Подмяна на PCM модул

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
batman1978
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 28 авг 2020, 19:38
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Подмяна на PCM модул

Мнение от batman1978 » 29 ное 2021, 20:17

Здравейте, някой може ли да ме каже дали може да се подмени PCM
(SID803 8M51-12A650-GB)от 2005г.
със (SID803AM 8M51-12A650-AND) от 2009г.
FORD FOCUS 2.0 TDCI 136 hp.
Очаква ли се да се получат някакви анумалии??? Грешки.... и разни проблеми.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Подмяна на PCM модул

Мнение от Ozzie » 29 ное 2021, 23:12

За PCM модул ли става дума или за GEM модул? Втория е така нареченото табло с бушони, което е под жабката.

P.S. Да уточним, понеже знам, защо искаш да го играеш този филм. :drink:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Подмяна на PCM модул

Мнение от Ozzie » 04 дек 2021, 20:12

@batman1978
За да не се мъчите като грешни дяволи с активирането на темпомата, споделям прясна-прясна информация:
Благодарности на колегата Десо, който ми напомни днес, че има друга програма, с която го е направил той, а именно ForScan.
Нямаше запазване на файлове по 1 час чакане като малоумен и тем подобни. Накратко:

Теглите последната версия на програмата от тук: https://forscan.org/download.html

След това я регистрирате, за безплатно ползване 2 месеца от тук: https://forscan.org/support/prepare_tri ... hp?lang=en

След това става с кабел за "5 лева", без превключватели и тем подобни неща от преди 2000 година от Алито (взех и друг, но изрично пробвах с него).

Влизате в програмата махате отметките за дебъг и демо мода. Отивате на иконката с процесорчето, четете данните намирате Speed control сменяте го на On. Давате Write, което става за по-малко от 10 секунди. Дисканектвате програмата. Изключвате от контакт и всичко работи. Това с ELM не знам си какво сега ми се вижда като за индианци.
А това, че предполседната буква на компа ти трябва да е D, че трябва да носиш от пиле мляко са малоумщини. Един украинец твърдеше, че го е направил и на "А", моята е B....
Поздрави на всички.
P.S. Имаш лично съобщение.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта