За газанализаторите и катализаторите...

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от ivo_63 » 11 яну 2018, 21:29

Ами ако си на 50-60 и нямаш какво да ядеш сега, където и да живееш, означава че си спал първите си 20-30 години.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от dimkar » 11 яну 2018, 21:37

Доходът ми е доста приличен, макар да живея в малък град. Може би е много по-приличен и от твоя. Мога спокойно да си взема още утре чисто нова кола за около 40-50 хилки. Но нова кола на този етап не бих си взел. Пари на вятъра не хвърлям. :lol:

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от pepy1 » 11 яну 2018, 21:44

Явно гледате ябълката само от вашата страна, забравяйки че има и друга такава!
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от dimkar » 11 яну 2018, 21:55

Когато трябва да давам пари, гледам основно моята си страна. Ако някой ми плаща сметката, тогава... :lol:

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от kito » 11 яну 2018, 23:01

pepy1 написа:
11 яну 2018, 21:23
Това е така ако си на 20-30. Ами ако си на 50-60, и си в северозападнала България? Или в някой малък град.
Амиииии, така да го кажа:
-от средно голям град съм, , напуснал съм го на 19 за да уча висше, завършил съм го, в родния ми град ми даваха малко пари, пътувах всеки ден по 100 км за да работя извън него. Преместих се в София, всеки ден съм пътувал по 150 км за да работя. В момента пътувам по 600-700 км командировки на месец, за да работя, така чееее.......
Оправдания може всеки да намира много, никой не казва, че е лесно, но ако стоиш вкъщи и мрънкаш за системата, нищо няма да се промени.
А да, и всичко това с Фордуууу.

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от Ради-1 » 12 яну 2018, 00:17

kito написа:
11 яну 2018, 20:30
pepy1 написа:
11 яну 2018, 19:12
Не си прав, понякога нямаш избор. По добре малко, отколкото нищо!
Няма такова нещо, стига с това мислене!
Хващам си задника и се махам от България ако трябва, но няма да стоя тук на минималната им заплата.


Колегата е прав, всеки си купува кола, дори и да не може да я поддържа.
Един приятел си го хвана, отиде да бачка в англия, по цяла седмица нощна, издържа 3 месеца и се върна. Всеки си преценява къде се чувства добре

Гражданската и хиляда да е, идиотите няма да намалеят, а просто съвестните хора ще се откажат от това да ги ограбват чрез колите им

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: За газанализаторите и катализаторите...

Мнение от peterdi_bg » 14 яну 2018, 10:59

Много може да се изпише, много може да се каже...

За две години командировки с колеги с лични автомобили се нагледах на какво ли не.

Единият като си напълни резервоара малко повече и почва да тече бензин по улицата.
Другият качва баири с 900 оборота на двигателя, щото не искал да му бръмчи.
Третият няма в колата си даже с какво да си почисти стъклата, като му замръзнат.
Четвъртият си купил за 5000 лева 12-годишна баничарка удряна и отпред и отзад.
Пети (приходящ към групата) се оплаква, че кара хибрид, а плаща най-скъпия данък и като отиде на ГТП се сърдят - не могат да му измерят емисиите, щото на празен ход работи само на ток.
А на мен лично ми се задръсти горивната помпа и си я промивах с кока-кола насред пътя, за да мога да прибера колата до София.

Когато си взимах и трите коли, си пролича много добре как се поддържат от маса хора возилата у нас. То за да си купи човек кола, за да е сигурен че всичко ѝ е наред, трябва да я кара една седмица, на топло, на студено, на баир, да я разкости наполовина за да види къде навсякъде някой пишман-майстор си е оставил ръцете и прочие. Не че няма и други фактори. В България да се поддържа адекватно кола - като няма нормални части, а повечето боклуци, щото са евтини и се търсят; като пътищата са целите в дупки и бабуни; като горивата са пълен ужас; като маса хора закърпват положението как да е, вместо да се опитат да върнат всичко както производителят го е измислил; като хората нямат пари, а искат да карат. Гледах наскоро едно предаване, според което застрахователите по някои държави гледат възраст, професия, правят анализи, изчисляват рискове, и резултатът е, че застраховката може да ти струва 2-3 пъти повече отколкото ти струва колата. Ако искаш да караш - плащаш. Е да, ама ще кажат хората и ще са прави - тука с тоя обществен транспорт закъде сме. Не е оферта. Пък и по нашите ширини хората са свикнали да заобикалят закона - ми те карат цял живот без книжки, каква ти застраховка. Сега обясняваха как изрядните ще имат по-ниска цена за ГО - ами според мен реално може и да не стане, защото ако достатъчно хора карат без ГО, на останалите ще се вдигне цената за да може да има за гаранционния фонд, и прочие.

Навремето обяснявах на предния шофер на рейса, че е голям късметлия защото не се е претрепал някъде с някоя група израелци (въртеше като шатъл за туристи). А на собственика (друг човек, беше го дал с пълномощно) му казах, че ако оня си беше направил ГТП там където аз ходех навремето (в СБА в Младост), щяха да го изгонят от сервиза. Но както и да е. Последния път отидох до един квартален сервиз - уж голям, лъскав, и там процедурата за ГТП беше - дай си документите, дай ми 45 лева, на ти лепенка и талон за ГТП, довиждане. А отидох там защото една година по-рано баш майстора в друг пункт реши да я вдигне за стъклопласта вместо за гредите, добре че шефа му го спря навреме.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта