86-ти набор...и са дизели.
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 13 фев 2007, 11:07

krustnikut написа:Айде живи и здрави, и дано за в бъдеще да не си случват такива недоразумения :)
*00110*
snaiperisto написа:...станах за "пример"..
*00134*


:wink:

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта